Small_76286
Small_76285
Small_76017
Small_75522

77362. Władysław SKOCZYLAS (1883-1934), Stanisław WA
Klasztor i kobieta.
Studjum z dziejów kultury polskiej w średniowieczu.
Lwów - Poznań 1923. 29 x 21 cm, oprawa płótno z epoki

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 600 zł

Zobacz

77361. Antoni GAWIŃSKI (1876-1954), Adolf DYGASIŃSKI
Gody życia
Warszawa 1910, wydawnictwo M. Arcta, 22 x 17 cm,
oprawa płótno z tłoczoną złotem tytulaturą w ozdobnej secesyjnej bordiurze

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 800 zł

Zobacz

77114. Księga jazdy polskiej
Praca zbiorowa pod red. gen. Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego; Warszawa 1938;
kierownictwo i opr. graficzne Stanisław Haykowski

Cena pierwotna: 1 500 zł

Aktualna cena: 1 200 zł

Zobacz

76639. Mojżesz KISLING (1891-1953)
Zestaw czterech litografii, l. 50. XX w.
1. Deux Moines; 2. Un Sejour De;
3. S'il Nous Faut; 4. Comment Se

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 800 zł

Zobacz

Small_75343
Small_75341
Small_74854
Small_74853

76475. Sztuka polska
Historja architektury,rzeźby i malarstwa
Warszawa [1932]; 31 x 24 cm;
Oprawa oryginalna, płótno bogato zdobione, tytulatura tłoczona złotem

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 800 zł

Zobacz

76473. Helena RZEPECKA (1863-1916)
Ojczyzna w piśmie i pomnikach.
Wydanie pierwsze; T. 1-2, Poznań [1911]; 27 x 21 cm;
Egzemplarz zawiera autograf: Jacek Sempoliński Warszawa

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 600 zł

Zobacz

76030. Witold PRUSZKOWSKI (1846-1896)
Krakowiacy, 1881
litografia, papier; 32 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. na kamieniu p. śr.: Witold Pruszkowski.

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 800 zł

Zobacz

76029. Wojciech KOSSAK (1856-1942)
Amazonka, 1881
litografia, papier; 18,5 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. na kamieniu l. d.: WKossak.

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 800 zł

Zobacz

Small_74852
Small_74851
Small_74289
Small_70302

76028. Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
Anhelli, 1881
litografia, papier; 25 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na kamieniu l. g.: Jacek Malczewski 81

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 800 zł

Zobacz

76027. Juliusz KOSSAK (1824-1899)
Trójka koni krakowskich
litografia, papier; 18 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. na kamieniu p. d.: JKossak;

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 600 zł

Zobacz

75490. Maurycy GOTTLIEB (1856-1879)
Malarstwo - teka
Wiedeń [1923], Wydanie Wielbicieli Artysty, druk Chrystofa Reissera Synowie we Wiedniu,
26 rotograwiurowych plansz, w tym 6 barwnych z obrazami artysty

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 600 zł

Zobacz

71947. HALDANE MACFALL
Historya malarstwa
Dzieło zbiorowe z 300 barwnemi tablicami. Pod redakcją Tadeusza Piniego.
T. 1 - 9. Lwów 1912 - 1918.

Cena pierwotna: 3 000 zł

Aktualna cena: 2 400 zł

Zobacz

Small_75552
Small_4066532
Sold_stamp_pl
Small_4066518
Sold_stamp_pl
Small_72824
Sold_stamp_pl

76665. Miguel de CERVANTES Y SAAVEDRA (1547-1616)
Don Kiszot
z Manczy Cerwantesa z przedmową J.A.Święcickiego z ilustracyami Gustawa Dorego,
Biblioteka dzieł wyborowych no75, Warszawa [1899], t.1-6, 18 x 12 cm.

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 900 zł

Zobacz

2309. Jan MATEJKO (1838-1893)
Dzieje cywilizacyi w Polsce
Warszawa 1911 (zeszyt I), 1912 (zeszyt II)
Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Królestwie Polskiem.

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 400 zł

Zobacz

2295. Zofia STANKIEWICZ (1862-1955)
Wróble
tusz, piórko, tusz lawowany pędzel,
papier naklejony na karton; 24 x 34,5 cm;

Cena pierwotna: 3 300 zł

Aktualna cena: 1 040 zł

Zobacz

74169. Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)
Dirce chrześcijańska [Neron w cyrku]
fotograwiura, papier; 37 x 77 cm (wymiar kompozycji)
sygnatura autorska w obrębie kompozycji: H. SIEMIRADZKI MDIIIXCVII;

Cena pierwotna: 1 900 zł

Aktualna cena: 380 zł

Zobacz

Small_69558
Sold_stamp_pl
Small_59347
Sold_stamp_pl
Small_59377
Sold_stamp_pl
Small_61512
Sold_stamp_pl

71295. Sztuki Piękne - Rok szósty 1930
Miesięcznik poświęcony architekturze, rzeźbie, malarstwu, grafice i zdobnictwu.
Redaktor naczelny Wł. Jarocki. Kraków. Nakł. Druk. Narodowej.

