Small_82892
Small_85074
Small_85102
Small_85075

83491. Daniel CHODOWIECKI (1726-1801)
Wilhelm Tell
miedzioryt, karton; 39,5 x 45 cm (w świetle passe-partout);
opisany l. d.: D. Chodowiecki del et sculpsit

Cena pierwotna: 1 600 zł

Aktualna cena: 1 280 zł

Zobacz

85532. ADAM MIECZYSŁAW SKAŁKOWSKI (1871-1951), BRONI
Książę Józef
Ilustracye kolorowe podług obrazów Br. Gembarzewskiego,
Bytom G-Ś. 1913. Nakł. i czc. "Katolika". 479 s., 28 x 23 cm;

Cena pierwotna: 1 100 zł

Aktualna cena: 880 zł

Zobacz

85560. Opracował Tadeusz Mańkowski (1878-1956)
Galeria Stanisława Augusta
Lwów: Wydawnictwo Zakładu Narodowego imienia Ossolińskich, 1932,
s. 528; 32 x 24 cm, oprawa pełna skóra, grzbiet 5-polowy, tytuł tłoczony złotem.

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 600 zł

Zobacz

85533. Władysław SKOCZYLAS (1883-1934), Stanisław WA
Klasztor i kobieta
Studjum z dziejów kultury polskiej w średniowieczu. Lwów - Poznań 1923.
29 x 21 cm, oprawa płótno, na licu i grzbiecie tytulatura tłoczona złotem.

Cena pierwotna: 2 200 zł

Aktualna cena: 1 650 zł

Zobacz

Small_85070
Small_84387
Small_84385
Small_84939

85528. Feliks KOPERA (1871-1952)
Dzieje malarstwa w Polsce
ilustrowane licznemi rycinami w tekście, tablicami barwnemi i rotograwiurami.
Kraków 1925-1926-1929. Druk i nakład Drukarni Narodowej w Krakowie.

Cena pierwotna: 2 100 zł

Aktualna cena: 1 580 zł

Zobacz

84884. POLSKA na morzu
32 x25 cm; oprawa wydawnicza wykonana przez Bolesława Zjawińskiego;
Warszawa 1935 - Główna Księgarnia Wojskowa.

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 750 zł

Zobacz

84882. Stanisław WITKIEWICZ (1851-1915)
Juliusz Kossak (1824-1899)
33 x 25 cm; oprawa płócienna z epoki; Warszawa 1900,
Nakład Gebethnera i Wolffa. [Wydanie pierwsze]

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 750 zł

Zobacz

85402. Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)
Kuszenie Świętego Hieronima
heliograwiura, papier; 10,8 x 26 cm.
Grafika pochodzi z książki ,,Henryk Siemiradzki'' autorstwa Stanisława Lewandowskiego

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 750 zł

Zobacz

Small_84938
Small_4069292
Small_82870
Small_4067290

85401. Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)
Sprzedaż amuletów, 1875
heliograwiura, papier; 24,2 x 19 cm.
Grafika pochodzi z książki ,,Henryk Siemiradzki'' autorstwa Stanisława Lewandowskiego

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 750 zł

Zobacz

4711. STEFAN MACIEJ MAKAREWICZ (1912 - ?)
Turniej
akwaforta, papier; 22,3 x 20,5 cm (wymiar odbitki), 23 x 21 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
napis p. d.: ... (nieczytelny, ołówkiem).

Cena pierwotna: 1 500 zł

Aktualna cena: 1 120 zł

Zobacz

83471. Ryszard PRAUSS (1902-1955)
Imaginacje na temat architektury
Zestaw 4 rysunków w jednolitej oprawie, papier;
28 x 40 cm (w świetle oprawy)

Cena pierwotna: 1 200 zł

Aktualna cena: 720 zł

Zobacz

2932. WŁADYSŁAW BIELECKI (1896-1943)
Zestaw 3 drzeworytów z motywami Krakowa
1. Tyniec - Opatówka
2. Tyniec - wnętrze główne wejścia
3. Wawel

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 200 zł

Zobacz

Small_4069076
Small_4069054
Small_4068960
Small_4068936

4505. Jan MATEJKO (1838-1893) - według
Władysław Biały
heliograwiura, papier; 31 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
napis p. d.: HELIOGRAWURA C.K.WOJSK. GEOGRAFICZNEGO INSTYTUTU W WIEDNIU (drukiem)

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 600 zł

Zobacz

4483. Monografista G.B., XIX w.
Skrzypek, 1869
ołówek, biała kredka, brązowy papier; 37 x 32,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: G.B. 1869.

Cena pierwotna: 1 600 zł

Aktualna cena: 960 zł

Zobacz

4399. Awit SZUBERT (1837-1919)
Portret trupy teatralnej
fotografia albuminowa, papier naklejony na tekturę;
17,5 x 25 cm (wymiar fotografii), 19 x 26,8 cm (wymiar tektury)

Cena pierwotna: 1 300 zł

Aktualna cena: 800 zł

Zobacz

4377. Tadeusz SEWERYN (1894-1975)
Zestaw rycin o tematyce religijnej, 1916
1. Św. Rodzina - akwaforta, papier; 22,2 x 17 cm (w świetle oprawy);
2. Modlitwa - akwaforta, papier; 11,5 x 7,5 cm (w świetle oprawy)

