Small_87446
Small_87445
Small_87442
Small_87440

87690. Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)
Zestaw czterech karykatur, 1904
Leon Wyczółkowski , Jan Stanisławski,
Stanisław Witkiewicz, Jacek Malczewski.

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 500 zł

Zobacz

87689. Józef BRANDT (1841-1915), Alfred WIERUSZ-KOWA
Para heliograwiur
A. WIERUSZ-KOWALSKI (1849-1915) - Na polowaniu
Józef BRANDT (1841-1915) - Kupiec tatarski, 1884

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 500 zł

Zobacz

87686. Kraków, Sześć autolitografij, 1926
Kompletna teka (44 x 35 cm) barwnych litografii,
sygnowanych na płycie

Cena pierwotna: 2 200 zł

Aktualna cena: 1 650 zł

Zobacz

87684. Moderne Kunst in Meister-Schnitten
Berlin [1897], 42 x 32 cm;
oprawa wydawnicza twarda, lico i grzbiet bogato zdobione i tłoczone złotem, ozdobne wyklejki

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 500 zł

Zobacz

Small_4069076
Small_4069848
Small_4069841
Small_4069773

4505. JAN MATEJKO (1838-1893) - WEDŁUG
Władysław Biały
heliograwiura, papier; 31 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
napis p. d.: HELIOGRAWURA C.K.WOJSK. GEOGRAFICZNEGO INSTYTUTU W WIEDNIU (drukiem)

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 700 zł

Zobacz

5238. Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA (1906-1983)
Tyrnowo - Bułgaria
tusz, pędzel, brązowy pisak, papier; 43 x 62,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: I.Acedańska 79

Cena pierwotna: 1 600 zł

Aktualna cena: 960 zł

Zobacz

5231. Jan WOJNARSKI (1879-1937)
Kościół Bożego Ciała w Krakowie
akwaforta, brązowy papier; 24 x 14,2 (wymiar odcisku płyty);
sygn. p. d.: JWojnarski (ołówkiem)

Cena pierwotna: 1 200 zł

Aktualna cena: 720 zł

Zobacz

5163. Zbigniew JEŻO (1934-1989)
Z pobytu na Wzgórzu, 1974
linoryt, papier; 53 x 31 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. l. d.: ZJ (monogramem na płycie)

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 200 zł

Zobacz

Small_86560
Small_86759
Small_86758
Small_86757

86871. Wł. STRZELBICKI, XIX w.
Myśliwskie trofea
ołówek, papier; 27 x 19,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł.Strzelbicki

Cena pierwotna: 1 800 zł

Aktualna cena: 990 zł

Zobacz

87061. Henryk PILLATI (1832-1894)
Szynk na Starym Mieście, 1884
heliograwiura, karton; 34,5 x 39 cm (świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d. oraz pod kompozycją: H PILLATI PXT

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 300 zł

Zobacz

87060. Alfred WIERUSZ-KOWALSKI (1849-1915)
Na nieszpory, 1884
heliograwiura, karton; 31 x 42 cm (świetle oprawy);
sygn. na płycie l. d. oraz pod kompozycją: KOWALSKI PXT

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 100 zł

Zobacz

87059. Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)
Wazon czy kobieta, 1884
heliograwiura, karton; 35 x 42 cm (świetle oprawy);
sygn. na płycie l. d. oraz pod kompozycją: SIEMIRADZKI PXT

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 100 zł

Zobacz

Small_86756
Small_86755
Small_86754
Small_86721

87058. Wojciech GERSON (1831-1901)
Sobieski sadzący topole w Wilanowie,1884
heliograwiura, karton; 36 x 41 cm (świetle oprawy);
sygn. pod kompozycją: GERSON PXT

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 100 zł

Zobacz

87057. Jan CHEŁMIŃSKI (1851-1925)
Husarzy z czasów Maryi Teresy, 1884
heliograwiura, karton; 33 x 41 cm (świetle oprawy);
sygn. na płycie l. d.

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 100 zł

Zobacz

87056. Józef BRANDT (1841-1915)
Wyjazd na polowanie, 1884
heliograwiura, karton; 30 x 40 cm (świetle oprawy);
sygn. na płycie l. d.

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 100 zł

Zobacz

87023. Romuald PIĄTKOWSKI [Kazimierz PUŁASKI, Tadeus
Pamiętnik wzniesienia pomników
Nakł. Związku Narodowego Polskiego, Chicago 1911; 32 x 26 cm;
ozdobne wyklejki; stron 650, tablic 21

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 600 zł

Zobacz

Small_86720
Small_86719
Small_86121
Small_86120

87022. Św. Stanisław Kostka
Nakładem XX. Jezuitów w Warszawie, 1928; 33 x 25 cm;
twarda oprawa wydawnicza, płótno

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 600 zł

Zobacz

87021. Henryk SIENKIEWICZ(1846-1916) Jan STYKA (1858
Quo Vadis
Ernest Flammarion, Illustriations de JAN STYKA, Gravure de G.LEMOINE, Paris [1900];
33 x 27 cm; oprawa półskórek z epoki.