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 200 zł

Zobacz

62450. LEON KOWALSKI (1870-1937)
Szkic
ołówek, papier; 18 x 13 cm (w świetle oprawy);

Cena pierwotna: 400 zł

Aktualna cena: 140 zł

Zobacz

62480. CHROSTOWSKI STANISŁAW (1897-1947)
Ty sobie robisz czary
drzeworyt, papier; 20 x 13,7 cm (wymiar kompozycji)

Cena pierwotna: 800 zł

Aktualna cena: 160 zł

Zobacz

64308. Władysław MAŚLAKIEWICZ (? -1922)
Projekt okładki czasopisma „Świat”
ołówek, tusz lawowany, papier;
34 x 26 cm (w świetle oprawy);

Cena pierwotna: 700 zł

Aktualna cena: 140 zł

Zobacz

Small_70513
Small_70509
Small_70508
Small_70514

72140. Tadeusz KOŚCIELNIAK (1910-1996)
Motyw z Lewantu, 1932
olej, płótno; 29 x 38 cm;
sygn. i dat. p. d.: Tad. Kościelniak 1932 r.

Cena pierwotna: 2 500 zł

Aktualna cena: 2 000 zł

Zobacz

72136. Malarz nieokreślony, XX w.
Modlitwa Arabów
olej, deska; 14,5 x 20 cm;
sygn. p. d.: HJW.

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 800 zł

Zobacz

72135. JACOBSEN (?)
Nadmorska altana
olej, tektura; 14 x 23,5 cm;
na odwrocie oprawy papierowa nalepka z napisem piórem:
Jacobsen / (..) 60 (słabo czytelnie);

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 600 zł

Zobacz

72141. C. LECHNER, XIX w.
Miasteczko
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
26,5 x 17 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: C. LEHNER.

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 500 zł

Zobacz

Small_4066931
Small_75402
Small_4066187
Sold_stamp_pl
Small_4066597
Sold_stamp_pl

2645. Michał STAŃKO (1901-1969)
Para portretów (małżonków?), 1944
1. Portret kobiety, 1944 - pastel, papier; 59 x 44 cm (w świetle oprawy);
2. Portret lekarza, 1944 - pastel, tektura; 83 x 68 cm (w świetle oprawy)

Cena pierwotna: 5 400 zł

Aktualna cena: 3 240 zł

Zobacz

76528. Jan CHRUCKI, XIX w. - według
Kwiaty i owoce
olej, płótno dublowane;
80 x 100 cm.

Cena pierwotna: 1 800 zł

Aktualna cena: 810 zł

Zobacz

2014. Juliusz MARKIEWICZ, XX w.
Żyd piszący torę
olej, płótno; 61 x 90 cm;
sygn. i dat. p. d.: … - zatarta.

Cena pierwotna: 3 000 zł

Aktualna cena: 2 400 zł

Zobacz

2364. Malarz nieokreślony, XVIII/XIX w.
Ruiny włoskie
akwarela, papier; 23 x 33,5 cm (w świetle oprawy).

Cena pierwotna: 1 500 zł

Aktualna cena: 320 zł

Zobacz

Small_4066519
Sold_stamp_pl
Small_4066513
Sold_stamp_pl
Small_4066438
Sold_stamp_pl
Small_4066257
Sold_stamp_pl

2296. Zofia STANKIEWICZ (1862-1955)
Kamienica Książąt Mazowieckich
akwarela, papier; 44 x 31 cm;
sygn. p. d.: Stankiewicz (słabo czytelnie);

Cena pierwotna: 3 300 zł

Aktualna cena: 880 zł

Zobacz

2290. Władysław NOWOTARSKI (1866-1957)
Zamyślona kobieta
olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. l. d.: WNowotarski.

Cena pierwotna: 1 900 zł

Aktualna cena: 420 zł

Zobacz

2235. MARIA GIŻBERT-STUDNICKA (1868-1955)
Kobieta w oknie
olej, płótno, tektura; 37 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: Giżbert.

Cena pierwotna: 2 500 zł

Aktualna cena: 500 zł

Zobacz

2065. Juliusz GROSSE (1861-1933)
Portret Tusi Bogdanowiczowej
pastel, papier jasnobrązowy, żeberkowy naklejony na tekturę; 59 x 44 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Gr. / 1928;

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 000 zł

Zobacz

Small_74220
Sold_stamp_pl
Small_74066
Sold_stamp_pl
Small_69776
Sold_stamp_pl
Small_73711
Sold_stamp_pl

75429. Molli CHWAT (1888-1979)
Homar
olej, płyta; 27 x 40 cm;
sygn. p. g.: MChwat.

Cena pierwotna: 1 600 zł

Aktualna cena: 560 zł

Zobacz

75285. Błażej IWANOWSKI (1889-1966)
Przed wiejską chatą
olej, płótno; 54,5 x 66,5 cm;
sygn. l. d.: Błażej Iwanowski.

Cena pierwotna: 2 500 zł

Aktualna cena: 680 zł

Zobacz

71491. Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)
Spotkanie towarzyskie
21 x 21 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: z. p. (ołówkiem).

