Small_4073481
Small_4073107
Small_4073095
Small_4073215

8705. Stanisław ROLICZ (1913-1997)
Gdynia Port - Basen węglowy
akwaforta, papier; 15,8 x 27,2 cm (wymiar odbitki);
sygn., dat. i opisany p. d.: St. Rolicz. 1947-II. Gdynia Port. Basen węglowy.

Cena pierwotna: 1 200 zł

Aktualna cena: 900 zł

Zobacz

8336. Portret grupowy Powstańców Śląskich z Maciejem Mielżyńskim (postać siedząca w środkowej części fotografii)
fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 16,5 x 22 cm.

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 750 zł

Zobacz

8324. Olgierd GAŁDYŃSKI (1921-1984)
Plac Św. Piotra - Rzym
fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 39,5 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: OGałdyński

Cena pierwotna: 1 500 zł

Aktualna cena: 1 120 zł

Zobacz

8444. Bernard LIEBERMAN, XIX / XX w.
Zestaw 4 fotografii z Kresów
1. Warzelnia soli w Drohobyczu, 2. Fabryka, 3. Łazienki, 4. Sikawki
fotografie czarno-białe, sepiowane, 16,5 x 23,5 cm.

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 500 zł

Zobacz

Small_4073213
Small_93487
Sold_stamp_pl
Small_97064
Small_96236

8442. Wojciech KOSSAK (1856-1942) - według
Przysięga Kościuszki na rynku w Krakowie (24 marca 1794 r.)
chromolitografia barwna, papier; 60 x 80 cm;
sygn. l. d.: WOJCIECH KOSSAK 1911 (na płycie)

Cena pierwotna: 2 500 zł

Aktualna cena: 1 880 zł

Zobacz

93550. GEORGE DORIGNAC (1879-1925)
Kobieta z koszem owoców
sangwina, papier żeberkowy naklejony na karton; 62 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i. dat. l. g.: george dorignac 1912

Cena pierwotna: 5 300 zł

Aktualna cena: 3 200 zł

Zobacz

97059. Joan BLAEU (1596-1673)
Karta tytułowa „Atlas Maior …”
miedzioryt kolorowany akwarelą, papier; 48 x 31 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie l. d.: L. Webbers pinxit

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 300 zł

Zobacz

96247. Jan MATEJKO (1838-1893)
Zestaw 4 drzeworytów
1. Władysław Warneńczyk 2. Ludwik I, Król Węgierski i Polski
3. Bolesław Wstydliwy 4. Królowa Bona

Cena pierwotna: 2 200 zł

Aktualna cena: 1 200 zł

Zobacz

Small_4072641
Sold_stamp_pl
Small_4072630
Small_94613
Sold_stamp_pl
Small_95196

7891. Guido RECK (1919-1981)
Kazimierz Podsadecki z żoną
piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 28,5 x 21 cm;
oznaczenie p. d.: GR

Cena pierwotna: 1 600 zł

Aktualna cena: 320 zł

Zobacz

7880. Paweł GAJEWSKI (1889-1950)
Portret kobiety
ołówek, brązowy papier; 32 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Gajewski

Cena pierwotna: 3 000 zł

Aktualna cena: 600 zł

Zobacz

94658. Stanisław WITKIEWICZ (1851-1915)
Juliusz Kossak
Warszawa-Kraków, 1912 [wydanie drugie rozszerzone];
nakład Gebethnera i Wolffa.

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 150 zł

Zobacz

95232. Legioniści -zestaw 4 autolitografii,1934
Autolitografie pochodzą z teki „Artystów Legionistów”
wydanej w Krakowie w roku 1934
z okazji 20-lecia powstania Legionów Piłsudskiego.

Cena pierwotna: 2 100 zł

Aktualna cena: 950 zł

Zobacz

Small_95193
Small_95191
Sold_stamp_pl
Small_4072551
Sold_stamp_pl
Small_4072313
Sold_stamp_pl

95229. WŁADYSŁAW SKOCZYLAS (1883-1934), STANISŁAW WA
Klasztor i kobieta. Studjum z dziejów kultury polskiej w średniowieczu.
Lwów - Poznań 1923.
29 x 21 cm; oprawa płótno, na licu i grzbiecie tytulatura tłoczona złotem.

Cena pierwotna: 2 100 zł

Aktualna cena: 1 200 zł

Zobacz

95227. JAN MATEJKO (1838-1893)
Cztery portrety, 1876
1. Jan Tęczyński, 2. Cecylia Renata, 3. Mikołaj z Gorzkowa, biskup Wileński, 4. Jan Szczęsny Herburt
drzeworyt, papier; 48 x 42 cm (we wspólnej oprawie)

Cena pierwotna: 1 400 zł

Aktualna cena: 650 zł

Zobacz

7804. Zdzisław PRZEBINDOWSKI (1902-1986)
Pejzaż, 1948
węgiel, papier; 17 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: N.S.A. Z.Przebindowski / Kraków 11 XII 1948 (ołówkiem).

