Small_4067356
Small_4067178
Small_78802
Small_78800
Sold_stamp_pl

2979. Stanisław JANOWSKI (1866-1942)
Motyw z Krzemieńca, 1938
ołówek, papier; 16,5 x 13,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany l. d.: STJanowski / Motyw z Krzemieńca / 12 XI 1938 (ołówkiem).

Cena pierwotna: 1 400 zł

Aktualna cena: 1 120 zł

Zobacz

2832. Certyfikat szlachectwa
pergamin, bifolio, rękopis kolorowany gwaszem i akwarelą;
złocenia; pieczęć tuszowa, znaczek opłaty skarbowej; 35,6 x 23,4 cm. Lwów, 7 maja 1889.

Cena pierwotna: 3 400 zł

Aktualna cena: 2 720 zł

Zobacz

79692. Antoni PAWLIKOWSKI (1862-1925)
Chrystus cudami słynący
heliograwiura, papier; 71 x 47,4 cm (wymiar całości);
opisana l. d.: FOTOGRAFOWAŁ ANTONI PAWLIKOWSKI. KRAKÓW SŁAWKOWSKA 21

Cena pierwotna: 1 100 zł

Aktualna cena: 340 zł

Zobacz

79690. Jean Pierre Marie JAZET (1788-1871), Carl VER
La Course au premier Tournant
akwatinta barwna, papier; 30 x 39,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. po środku w kompozycji: C le Vernet;

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 200 zł

Zobacz

Small_65350
Small_65349
Sold_stamp_pl
Small_65109
Small_64337

67735. JAN BUKOWSKI (1873­1943)
Sokół, 1910
litografia barwna, papier;
24 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie u dołu: J. B.

Cena pierwotna: 400 zł

Aktualna cena: 200 zł

Zobacz

67734. JAN BUKOWSKI (1873­1943)
Figliki sowizdrzalskie
litografia barwna, papier;
17 x 11 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie u dołu: J. B.

Cena pierwotna: 400 zł

Aktualna cena: 320 zł

Zobacz

67531. JAN BUKOWSKI (1873-1943)
Królewska pieśń
litografia barwna, papier;
17 x 11 cm (w świetle oprawy);

Cena pierwotna: 400 zł

Aktualna cena: 200 zł

Zobacz

66837. JAN BUKOWSKI (1873-1943)
Projekt okładki do sztuki
litografia [1912], papier, 24 x 17 cm,
sygn. śr. d.: "J.Bukowski".

Cena pierwotna: 900 zł

Aktualna cena: 200 zł

Zobacz

Small_64336
Small_64335
Sold_stamp_pl
Small_63906
Sold_stamp_pl
Small_77207

66836. JAN BUKOWSKI (1873-1943)
Para projektów okładek do:
Oskar Wilde, „Dyalogi o sztuce”,
Zofia Casanova, „Więcej niż miłość”

Cena pierwotna: 900 zł

Aktualna cena: 300 zł

Zobacz

66835. JAN BUKOWSKI (1873-1943)
Bazylissa komplet 2 sztuki, 1909
linoryt barwny, karton,
ok. 21 x 16 cm (w świetle oprawy),
sygn. śr. d.: J.B

Cena pierwotna: 900 zł

Aktualna cena: 300 zł

Zobacz

66451. TADEUSZ AJDUKIEWICZ (1852-1916)
Typ wschodni
litografia, papier, 25 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie l.d.: Tadeusz Ajdukiewicz 1881

Cena pierwotna: 800 zł

Aktualna cena: 200 zł

Zobacz

78221. STANISŁAW WYSPIAŃSKI (1867-1907)
Dzieła malarskie
Bydgoszcz 1925; tekst: Stanisław Przybyszewski, Tadeusz Żuk-Skarszewski,
nakład 2500 egz.; 36 x 29 cm; oprawa: pełna skóra

Cena pierwotna: 3 000 zł

Aktualna cena: 1 700 zł

Zobacz

Small_77205
Small_74857
Small_73939
Small_76286
Sold_stamp_pl

78219. JÓZEF IGNACY KRASZEWSKI, ELWIRO ANDRIOLLI
Stara baśń
Powieść z dziewiątego wieku. Ilustrował E.M. Andriolli.
Wydanie jubileuszowe z portretem autora.
Warszawa 1879 Nakład Gebethnera i Wolffa. 34 x 29 cm.