Cena pierwotna: 1 500 zł

Aktualna cena: 960 zł

Zobacz

74990. Carlo DI GIUSEPPE (1886-1910)
Portret kobiet, 1904
pastel, papier naklejony na tekturę; 53 x 41 cm;
sygn. i dat. p. g.: C DI GIVSEPPE / CAPRI

Cena pierwotna: 2 500 zł

Aktualna cena: 500 zł

Zobacz

Small_4065808
Sold_stamp_pl
Small_70045
Sold_stamp_pl
Small_70044
Sold_stamp_pl
Small_70043
Sold_stamp_pl

1760. Julian MAKAREWICZ (1854-1936)
Chasydzi
olej, sklejka; 43,5 x 55 cm;
sygn. l. g.: J. Makarewicz.

Cena pierwotna: 2 500 zł

Aktualna cena: 1 280 zł

Zobacz

71728. Zbigniew TYMOSZEWSKI (1924-1963)
Kwiaty w wazonie, lata 40. XX w.
akwarela, papier; 26,5 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Zb. Tymoszewski.

Cena pierwotna: 3 000 zł

Aktualna cena: 600 zł

Zobacz

71727. Zbigniew TYMOSZEWSKI (1924-1963)
Martwa natura z kwiatami, lata 40. XX w.
akwarela, papier; 24,5 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Zb. Tymoszewski.

Cena pierwotna: 3 000 zł

Aktualna cena: 600 zł

Zobacz

71726. Zbigniew TYMOSZEWSKI (1924-1963)
Pejzaż z chatą, lata 40. XX w.
olej, tektura; 31 x 47,5 cm.

Cena pierwotna: 6 000 zł

Aktualna cena: 1 200 zł

Zobacz

Small_73308
Sold_stamp_pl
Small_71245
Sold_stamp_pl
Small_72576
Sold_stamp_pl
Small_71169
Sold_stamp_pl

74622. Antoni SUCHANEK (1901-1982)
Kwiaty, ok. 1980
olej, płyta pilśniowa; 54 x 62 cm;
sygn. p. d.: Such.

Cena pierwotna: 1 902 zł

Aktualna cena: 720 zł

Zobacz

72769. Soter JAXA MAŁACHOWSKI (1867-1952)
Klify na Capri, 1923
30 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: SJaxa / 1923.

Cena pierwotna: 2 500 zł

Aktualna cena: 1 520 zł

Zobacz

73968. Malarz nieokreślony
Bydło na pastwisku
olej, płótno; 49,5 x 59,5 cm;
na odwrocie napis: Museum Jer. / Hildeden (?) Kunste / E-175.

Cena pierwotna: 2 500 zł

Aktualna cena: 560 zł

Zobacz

72705. Aleksander JANOWICZ-CZAIŃSKI (1870-?)
Nad stawkiem, 1931
olej, sklejka; 49,5 x 37 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Janowicz-Czaiński / 1931 r.

Cena pierwotna: 3 000 zł

Aktualna cena: 600 zł

Zobacz

Small_4065591
Sold_stamp_pl
Small_71647
Small_71165
Sold_stamp_pl
Small_70718
Sold_stamp_pl

1613. Ludwik CZAJKOWSKI (1895-1961)
Sielanka
pastel, papier; 24,5 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: L. Czaykowski.

Cena pierwotna: 1 600 zł

Aktualna cena: 320 zł

Zobacz

73142. Artysta nieokreślony - Alfons MUCHA?
Głowa kobiety - szkic kompozycji
gwasz na podrysowaniu ołówkiem, papier ciemnobrązowy;
30 x 23,5 cm (wymiar w świetle owalnej oprawy);

Cena pierwotna: 15 000 zł

Aktualna cena: 3 000 zł

Zobacz

72701. Franciszek JAŹWIECKI (1900-1946)
Cerkiewka
olej, tektura; 22 x 19 cm;
sygn. p. d.: JAŹWIECKI.

Cena pierwotna: 3 500 zł

Aktualna cena: 700 zł

Zobacz

72310. Roman BRATKOWSKI (1869-1954)
Morze, 1938
olej, płótno; 43,5 x 66 cm;
sygn. i dat. p. d.: R. Bratkowski 1938 ? (data słabo czytelna).

Cena pierwotna: 4 000 zł

Aktualna cena: 1 400 zł

Zobacz