Cena pierwotna: 1 200 zł

Aktualna cena: 240 zł

Zobacz

7571. Samuel WILLENBERG [IGO] (1923-2016)
Przedwiośnie na przedmieściu
linoryt, papier; 15,7 x 41,8 cm (wymiar odbitki);
sygn. i dat. p. d.: Igo 64 r. (ołówkiem)

Cena pierwotna: 1 200 zł

Aktualna cena: 660 zł

Zobacz

Small_4072034
Sold_stamp_pl
Small_93724
Small_4071750
Sold_stamp_pl
Small_4071748

7299. Władysław BIELECKI (1896-1943)
Para rycin: Mróz, Pejzaż z żubrami
1. Mróz - drzeworyt barwny, papier; 15,8 x 14,5 cm.
2. Pejzaż z żubrami - drzeworyt barwny, papier; 37 x 46 cm.

Cena pierwotna: 2 500 zł

Aktualna cena: 1 280 zł

Zobacz

93787. MACIEJ WIELICZKO VEL BUNON DYNOWSKI
Polska w latach wojny światowej, Polska w pierścieniu prób i ognia.
Zeszyt 1. Warszawa 1930;
Zeszyt 2. Warszawa 1933.

Cena pierwotna: 2 100 zł

Aktualna cena: 950 zł

Zobacz

7017. Jan MATEJKO (1838-1893)
Śluby Króla Jana Kazimierza
heliograwiura, papier; 45,5 x 72 cm (wymiar odbitki),
52 x 76,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);

Cena pierwotna: 1 200 zł

Aktualna cena: 240 zł

Zobacz

7015. Józef KRZESZ-MĘCINA (1860-1934)
Ostatnie akordy Chopina
rotograwiura, papier; 30,5 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie l. d.: Józef Krzesz

Cena pierwotna: 1 600 zł

Aktualna cena: 320 zł

Zobacz

Small_4071318
Small_4071079
Small_4070567
Sold_stamp_pl
Small_87767
Sold_stamp_pl

6599. ARTYSTA NIEOKREŚLONY
Zestaw 19 fotografii
Pogrzeb kardynała Adama Stefana Sapiehy w Krakowie, portret Księcia Niezłomnego
fotografie czarno-białe, papier fotograficzny,

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 400 zł

Zobacz

6383. Tadeusz WAŚKOWSKI (1883-1960)
Portret mężczyzny
litografia, papier; 22,5 x 16 cm (w świetle oprawy);
napis autorski u dołu: z oryginału J. Matejki / przerysował / T. Waśkowski (ołówkiem).

Cena pierwotna: 1 500 zł

Aktualna cena: 300 zł

Zobacz

5902. Antoni PAWLIKOWSKI (1862-1925), PAULUSSENA &
Chrystus cudami słynący
heliograwiura, papier; 59,8 x 42,3 cm (wymiar kompozycji),
opisana l. d.

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 200 zł

Zobacz

88002. Zestaw 11 rycin
miedzioryty, papier;
większość kompozycji przedstawia portrety znaczących władców Europy

Cena pierwotna: 2 200 zł

Aktualna cena: 440 zł

Zobacz

Small_86905
Small_86904
Small_4069932
Sold_stamp_pl
Small_87446
Sold_stamp_pl

87157. AUTOR NIEOKREŚLONY, XX W.
Leśna polana
tusz, piórko, gwasz, papier; 12,5 x 18 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: … (ołówkiem)

Cena pierwotna: 1 482 zł

Aktualna cena: 750 zł

Zobacz

87156. AUTOR NIEOKREŚLONY, XX W.
Dom Goethego w Weimarze
miedzioryt, akwaforta, papier;18,5 x 25 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: … (ołówkiem, nieczytelnie)

Cena pierwotna: 1 710 zł

Aktualna cena: 850 zł

Zobacz

5315. Jan RUBCZAK (1884-1942)
Widok na kościół Mariacki w Krakowie
autolitografia, papier brązowy; 31 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jan Rubczak 35 (ołówkiem)

Cena pierwotna: 1 200 zł

Aktualna cena: 420 zł

Zobacz

87690. KAZIMIERZ SICHULSKI (1879-1942)
Zestaw czterech karykatur, 1904
Leon Wyczółkowski , Jan Stanisławski,
Stanisław Witkiewicz, Jacek Malczewski.

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 950 zł

Zobacz

Small_4069076
Sold_stamp_pl
Small_86560
Small_84439
Small_4068224
Sold_stamp_pl

4505. JAN MATEJKO (1838-1893) - WEDŁUG
Władysław Biały
heliograwiura, papier; 31 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
napis p. d.: HELIOGRAWURA C.K.WOJSK. GEOGRAFICZNEGO INSTYTUTU W WIEDNIU (drukiem)

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 200 zł

Zobacz

86871. Wł. STRZELBICKI, XIX w.
Myśliwskie trofea
ołówek, papier; 27 x 19,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł.Strzelbicki

Cena pierwotna: 1 800 zł

Aktualna cena: 500 zł

Zobacz

84932. AUTOR NIEOKREŚLONY, XX W.
Studium roślin
piórko, tusz, papier; 53 x 43 cm (w świetle passe-partout).
Zwraca uwagę sprawność rysunkowa autora pracy.