Cena pierwotna: 3 500 zł

Aktualna cena: 1 800 zł

Zobacz

76033. JAN MATEJKO (1838-1893)
Osobowość artysty,twórczość,forma i styl
385 rycin w tekście i 40 tablic oraz 2 tablice synchronistyczne;
napisał Mieczysław Tretter, Książnica „Atlas”, Lwów - Warszawa 1939; 32 x 24 cm;

Cena pierwotna: 2 500 zł

Aktualna cena: 1 500 zł

Zobacz

75209. ZDZISŁAW CZERMAŃSKI (1890-1970), STANISŁAW OS
Józef Piłsudski na Syberji.
8 całostronicowych, sygnowanych drzeworytów na osobnych tablicach
Stanisława Ostoi-Chrostowskiego, załączona teka barwnych 12 plansz

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 900 zł

Zobacz

77362. WŁADYSŁAW SKOCZYLAS (1883-1934), STANISŁAW WA
Klasztor i kobieta.
Studjum z dziejów kultury polskiej w średniowieczu.
Lwów - Poznań 1923. 29 x 21 cm, oprawa płótno z epoki

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 600 zł

Zobacz

Small_4067305
Sold_stamp_pl
Small_73704
Small_73127
Small_70307

2943. Napoleon ORDA WG.
Zestaw 26 Albumów
Albumy Widoków Historycznych Polski Poświęcony Rodakom.
Zrysowany z natury przez Napoleona Ordę; 26 poszytów

Cena pierwotna: 1 300 zł

Aktualna cena: 260 zł

Zobacz

74983. J.HOLEWIŃSKI (1848-1917) B.PRUS (1847-1912)
Faraon
Z 10 ilustracjami J. Holewińskiego. Warszawa- Kraków-Lublin [1923]
Nakład Gebethnera i Wolffa. 33 x 29 cm, oprawa wydawnicza

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 900 zł

Zobacz

74454. JERZY MYCIELSKI, STANISŁAW WASYLEWSKI
Portrety polskie Elżbiety Vigee-Lebrun
24 ryciny w heljograwjurze na osobnych tablicach,
dzieła tego odbito 1100 egzemplarzy na papierze ręcznie czerpanym; Lwów-Poznań 1927;

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 800 zł

Zobacz

71952. JAN STANISŁAW BYSTROŃ (1892 - 1964)
Komizm
Lwów-Warszawa 1939. Książnica-Atlas;
31 x 25 cm;

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 400 zł

Zobacz

Small_74149
Small_74285
Small_74282
Small_73559

75368. Antoni ZALESKI (1824-1885), Antoni MALCZEWSKI
Marja
Powieść ukraińska. Z dwunastu miedziorytami i pięciu drzeworytami kompozycji A. Zaleskiego. Nakład Księgarni J. K. Żupańskiego.
34 x 28 cm; Poznań 1867;

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 500 zł

Zobacz

75486. Kazimierz Przerwa TETMAJER, Leon WYCZÓŁKOWSKI
Na skalnym Podhalu
Kraków 1914 Spółka Nakładowa "Książka"; Wydanie jubileuszowe.
Opowiadania i legendy tatrzańskie; 22 x 19 cm;

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 700 zł

Zobacz

75483. Kobieta w sztuce
Warszawa, Wydawnictwo Michała Arcta [1910]

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 000 zł

Zobacz

74853. Antoni KAMIEŃSKI (1860-1933)
Duch - Rewolucyonista
Szkice z lat minionych 1905-1907. Warszawa [1907].
Wydawnictwo "Tygodnika Illustrowanego"; 38 x 29 cm;

Cena pierwotna: 1 200 zł

Aktualna cena: 300 zł

Zobacz

Small_77216
Small_69865
Sold_stamp_pl
Small_69864
Sold_stamp_pl
Small_76670
Sold_stamp_pl

78230. JULIUSZ KOSSAK (1824-1899)
Stanisław Fredro przyprowadza ...
heliograwiura, papier; 19 x 27,5 cm (wymiar kompozycji);
Grafika pod tytułem: Stanisław Fredro przyprowadza Stanisław Fredro przyprowadza pochodzi z teki: Album obrazów historycznych, wyd. Wiedeń 1891, nakładem Franciszka Bondy.

Cena pierwotna: 800 zł

Aktualna cena: 300 zł

Zobacz

71576. Edmund BARTŁOMIEJCZYK (1885-1950)
Wyjazd w pole, 1933
drzeworyt, papier; 20 x 24,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. l. g. na klocku, monogram wiązany: EB.

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 320 zł

Zobacz

71575. Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)
Wróżba Panny Wodnej
drzeworyt, papier; 22 x 16,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. na klocku l. d. monogramem wiązanym: MS;

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 320 zł

Zobacz

77711. Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)
Akt
litografia, papier;
18 x 32 cm (w świetle passe-partout).

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 300 zł

Zobacz

Small_74286
Small_74151
Small_70519
Small_67313

75487. Tadeusz CIEŚLEWSKI syn, Maria BECHCZYC RUDNIC
Malerza Raweńskiego Owieczek Dwanaście
Dom Książki Polskiej, Warszawa, 1937, „Le Dodici Pecorelle
del Pittore de Ravenna”; 34 x 25 cm;

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 900 zł

Zobacz

75370. Artur GROTTGER (1837-1867) - według
Polonia - 9 heliograwiur
heliograwiura, papier naklejony na karton; 22 x 26,5 cm (wymiar arkusza w pionie lub w poziomie), 32 x 47 cm (wymiar kartonu);

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 700 zł

Zobacz

72146. ANTON SCHEURITZEL (1874-1954)
Wenecja, 1924
ołówek, papier; 32 x 35,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Vennetia / Anton Scheuritzel 24.

