Small_84385
Small_85784
Small_85780
Small_85233

84882. STANISŁAW WITKIEWICZ (1851-1915)
Juliusz Kossak (1824-1899)
33 x 25 cm; oprawa płócienna z epoki; Warszawa 1900,
Nakład Gebethnera i Wolffa. [Wydanie pierwsze]

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 800 zł

Zobacz

86179. Sztuka 1897 - 1922
Kraków, 1922; 28 x 23 cm; wydawca: Towarzystwo Artystów Polskich „Sztuka”.
Nakład H. Altenberga, Gubrynowicza i Syna.

Cena pierwotna: 2 100 zł

Aktualna cena: 1 580 zł

Zobacz

86175. Moderne Malarei
(Malarstwo Nowoczesne od impresjonizmu do czasów obecnych)
Hamburg, 1933; 30 x 40 cm.

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 750 zł

Zobacz

85684. Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)
Fryne na święcie Posejdona w Eleusis
druk, papier; 36 x 74,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany w kompozycji: H. Siemiradzki pinxit / - Roma - AD. MDCCCLXXXIX.

Cena pierwotna: 1 500 zł

Aktualna cena: 960 zł

Zobacz

Small_4069575
Small_85388
Small_85364
Small_85363

4980. Wanda KOMOROWSKA (1873-1946)
Nad lekturą
mezzotinta, papier; 16 x 19,5 cm (wymiar odbitki),
sygn. p. d.: WKomorowska (ołówkiem)

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 550 zł

Zobacz

85823. FLORYAN CYNK (1838-1912)
Portret Jana Matejki, 1874-1876
drzeworyt, papier, 26 x 22 cm (w świetle oprawy),
sygn. na płycie monogramem wiązanym FC.

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 450 zł

Zobacz

85799. Zestaw 3 prac
1.Juliusz KOSSAK, Śmierć księcia opolskiego Mikołaja II;
2. Wojciech KOSSAK, Na kwaterę,
3. Teodor AXENTOWICZ, Kołomyjka

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 450 zł

Zobacz

85798. Zestaw 4 prac
drzeworyt, papier, 29 x 48 cm (w świetle oprawy);
w zestawie: W. KOSSAK, W. WODZINOWSKI,
W. KOTARBIŃSKI, J. STYKA

Cena pierwotna: 1 200 zł

Aktualna cena: 600 zł

Zobacz

Small_85362
Small_85361
Small_85772
Small_83516

85797. ARTUR GROTTGER (1837-1867)
Album Grottgera - Wieczory zimowe
Wiedeń - wyd. Franciszek Bondy - 1892.
Zestaw zawiera 10 [w miejsce 30] heliograwiur na kartonie

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 950 zł

Zobacz

85796. WALERY RZEWUSKI (1837-1888) - FOTOGRAFOWAŁ, J
Jan III Sobieski na Kalhlenbergu
fotografia albuminowa, papier, 41 x 35 cm (w świetle oprawy)
oznaczona suchą pieczęcią ZAKŁAD FOTOGRAFICZNY WALEREGO RZEWUSKIEGO W KRAKOWIE

Cena pierwotna: 2 100 zł

Aktualna cena: 980 zł

Zobacz

86167. JAN BUKOWSKI (1873-1943)
Prace graficzne
sygnowane na płycie. Ponadto 4 litografie barwne w paginacji,
kalendarz na rok 1913 w barwnej litografii
oraz około 100 ilustracji prac w tekście.

Cena pierwotna: 1 400 zł

Aktualna cena: 840 zł

Zobacz

84078. Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)
Kolk w Amsterdamie, 1933
drzeworyt, papier; 24 x 30 cm (wymiar kompozycji), 25 x 30 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Stefan Mrożewski 33 (ołówkiem)

Cena pierwotna: 1 900 zł

Aktualna cena: 720 zł

Zobacz

Small_85486
Small_85485
Small_85483
Sold_stamp_pl
Small_4069241

85904. ROMAN KOCHANOWSKI (1857-1945)
Wiosna
albertotypia, karton; 30 x 25 (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie l. d.: R.Kochanowski 1886

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 500 zł

Zobacz

85903. ARTUR GROTTGER (1837-1867)
Wieczory zimowe, 1892
teka, 51 x 36 cm, zaprojektowana i sygnowana
przez austriackiego grafika Hugo Strohl, wyd. w Wiedniu w 1892 r.

Cena pierwotna: 3 000 zł

Aktualna cena: 1 900 zł

Zobacz

85901. JÓZEF PANKIEWICZ (1866-1940)
Pejzaż wiejski
akwaforta, sucha igła, papier; 13 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Pankiewicz 1899 (? - zatarte).

