Small_4071318
Small_4071288
Small_4071219
Small_89363
Sold_stamp_pl

6599. Artysta nieokreślony
Zestaw 19 fotografii
Pogrzeb kardynała Adama Stefana Sapiehy w Krakowie, portret Księcia Niezłomnego
fotografie czarno-białe, papier fotograficzny,

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 600 zł

Zobacz

6569. ATELIER J. ROSEMN, Paryż
Zestaw dwóch fotografii obrazów Mojżesza Kislinga (1891-1953)
„Młodzieniec w swetrze” oraz „Opuszczona”
fotografie czarno-białe, papier fotograficzny, 28 x 21 cm;

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 600 zł

Zobacz

6504. KAZIMIERZ SICHULSKI (1879-1942)
Na stepach Ukrainy
autolitografia barwna, papier; 44 x 60 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: KS (na kamieniu)

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 300 zł

Zobacz

89545. ANTONI UNIECHOWSKI (1903-1976)
Plac Teatralny w Warszawie
tusz, piórko, papier; 12 x 24,5 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AU

Cena pierwotna: 1 300 zł

Aktualna cena: 920 zł

Zobacz

Small_90314
Small_90313
Small_89452
Small_4071079

90455. Józef Michał BAZEWICZ (1867-1929)
Atlas geograficzny Królestwa Polskiego, ilustrowany
Warszawa [1903-1907]; 30 x 23 cm; 85 map

Cena pierwotna: 7 000 zł

Aktualna cena: 6 000 zł

Zobacz

90454. August SOKOŁOWSKI (1846-1921)
Dzieje porozbiorowe narodu polskiego ilustrowane
z ilustracyami oraz reprodukcyami obrazów Matejki, Gersona, Rozena, Stachowicza,
Ryszkiewicza, J. i W. Kossaków i innych mistrzów polskich.

Cena pierwotna: 4 000 zł

Aktualna cena: 3 000 zł

Zobacz

89627. Jan MATEJKO (183-1893) - według
Hołd Pruski
fotograwiura, papier; 38,3 x 78 cm (kompozycja),
praca opisana u dołu.

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 500 zł

Zobacz

6383. Tadeusz WAŚKOWSKI (1883-1960)
Portret mężczyzny
litografia, papier; 22,5 x 16 cm (w świetle oprawy);
napis autorski u dołu: z oryginału J. Matejki / przerysował / T. Waśkowski (ołówkiem).

Cena pierwotna: 1 500 zł

Aktualna cena: 300 zł

Zobacz

Small_4070843
Sold_stamp_pl
Small_4070790
Sold_stamp_pl
Small_4070767
Sold_stamp_pl
Small_4070567
Sold_stamp_pl

6155. Julian FAŁAT (1853-1929)
Na statku, 1886
chromolitografia barwna, papier; 21 x 28,5 cm;
sygn. l. d.: JulFałat / Ceylon / 86

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 650 zł

Zobacz

6102. Karol KŁOSOWSKI (1882-1971)
Akt stojącej kobiety-Studium akademickie
ołówek, papier; 19,5 x 16 cm;
napis p. d.

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 300 zł

Zobacz

6079. Michał PŁOŃSKI (1778-1812)
Koszykarz, 1805
akwaforta, papier; 29,5 x 22,5 cm (odcisk płyty);
sygn. z lewej strony pod sceną główną: M. Płoński f. 1805

Cena pierwotna: 7 000 zł

Aktualna cena: 2 100 zł

Zobacz

5902. Antoni PAWLIKOWSKI (1862-1925), PAULUSSENA &
Chrystus cudami słynący
heliograwiura, papier; 59,8 x 42,3 cm (wymiar kompozycji),
opisana l. d.

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 200 zł

Zobacz

Small_87767
Small_87787
Sold_stamp_pl
Small_86911
Small_86905

88002. Zestaw 11 rycin
miedzioryty, papier;
większość kompozycji przedstawia portrety znaczących władców Europy

Cena pierwotna: 2 200 zł

Aktualna cena: 440 zł

Zobacz

88022. PIETRO PARBONI (XVIII - XIX W.)
Pejzaż z Abrahamem i Isaakiem
miedzioryt, papier; 47,5 x 60 cm (w świetle passe-partout);
praca opisana u dołu: l. d.: Gasparo Pussino dipinse

Cena pierwotna: 1 200 zł

Aktualna cena: 240 zł

Zobacz

87163. JOHANN ELIAS RIDINGER (1698-1767), JOHANN GOT
Koń berberyjski
akwaforta, papier; 24 x 32,5 cm (wymiar kompozycji),
grafika opisana u dołu

Cena pierwotna: 1 824 zł

Aktualna cena: 900 zł

Zobacz

87157. AUTOR NIEOKREŚLONY, XX W.
Leśna polana
tusz, piórko, gwasz, papier; 12,5 x 18 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: … (ołówkiem)

Cena pierwotna: 1 482 zł

Aktualna cena: 750 zł

Zobacz

Small_86904
Small_88046
Small_87712
Small_87709

87156. AUTOR NIEOKREŚLONY, XX W.
Dom Goethego w Weimarze
miedzioryt, akwaforta, papier;18,5 x 25 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: … (ołówkiem, nieczytelnie)