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 500 zł

Zobacz

69372. JAN MATEJKO (1838-1893) - WEDŁUG
Iwan Groźny
rytował Edward Gorazdowski (1843-1901)
drzeworyt, papier; 21 x 50 cm (w świetle oprawy);

Cena pierwotna: 900 zł

Aktualna cena: 550 zł

Zobacz

Small_66485
Small_66484
Small_76285
Small_75343
Sold_stamp_pl

68662. PIOTR STACHIEWICZ (1858 - 1938)
Nowicyuszka, 1887 r.
heliograwiura, papier, 32 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d.: K. Pochwalski

Cena pierwotna: 600 zł

Aktualna cena: 250 zł

Zobacz

68661. KAZIMIERZ POCHWALSKI (1855-1940)
Portret J. I. Kraszewskiego, 1887 r.
heliograwiura, papier, 33 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie z lewej: Piotr Stachiewicz

Cena pierwotna: 600 zł

Aktualna cena: 200 zł

Zobacz

77361. Antoni GAWIŃSKI (1876-1954), Adolf DYGASIŃSKI
Gody życia
Warszawa 1910, wydawnictwo M. Arcta, 22 x 17 cm,
oprawa płótno z tłoczoną złotem tytulaturą w ozdobnej secesyjnej bordiurze

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 500 zł

Zobacz

76475. Sztuka polska
Historja architektury,rzeźby i malarstwa
Warszawa [1932]; 31 x 24 cm;
Oprawa oryginalna, płótno bogato zdobione, tytulatura tłoczona złotem

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 300 zł

Zobacz

Small_75341
Small_74854
Small_74851
Sold_stamp_pl
Small_70302

76473. Helena RZEPECKA (1863-1916)
Ojczyzna w piśmie i pomnikach.
Wydanie pierwsze; T. 1-2, Poznań [1911]; 27 x 21 cm;
Egzemplarz zawiera autograf: Jacek Sempoliński Warszawa

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 000 zł

Zobacz

76030. Witold PRUSZKOWSKI (1846-1896)
Krakowiacy, 1881
litografia, papier; 32 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. na kamieniu p. śr.: Witold Pruszkowski.

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 300 zł

Zobacz

76027. Juliusz KOSSAK (1824-1899)
Trójka koni krakowskich
litografia, papier; 18 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. na kamieniu p. d.: JKossak;

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 800 zł

Zobacz

71947. HALDANE MACFALL
Historya malarstwa
Dzieło zbiorowe z 300 barwnemi tablicami. Pod redakcją Tadeusza Piniego.
T. 1 - 9. Lwów 1912 - 1918.

Cena pierwotna: 3 000 zł

Aktualna cena: 1 200 zł

Zobacz

Small_79763
Small_4068187
Small_80617
Small_4067522

80608. Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XIX
Św. Anna Samotrzeć
olej, płótno; 75,5 x 99 cm;
obraz przed konserwacją.

Cena pierwotna: 9 000 zł

Aktualna cena: 7 200 zł

Zobacz

3709. Damazy KOTOWSKI (1861-1943)
Pejzaż z potokiem, 1924
olej, płótno naklejone na tekturę; 30,5 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Damazy 1924.

Cena pierwotna: 3 000 zł

Aktualna cena: 2 400 zł

Zobacz

81348. Jan KOTOWSKI (1885-1960)
Wóz z końmi
olej, tektura; 24 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jan Kotowski.

Cena pierwotna: 3 000 zł

Aktualna cena: 2 400 zł

Zobacz

3111. F. LIBERACKI (?)
Zima w lesie, 1911
olej, płótno; 65,5 x 109 cm;
sygn. p. d.: F. LIBERACKI 911 …

Cena pierwotna: 4 000 zł

Aktualna cena: 3 200 zł

Zobacz

Small_4067385
Small_4067376
Small_4067192
Small_4067183
Sold_stamp_pl

3006. Maria NIEDZIELSKA (1976-1947)
Wisła w okolicach Tyńca, 1932
olej, tektura; 17 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: M. NIEDZIELSKA / 1932.

Cena pierwotna: 1 500 zł

Aktualna cena: 1 200 zł

Zobacz

2997. Stanisław PIENIĄŻEK (1888-1953)
Łodzie nad jeziorem
olej, tektura; 26,3 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Pieniążek;

Cena pierwotna: 1 500 zł

Aktualna cena: 1 200 zł

Zobacz

2844. JACOB CATS (1741-1799)
Scena rodzajowa - Zimowe zabawy, 1782
akwarela, ołówek, papier; 20,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: J. Cats 1782.

Cena pierwotna: 6 700 zł

Aktualna cena: 5 360 zł

Zobacz

2837. JÓZEF FARA, XX W.
Pejzaż, 1941
olej, tektura; 60 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Józef Fara / 1941.

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 600 zł

Zobacz