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 800 zł

Zobacz

4660. Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914)
Modlitwa [Przed bitwą pod Racławicami]
fotograwiura, papier; 45,8 x 65,2 cm (wymiar odbitki),
52 x 68,6 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy)

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 300 zł

Zobacz

Small_4069242
Small_4069219
Sold_stamp_pl
Small_85074
Small_85102

4661. Lucien GAUTIER (1850-1925)
Para grafik
1. Temple de Minerve
2. Temple Castor a Pollux

Cena pierwotna: 2 700 zł

Aktualna cena: 760 zł

Zobacz

4640. Wiktor PODOSKI (1901-1970)
Motyw z Kazimierza, 1925
drzeworyt, papier; 11,2 x 13 cm (wymiar odbitki), 12 x 13,2 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W. Podoski (ołówkiem)

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 300 zł

Zobacz

85532. ADAM MIECZYSŁAW SKAŁKOWSKI (1871-1951), BRONI
Książę Józef
Ilustracye kolorowe podług obrazów Br. Gembarzewskiego,
Bytom G-Ś. 1913. Nakł. i czc. "Katolika". 479 s., 28 x 23 cm;

Cena pierwotna: 1 100 zł

Aktualna cena: 500 zł

Zobacz

85560. OPRACOWAŁ TADEUSZ MAŃKOWSKI (1878-1956)
Galeria Stanisława Augusta
Lwów: Wydawnictwo Zakładu Narodowego imienia Ossolińskich, 1932,
s. 528; 32 x 24 cm, oprawa pełna skóra, grzbiet 5-polowy, tytuł tłoczony złotem.

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 200 zł

Zobacz

Small_85070
Small_84387
Sold_stamp_pl
Small_84939
Small_84938

85528. FELIKS KOPERA (1871-1952)
Dzieje malarstwa w Polsce
ilustrowane licznemi rycinami w tekście, tablicami barwnemi i rotograwiurami.
Kraków 1925-1926-1929. Druk i nakład Drukarni Narodowej w Krakowie.

Cena pierwotna: 2 100 zł

Aktualna cena: 1 200 zł

Zobacz

84884. POLSKA na morzu
32 x25 cm; oprawa wydawnicza wykonana przez Bolesława Zjawińskiego;
Warszawa 1935 - Główna Księgarnia Wojskowa.

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 500 zł

Zobacz

85402. Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)
Kuszenie Świętego Hieronima
heliograwiura, papier; 10,8 x 26 cm.
Grafika pochodzi z książki ,,Henryk Siemiradzki'' autorstwa Stanisława Lewandowskiego

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 200 zł

Zobacz

85401. Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)
Sprzedaż amuletów, 1875
heliograwiura, papier; 24,2 x 19 cm.
Grafika pochodzi z książki ,,Henryk Siemiradzki'' autorstwa Stanisława Lewandowskiego

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 200 zł

Zobacz

Small_82870
Sold_stamp_pl
Small_4067290
Sold_stamp_pl
Small_4069076
Sold_stamp_pl
Small_4069054

83471. Ryszard PRAUSS (1902-1955)
Imaginacje na temat architektury
Zestaw 4 rysunków w jednolitej oprawie, papier;
28 x 40 cm (w świetle oprawy)

Cena pierwotna: 1 200 zł

Aktualna cena: 600 zł

Zobacz

2932. WŁADYSŁAW BIELECKI (1896-1943)
Zestaw 3 drzeworytów z motywami Krakowa
1. Tyniec - Opatówka
2. Tyniec - wnętrze główne wejścia
3. Wawel

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 900 zł

Zobacz

4505. Jan MATEJKO (1838-1893) - według
Władysław Biały
heliograwiura, papier; 31 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
napis p. d.: HELIOGRAWURA C.K.WOJSK. GEOGRAFICZNEGO INSTYTUTU W WIEDNIU (drukiem)

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 200 zł

Zobacz

4483. Monografista G.B., XIX w.
Skrzypek, 1869
ołówek, biała kredka, brązowy papier; 37 x 32,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: G.B. 1869.

Cena pierwotna: 1 600 zł

Aktualna cena: 320 zł

Zobacz

Small_4068960
Small_4068935
Small_4068737
Sold_stamp_pl
Small_81673
Sold_stamp_pl

4399. Awit SZUBERT (1837-1919)
Portret trupy teatralnej
fotografia albuminowa, papier naklejony na tekturę;
17,5 x 25 cm (wymiar fotografii), 19 x 26,8 cm (wymiar tektury)

Cena pierwotna: 1 300 zł

Aktualna cena: 260 zł

Zobacz

4376. Tadeusz SEWERYN (1894-1975)
Cykl prac Legionowych
składający się z 5 oprawionych rysunków ołówkiem,
grafiki oraz szkicownika

Cena pierwotna: 5 500 zł

Aktualna cena: 1 100 zł

Zobacz

4186. Tadeusz MALICKI (1892-1943)
Pejzaż i zestaw 6 płyt graficznych
1. Pejzaż miejski - Florencja - drzeworyt, bibuła; 23,8 x 17,5 cm;
2. Zestaw 6 płyt graficznych o tematyce pejzażowej

Cena pierwotna: 3 000 zł

Aktualna cena: 600 zł

Zobacz

82337. Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)
Czarna Wieś, 1884
piórko, tusz, na podrysowaniu ołówkiem, papier; 15 x 11,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisane p. d.: Czarna Wieś / przedmieścia pod Krakowem / TRybk

Cena pierwotna: 1 300 zł

Aktualna cena: 440 zł

Zobacz

Small_83248
Sold_stamp_pl
Small_80817
Sold_stamp_pl
Small_82786
Small_82783
Sold_stamp_pl

83830. „Ziarno”,1880 oraz „Paris - Murcie”,1879
oprawa twarda, 39 x 30 cm, (współoprawne);
„Ziarno”: jednodniówka, ilustrowane wydawnictwo zbiorowe, Warszawa 1880.