Cena pierwotna: 1 600 zł

Aktualna cena: 400 zł

Zobacz

3737. Marian KONARSKI (1909-1998)
Klasztor Norbertanek na Salwatorze, 1957
ołówek, papier; 16 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: 13. X. 57. M. KONARSKI.

Cena pierwotna: 1 600 zł

Aktualna cena: 320 zł

Zobacz

Small_73939
Sold_stamp_pl
Small_4073019
Small_4073485
Small_4073443

75209. ZDZISŁAW CZERMAŃSKI (1890-1970), STANISŁAW OS
Józef Piłsudski na Syberji.
8 całostronicowych, sygnowanych drzeworytów na osobnych tablicach
Stanisława Ostoi-Chrostowskiego, załączona teka barwnych 12 plansz

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 900 zł

Zobacz

8250. Georg WICHMANN (1876-1944)
Las, 1933
olej, płótno; 69,5 x 89 cm;
sygn. i dat. p. d.: G. Wichmann 33.

Cena pierwotna: 8 000 zł

Aktualna cena: 6 000 zł

Zobacz

8709. Stefan PIENIĄŻEK (1888-1958)
Zachód słońca na oceanie (La Côte Sauvage, Quiberon)
olej, tektura; 21,5 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: StPieniążek (ołówkiem).

Cena pierwotna: 1 500 zł

Aktualna cena: 1 120 zł

Zobacz

8667. Andrzej ŁEPKOWSKI (1925-2015)
Kościół Piotra i Pawła w Krakowie, 1995
olej, tektura; 22,5 x 16,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Łepkowski 95.

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 500 zł

Zobacz

Small_4073442
Small_4073440
Small_4073439
Small_4073438

8666. Malarz nieokreślony, XX w.
Łodzie
olej, tektura; 17 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Dow....? (sygnatura nieczytelna).

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 500 zł

Zobacz

8664. Tadeusz TRĘBACZ (1910-1943)
Miasteczko żydowskie
akwarela, papier; 16 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Tad Trębacz (ołówkiem)

Cena pierwotna: 2 500 zł

Aktualna cena: 1 880 zł

Zobacz

8663. Stanisław MROWIŃSKI (1928-1997)
Para ilustracji
1. W drodze - akwarela, papier; 25 x 17,5 cm;
2. Spotkanie - akwarela, papier; 25 x 18 cm;

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 500 zł

Zobacz

8662. Stanisław MAZURKIEWICZ (1883-?)
Pejzaż zimowy
pastel, papier; 20,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St Mazurkiewicz (ołówkiem).

Cena pierwotna: 2 200 zł

Aktualna cena: 1 650 zł

Zobacz

Small_4073434
Small_4073405
Small_4073404
Small_4072840

8658. Stefan ROSTWOROWSKI (1921-2000)
W górach / Portret mężczyzny
1. W górach - pastel, tektura; 34,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
2. Portret mężczyzny - ołówek, papier; 29 x 21 cm.

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 500 zł

Zobacz

8629. Hermann VOLKERLING (1875-1924)
Pejzaż z rzeką, 1887
olej, płótno; 39 x 45 cm;
sygn. i dat. p. d.: H VOLKERLING / 1887.

Cena pierwotna: 3 500 zł

Aktualna cena: 2 620 zł

Zobacz

8628. Ida STANKIEWICZ, XX w. - ?
Łabędzie - na palecie malarskiej
olej, deska w formie palety malarskiej, 50,5 x 31,5 cm;
sygn. p. d.: I Sa

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 500 zł

Zobacz

8071. Zdzisław KRAŚNIK (1881-1964)
Jarmark na Kercelaku w Warszawie
akwarela, ołówek, papier; 40,5 x 63 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Z Kraśnik

Cena pierwotna: 4 000 zł

Aktualna cena: 3 000 zł

Zobacz

Small_4072836
Small_4072834
Small_4073103
Small_4073100

8067. Tadeusz ZAMIAR (1905-1966)
Pejzaż morski
pastel, papier; 28 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Zamiar

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 500 zł

Zobacz

8065. Maria LECHOWSKA-BUJAK (1930-2018)
Kościółek
olej, tektura; 35,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MARIA BUJAK

Cena pierwotna: 1 500 zł

Aktualna cena: 1 120 zł

Zobacz

8332. Malarze nieokreśleni, XX w.
Zestaw 4 obrazów
1. Śpiąca 2. Pejzaż z chmurami 3. Widok na kościół Bożego Ciała w Krakowie
4. Słoneczniki przed wiejską chatą

Cena pierwotna: 2 500 zł

Aktualna cena: 1 880 zł

Zobacz

8329. T. SIKORSKI, XX w.
Widok na wieżę ratuszową i Sukiennice
akwarela, papier; 24,5 x 17 cm;
sygn. l. d.: TSikorski

Cena pierwotna: 1 500 zł

Aktualna cena: 1 120 zł

Zobacz