Cena pierwotna: 1 710 zł

Aktualna cena: 850 zł

Zobacz

88274. JÓZEF HOLEWIŃSKI (1848-1917), BOLESŁAW PRUS (
Faraon
Z 10 ilustracjami J. Holewińskiego. Warszawa- Kraków-Lublin [1923]
Nakład Gebethnera i Wolffa. 33 x 29 cm, oprawa wydawnicza

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 750 zł

Zobacz

87947. Luwr - arcydzieła malarstwa, tom I-II
Warszawa, [1925],
Wydawnictwo M. Arcta.

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 950 zł

Zobacz

87944. WŁADYSŁAW SKOCZYLAS (1883-1934), STANISŁAW WA
Klasztor i kobieta.
Studjum z dziejów kultury polskiej w średniowieczu.
Lwów-Poznań, 1923; 29 x 21 cm

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 950 zł

Zobacz

Small_4069932
Sold_stamp_pl
Small_87446
Small_87445
Small_87442

5315. Jan RUBCZAK (1884-1942)
Widok na kościół Mariacki w Krakowie
autolitografia, papier brązowy; 31 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jan Rubczak 35 (ołówkiem)

Cena pierwotna: 1 200 zł

Aktualna cena: 420 zł

Zobacz

87690. KAZIMIERZ SICHULSKI (1879-1942)
Zestaw czterech karykatur, 1904
Leon Wyczółkowski , Jan Stanisławski,
Stanisław Witkiewicz, Jacek Malczewski.

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 200 zł

Zobacz

87689. Józef BRANDT (1841-1915), Alfred WIERUSZ-KOWA
Para heliograwiur
A. WIERUSZ-KOWALSKI (1849-1915) - Na polowaniu
Józef BRANDT (1841-1915) - Kupiec tatarski, 1884

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 900 zł

Zobacz

87686. Kraków, Sześć autolitografij, 1926
Kompletna teka (44 x 35 cm) barwnych litografii,
sygnowanych na płycie

Cena pierwotna: 2 200 zł

Aktualna cena: 1 200 zł

Zobacz

Small_87440
Small_4069076
Sold_stamp_pl
Small_86560
Small_86759
Sold_stamp_pl

87684. Moderne Kunst in Meister-Schnitten
Berlin [1897], 42 x 32 cm;
oprawa wydawnicza twarda, lico i grzbiet bogato zdobione i tłoczone złotem, ozdobne wyklejki

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 700 zł

Zobacz

4505. JAN MATEJKO (1838-1893) - WEDŁUG
Władysław Biały
heliograwiura, papier; 31 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
napis p. d.: HELIOGRAWURA C.K.WOJSK. GEOGRAFICZNEGO INSTYTUTU W WIEDNIU (drukiem)

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 200 zł

Zobacz

86871. Wł. STRZELBICKI, XIX w.
Myśliwskie trofea
ołówek, papier; 27 x 19,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł.Strzelbicki

Cena pierwotna: 1 800 zł

Aktualna cena: 500 zł

Zobacz

87061. Henryk PILLATI (1832-1894)
Szynk na Starym Mieście, 1884
heliograwiura, karton; 34,5 x 39 cm (świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d. oraz pod kompozycją: H PILLATI PXT

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 900 zł

Zobacz

Small_86758
Sold_stamp_pl
Small_86757
Small_86755
Small_86754

87060. ALFRED WIERUSZ-KOWALSKI (1849-1915)
Na nieszpory, 1884
heliograwiura, karton; 31 x 42 cm (świetle oprawy);
sygn. na płycie l. d. oraz pod kompozycją: KOWALSKI PXT

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 450 zł

Zobacz

87059. HENRYK SIEMIRADZKI (1843-1902)
Wazon czy kobieta, 1884
heliograwiura, karton; 35 x 42 cm (świetle oprawy);
sygn. na płycie l. d. oraz pod kompozycją: SIEMIRADZKI PXT

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 450 zł

Zobacz

87057. JAN CHEŁMIŃSKI (1851-1925)
Husarzy z czasów Maryi Teresy, 1884
heliograwiura, karton; 33 x 41 cm (świetle oprawy);
sygn. na płycie l. d.

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 450 zł

Zobacz

87056. JÓZEF BRANDT (1841-1915)
Wyjazd na polowanie, 1884
heliograwiura, karton; 30 x 40 cm (świetle oprawy);
sygn. na płycie l. d.