Cena pierwotna: 2 100 zł

Aktualna cena: 1 200 zł

Zobacz

86497. Pomniki Krakowa Maksymiliana iSt.Cerchów
Kraków-Warszawa 1904. Z tekstem Feliksa Kopery; T. 1-3. Druk. W. L. Anczyca i Sp.;
oprawa półpłótno z epoki, 41 x 32 cm, złocona tytulatura na grzbietach.

Cena pierwotna: 3 000 zł

Aktualna cena: 1 700 zł

Zobacz

86496. [TAPISERIE ]
“Gewirkte Bildteppiche des XV. und XVI. Jahrhunderts im Historischen Museum zu Basel”
[Tapiserie XV i XVI w. w zbiorach Muzeum Historycznym w Bazylei]

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 900 zł

Zobacz

Small_86119
Small_86118
Small_84439
Small_84385

86495. ANTONI POTOCKI (1867-1939)
Grottger
Lwów-Warszawa 1907, Nakład i własność Księgarni H. Altenberga;
E. Wende i Spółka; zawiera 243 ilustracje na papierze kredowym i 9 w formie wklejek.

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 500 zł

Zobacz

86494. ARNOLD BOECKLIN (1827-1901)
Eine Auswahl der hervorragendsten Werke
(wybór najwibitniejszych prac artysty w heliograwiurze)
Monachium, [1895].

Cena pierwotna: 3 000 zł

Aktualna cena: 1 350 zł

Zobacz

84932. AUTOR NIEOKREŚLONY, XX W.
Studium roślin
piórko, tusz, papier; 53 x 43 cm (w świetle passe-partout).
Zwraca uwagę sprawność rysunkowa autora pracy.

Cena pierwotna: 1 600 zł

Aktualna cena: 560 zł

Zobacz

84882. STANISŁAW WITKIEWICZ (1851-1915)
Juliusz Kossak (1824-1899)
33 x 25 cm; oprawa płócienna z epoki; Warszawa 1900,
Nakład Gebethnera i Wolffa. [Wydanie pierwsze]

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 650 zł

Zobacz

Small_85784
Small_85780
Small_85233
Small_4069575
Sold_stamp_pl

86179. Sztuka 1897 - 1922
Kraków, 1922; 28 x 23 cm; wydawca: Towarzystwo Artystów Polskich „Sztuka”.
Nakład H. Altenberga, Gubrynowicza i Syna.

Cena pierwotna: 2 100 zł

Aktualna cena: 580 zł

Zobacz

86175. Moderne Malarei
(Malarstwo Nowoczesne od impresjonizmu do czasów obecnych)
Hamburg, 1933; 30 x 40 cm.

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 500 zł

Zobacz

85684. Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)
Fryne na święcie Posejdona w Eleusis
druk, papier; 36 x 74,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany w kompozycji: H. Siemiradzki pinxit / - Roma - AD. MDCCCLXXXIX.

Cena pierwotna: 1 500 zł

Aktualna cena: 500 zł

Zobacz

4980. Wanda KOMOROWSKA (1873-1946)
Nad lekturą
mezzotinta, papier; 16 x 19,5 cm (wymiar odbitki),
sygn. p. d.: WKomorowska (ołówkiem)

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 200 zł

Zobacz

Small_85361
Small_83516
Small_85483
Sold_stamp_pl
Small_4069241

85796. WALERY RZEWUSKI (1837-1888) - FOTOGRAFOWAŁ, J
Jan III Sobieski na Kalhlenbergu
fotografia albuminowa, papier, 41 x 35 cm (w świetle oprawy)
oznaczona suchą pieczęcią ZAKŁAD FOTOGRAFICZNY WALEREGO RZEWUSKIEGO W KRAKOWIE

Cena pierwotna: 2 100 zł

Aktualna cena: 950 zł

Zobacz

84078. Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)
Kolk w Amsterdamie, 1933
drzeworyt, papier; 24 x 30 cm (wymiar kompozycji), 25 x 30 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Stefan Mrożewski 33 (ołówkiem)

Cena pierwotna: 1 900 zł

Aktualna cena: 380 zł

Zobacz

85901. JÓZEF PANKIEWICZ (1866-1940)
Pejzaż wiejski
akwaforta, sucha igła, papier; 13 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Pankiewicz 1899 (? - zatarte).