Cena pierwotna: 2 100 zł

Aktualna cena: 1 180 zł

Zobacz

81525. HIERONIM WILDER (1876-1941)
Grafika
drzeworyt - miedzioryt - litografia. Wskazówki dla bibliotekarzy i miłośników sztuki. 37 ilustracyj (...)
Lwów 1922; 30 x 22 cm.

Cena pierwotna: 2 100 zł

Aktualna cena: 1 480 zł

Zobacz

83389. ZDZISŁAW CZERMAŃSKI (1900-1970)
Józef Piłsudski w 13 planszach, 1935
teka 13 plansz przedstawiających Marszałka w różnych sytuacjach służbowych i prywatnych;
offset, papier; 49 x 34 cm.

Cena pierwotna: 2 100 zł

Aktualna cena: 1 200 zł

Zobacz

83386. WACŁAW KONIUSZKO (1854-1900)
Stary Żyd
litografia, papier;18 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. na kamieniu p. d.: W. Koniuszko;

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 300 zł

Zobacz

Small_82781
Small_82780
Small_82779
Small_82778

83384. JAN HRYNKOWSKI (1891-1971)
Akt
litografia, papier; 21 x 27 cm.

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 300 zł

Zobacz

83383. JAN BUKOWSKI (1873-1938)
Zestaw 3 litografii
1. Organista i organiścina
2. projekt do „Listy Księcia Karola Stanisława Radziwiłła. Panie Kochanku”
3. Upaniszady (okładka)

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 300 zł

Zobacz

83382. EDWARD MANTEUFFEL, MARIAN PUCHALSKI, FRANCISZ
Zestaw 3 drzeworytów
1. Rezydencja 2. Stara Warszawa
3. Słonim

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 300 zł

Zobacz

83381. JAN BUKOWSKI (1873-1938)
Zestaw 4 litografii
1. Herb Gdańska 2. Ex libris Lucjana Rydla
3. Elegancka para 4. Słoneczny ptak

Cena pierwotna: 1 200 zł

Aktualna cena: 300 zł

Zobacz

Small_82166
Sold_stamp_pl
Small_82164
Small_82163
Small_82161

82797. GERSON WOJCIECH (1831-1901)
Serdeczne dźwięki, 1886
chromolitografia barwna, papier; 31 x 21 cm;
Praca pochodzi z teki wydanej w 1887 roku przez Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych
w Krakowie

Cena pierwotna: 1 400 zł

Aktualna cena: 600 zł

Zobacz

82795. MICHAŁ POCIECHA (1852-1908)
Po kolędzie
fotograwiura, papier; 31 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie p. d.: M. Pociecha 87;

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 200 zł

Zobacz

82794. KAMIL MACKIEWICZ (1887-1931)
Czyściec niemiecki - Moje przeżycia
Kraków [1919], wydawnictwo tygodnika satyryczno-politycznego „Szczutek” we Lwowie.
30 x 23 cm; oprawa oryginalna broszurowa z faksymile sygnatury autora.

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 200 zł

Zobacz

82792. ALEKSY JEGOROW (1776-1851)
Wieśniacy
akwaforta, papier; 14 x 17 cm, (w świetle oprawy);
na odwrocie oprawy nalepka z kserokopią okładki teki, z której pochodzi grafika;

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 200 zł

Zobacz

Small_82160
Small_82159
Sold_stamp_pl
Small_82158
Sold_stamp_pl
Small_4068193
Sold_stamp_pl

82791. FELIKS SZYNALEWSKI (1825-1892)
Dziewica
litografia, papier; 23 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie p. d.: F.Szynalewski / 81;

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 200 zł

Zobacz

82790. TADEUSZ AJDUKIEWICZ (1852-1916)
Typ wschodni
litografia, papier; 25 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie l. d.: Tadeusz Ajdukiewicz / 1881;

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 200 zł

Zobacz

82789. SEWERYN BIESZCZAD (1852-1923)
Scena wiejska,1881
litografia, papier; 12 x 17 cm, cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie l. d. S.Bieszczad;

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 200 zł

Zobacz

3715. Maria RUŻYCKA-GABRYEL (1905-1961)
Scena pasterska, 1929
akwaforta, papier; 17,5 x 15,5 (odcisk płyty);
sygn. i dat. p. d.: M. RUŻYCKA 1929. (ołówkiem).

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 400 zł

Zobacz