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 450 zł

Zobacz

Small_86721
Small_86720
Small_86120
Small_86119

87023. Romuald PIĄTKOWSKI [Kazimierz PUŁASKI, Tadeus
Pamiętnik wzniesienia pomników
Nakł. Związku Narodowego Polskiego, Chicago 1911; 32 x 26 cm;
ozdobne wyklejki; stron 650, tablic 21

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 600 zł

Zobacz

87022. Św. Stanisław Kostka
Nakładem XX. Jezuitów w Warszawie, 1928; 33 x 25 cm;
twarda oprawa wydawnicza, płótno

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 400 zł

Zobacz

86496. [TAPISERIE ]
“Gewirkte Bildteppiche des XV. und XVI. Jahrhunderts im Historischen Museum zu Basel”
[Tapiserie XV i XVI w. w zbiorach Muzeum Historycznym w Bazylei]

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 550 zł

Zobacz

86495. ANTONI POTOCKI (1867-1939)
Grottger
Lwów-Warszawa 1907, Nakład i własność Księgarni H. Altenberga;
E. Wende i Spółka; zawiera 243 ilustracje na papierze kredowym i 9 w formie wklejek.

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 350 zł

Zobacz

Small_86118
Small_84439
Small_85784
Sold_stamp_pl
Small_85780

86494. ARNOLD BOECKLIN (1827-1901)
Eine Auswahl der hervorragendsten Werke
(wybór najwibitniejszych prac artysty w heliograwiurze)
Monachium, [1895].

Cena pierwotna: 3 000 zł

Aktualna cena: 950 zł

Zobacz

84932. AUTOR NIEOKREŚLONY, XX W.
Studium roślin
piórko, tusz, papier; 53 x 43 cm (w świetle passe-partout).
Zwraca uwagę sprawność rysunkowa autora pracy.

Cena pierwotna: 1 600 zł

Aktualna cena: 400 zł

Zobacz

86179. Sztuka 1897 - 1922
Kraków, 1922; 28 x 23 cm; wydawca: Towarzystwo Artystów Polskich „Sztuka”.
Nakład H. Altenberga, Gubrynowicza i Syna.

Cena pierwotna: 2 100 zł

Aktualna cena: 350 zł

Zobacz

86175. Moderne Malarei
(Malarstwo Nowoczesne od impresjonizmu do czasów obecnych)
Hamburg, 1933; 30 x 40 cm.

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 350 zł

Zobacz

Small_85361
Small_85483
Sold_stamp_pl
Small_85074
Small_85102
Sold_stamp_pl

85796. WALERY RZEWUSKI (1837-1888) - FOTOGRAFOWAŁ, J
Jan III Sobieski na Kalhlenbergu
fotografia albuminowa, papier, 41 x 35 cm (w świetle oprawy)
oznaczona suchą pieczęcią ZAKŁAD FOTOGRAFICZNY WALEREGO RZEWUSKIEGO W KRAKOWIE

Cena pierwotna: 2 100 zł

Aktualna cena: 550 zł

Zobacz

85901. JÓZEF PANKIEWICZ (1866-1940)
Pejzaż wiejski
akwaforta, sucha igła, papier; 13 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Pankiewicz 1899 (? - zatarte).

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 800 zł

Zobacz

85532. ADAM MIECZYSŁAW SKAŁKOWSKI (1871-1951), BRONI
Książę Józef
Ilustracye kolorowe podług obrazów Br. Gembarzewskiego,
Bytom G-Ś. 1913. Nakł. i czc. "Katolika". 479 s., 28 x 23 cm;

Cena pierwotna: 1 100 zł

Aktualna cena: 400 zł

Zobacz

85560. OPRACOWAŁ TADEUSZ MAŃKOWSKI (1878-1956)
Galeria Stanisława Augusta
Lwów: Wydawnictwo Zakładu Narodowego imienia Ossolińskich, 1932,
s. 528; 32 x 24 cm, oprawa pełna skóra, grzbiet 5-polowy, tytuł tłoczony złotem.

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 200 zł

Zobacz

Small_4068960
Sold_stamp_pl
Small_4068225
Sold_stamp_pl
Small_4068224
Sold_stamp_pl
Small_73939
Sold_stamp_pl

4399. Awit SZUBERT (1837-1919)
Portret trupy teatralnej
fotografia albuminowa, papier naklejony na tekturę;
17,5 x 25 cm (wymiar fotografii), 19 x 26,8 cm (wymiar tektury)

Cena pierwotna: 1 300 zł

Aktualna cena: 260 zł

Zobacz

3738. Aleksander SOŁTAN (1903-1994)
Motywy Warszawy - teka grafik
6 autolitografii, papier; 11,5 x 8,3 (wymiar odbitki), 14,5 x 10,5 cm (wymiar arkusza);
opis autorski wraz z sygnaturą u dołu grafiki (ołówkiem)

Cena pierwotna: 1 500 zł

Aktualna cena: 300 zł

Zobacz

3737. Marian KONARSKI (1909-1998)
Klasztor Norbertanek na Salwatorze, 1957
ołówek, papier; 16 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: 13. X. 57. M. KONARSKI.

Cena pierwotna: 1 600 zł

Aktualna cena: 320 zł

Zobacz

75209. ZDZISŁAW CZERMAŃSKI (1890-1970), STANISŁAW OS
Józef Piłsudski na Syberji.
8 całostronicowych, sygnowanych drzeworytów na osobnych tablicach
Stanisława Ostoi-Chrostowskiego, załączona teka barwnych 12 plansz

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 900 zł

Zobacz