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 800 zł

Zobacz

4660. Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914)
Modlitwa [Przed bitwą pod Racławicami]
fotograwiura, papier; 45,8 x 65,2 cm (wymiar odbitki),
52 x 68,6 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy)

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 200 zł

Zobacz

Small_85074
Small_85102
Small_84939
Small_84938

85532. ADAM MIECZYSŁAW SKAŁKOWSKI (1871-1951), BRONI
Książę Józef
Ilustracye kolorowe podług obrazów Br. Gembarzewskiego,
Bytom G-Ś. 1913. Nakł. i czc. "Katolika". 479 s., 28 x 23 cm;

Cena pierwotna: 1 100 zł

Aktualna cena: 500 zł

Zobacz

85560. OPRACOWAŁ TADEUSZ MAŃKOWSKI (1878-1956)
Galeria Stanisława Augusta
Lwów: Wydawnictwo Zakładu Narodowego imienia Ossolińskich, 1932,
s. 528; 32 x 24 cm, oprawa pełna skóra, grzbiet 5-polowy, tytuł tłoczony złotem.

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 200 zł

Zobacz

85402. Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)
Kuszenie Świętego Hieronima
heliograwiura, papier; 10,8 x 26 cm.
Grafika pochodzi z książki ,,Henryk Siemiradzki'' autorstwa Stanisława Lewandowskiego

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 200 zł

Zobacz

85401. Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)
Sprzedaż amuletów, 1875
heliograwiura, papier; 24,2 x 19 cm.

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 200 zł

Zobacz

Small_4069054
Sold_stamp_pl
Small_4068960
Small_4068225
Sold_stamp_pl
Small_4068224

4483. Monografista G.B., XIX w.
Skrzypek, 1869
ołówek, biała kredka, brązowy papier; 37 x 32,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: G.B. 1869.

Cena pierwotna: 1 600 zł

Aktualna cena: 320 zł

Zobacz

4399. Awit SZUBERT (1837-1919)
Portret trupy teatralnej
fotografia albuminowa, papier naklejony na tekturę;
17,5 x 25 cm (wymiar fotografii), 19 x 26,8 cm (wymiar tektury)

Cena pierwotna: 1 300 zł

Aktualna cena: 260 zł

Zobacz

3738. Aleksander SOŁTAN (1903-1994)
Motywy Warszawy - teka grafik
6 autolitografii, papier; 11,5 x 8,3 (wymiar odbitki), 14,5 x 10,5 cm (wymiar arkusza);
opis autorski wraz z sygnaturą u dołu grafiki (ołówkiem)

Cena pierwotna: 1 500 zł

Aktualna cena: 300 zł

Zobacz

3737. Marian KONARSKI (1909-1998)
Klasztor Norbertanek na Salwatorze, 1957
ołówek, papier; 16 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: 13. X. 57. M. KONARSKI.

Cena pierwotna: 1 600 zł

Aktualna cena: 320 zł

Zobacz

Small_73939
Sold_stamp_pl
Small_4070195
Small_4070190
Small_4070182

75209. ZDZISŁAW CZERMAŃSKI (1890-1970), STANISŁAW OS
Józef Piłsudski na Syberji.
8 całostronicowych, sygnowanych drzeworytów na osobnych tablicach
Stanisława Ostoi-Chrostowskiego, załączona teka barwnych 12 plansz

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 900 zł

Zobacz

5564. Malarz nieokreślony, w typie Henryka SZCZYGLI
Wiejska chata, ok. 1910
olej, tektura; 38,5 x 31 cm;
sygn. p. d.: S … (? - nieczytelna)

Cena pierwotna: 1 200 zł

Aktualna cena: 900 zł

Zobacz

5559. Maria GUNTNER-KAWALEROWICZ (1916-1996)
Martwa natura z dzbanem i owocami
olej, sklejka, 36 x 40 cm;
na odwrocie napis: Autor / Maria Guntner-Kawalerowicz / 1949

Cena pierwotna: 1 200 zł

Aktualna cena: 900 zł

Zobacz

5551. Józef WRZESIŃSKI (1872 - ?)
Widok na kościół na Pęksowym Brzyzku
akwarela, papier; 40 x 51 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wrzesiński (? - fragment sygnatury).

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 500 zł

Zobacz

Small_4069303
Small_86309
Small_86308
Small_4069830

4720. MALARZ NIEOKREŚLONY, XX W.
Kościół w Limanowej, 1935
olej, płótno; 65 x 75 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: ... (?) / Limanowa 35.

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 400 zł

Zobacz

86672. Roman RABCEWICZ (1902-1998)
Pejzaż spod Tatr
olej, płyta; 34 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: R. Rabcewicz

Cena pierwotna: 1 500 zł

Aktualna cena: 960 zł

Zobacz

86671. Franciszek JAŹWIECKI (1900-1946)
Chata w górach
olej, tektura; 28 x 32 cm;
sygn. p. d.: F. JAŹWIECKI

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 300 zł

Zobacz

5220. Karol FERFECKI (1909-1985)
Tulipany w wazonie, 1944
olej, tektura; 47,5 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: K. Ferfecki / 1944

Cena pierwotna: 1 500 zł

Aktualna cena: 880 zł

Zobacz