Cena pierwotna: 1 200 zł

Aktualna cena: 720 zł

Zobacz

Small_4068935
Small_4068737
Small_81673
Small_83250
Sold_stamp_pl

4376. Tadeusz SEWERYN (1894-1975)
Cykl prac Legionowych
składający się z 5 oprawionych rysunków ołówkiem,
grafiki oraz szkicownika

Cena pierwotna: 5 500 zł

Aktualna cena: 3 280 zł

Zobacz

4186. Tadeusz MALICKI (1892-1943)
Pejzaż i zestaw 6 płyt graficznych
1. Pejzaż miejski - Florencja - drzeworyt, bibuła; 23,8 x 17,5 cm;
2. Zestaw 6 płyt graficznych o tematyce pejzażowej

Cena pierwotna: 3 000 zł

Aktualna cena: 1 800 zł

Zobacz

82337. Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)
Czarna Wieś, 1884
piórko, tusz, na podrysowaniu ołówkiem, papier; 15 x 11,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisane p. d.: Czarna Wieś / przedmieścia pod Krakowem / TRybk

Cena pierwotna: 1 300 zł

Aktualna cena: 500 zł

Zobacz

83832. FELIKS KOSTRZEWSKI (1826-1911)
Album, 1898
oprawa broszurowa, 39 x 29 cm;
56 stron zawierających 26 całostronicowych drzeworytów oraz około 100 mniejszych, w tym wiele na pół strony.

Cena pierwotna: 2 500 zł

Aktualna cena: 1 160 zł

Zobacz

Small_83248
Sold_stamp_pl
Small_80817
Sold_stamp_pl
Small_82786
Small_82784

83830. „Ziarno”,1880 oraz „Paris - Murcie”,1879
oprawa twarda, 39 x 30 cm, (współoprawne);
„Ziarno”: jednodniówka, ilustrowane wydawnictwo zbiorowe, Warszawa 1880.

Cena pierwotna: 2 100 zł

Aktualna cena: 1 180 zł

Zobacz

81525. HIERONIM WILDER (1876-1941)
Grafika
drzeworyt - miedzioryt - litografia. Wskazówki dla bibliotekarzy i miłośników sztuki. 37 ilustracyj (...)
Lwów 1922; 30 x 22 cm.

Cena pierwotna: 2 100 zł

Aktualna cena: 1 480 zł

Zobacz

83389. ZDZISŁAW CZERMAŃSKI (1900-1970)
Józef Piłsudski w 13 planszach, 1935
teka 13 plansz przedstawiających Marszałka w różnych sytuacjach służbowych i prywatnych;
offset, papier; 49 x 34 cm.

Cena pierwotna: 2 100 zł

Aktualna cena: 1 200 zł

Zobacz

83387. LEOPOLD LOEFFLER (1827-1898)
Żołnierz
litografia, papier; 21 x 15 cm (owal, w świetle oprawy);
sygn. na kamieniu p. d.: Loffler

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 350 zł

Zobacz

Small_82783
Small_82781
Small_82780
Small_82779

83386. WACŁAW KONIUSZKO (1854-1900)
Stary Żyd
litografia, papier;18 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. na kamieniu p. d.: W. Koniuszko;

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 350 zł

Zobacz

83384. JAN HRYNKOWSKI (1891-1971)
Akt
litografia, papier; 21 x 27 cm.

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 450 zł

Zobacz

83383. JAN BUKOWSKI (1873-1938)
Zestaw 3 litografii
1. Organista i organiścina
2. projekt do „Listy Księcia Karola Stanisława Radziwiłła. Panie Kochanku”
3. Upaniszady (okładka)

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 450 zł

Zobacz

83382. EDWARD MANTEUFFEL, MARIAN PUCHALSKI, FRANCISZ
Zestaw 3 drzeworytów
1. Rezydencja 2. Stara Warszawa
3. Słonim

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 450 zł

Zobacz

Small_82778
Small_82166
Small_82164
Small_82163

83381. JAN BUKOWSKI (1873-1938)
Zestaw 4 litografii
1. Herb Gdańska 2. Ex libris Lucjana Rydla
3. Elegancka para 4. Słoneczny ptak

Cena pierwotna: 1 200 zł

Aktualna cena: 540 zł

Zobacz

82797. GERSON WOJCIECH (1831-1901)
Serdeczne dźwięki, 1886
chromolitografia barwna, papier; 31 x 21 cm;
Praca pochodzi z teki wydanej w 1887 roku przez Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych
w Krakowie

Cena pierwotna: 1 400 zł

Aktualna cena: 730 zł

Zobacz

82795. MICHAŁ POCIECHA (1852-1908)
Po kolędzie
fotograwiura, papier; 31 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie p. d.: M. Pociecha 87;

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 200 zł

Zobacz

82794. KAMIL MACKIEWICZ (1887-1931)
Czyściec niemiecki - Moje przeżycia
Kraków [1919], wydawnictwo tygodnika satyryczno-politycznego „Szczutek” we Lwowie.
30 x 23 cm; oprawa oryginalna broszurowa z faksymile sygnatury autora.

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 200 zł

Zobacz

Small_82161
Small_82160
Small_82159
Sold_stamp_pl
Small_82158
Sold_stamp_pl

82792. ALEKSY JEGOROW (1776-1851)
Wieśniacy
akwaforta, papier; 14 x 17 cm, (w świetle oprawy);
na odwrocie oprawy nalepka z kserokopią okładki teki, z której pochodzi grafika;

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 200 zł

Zobacz

82791. FELIKS SZYNALEWSKI (1825-1892)
Dziewica
litografia, papier; 23 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie p. d.: F.Szynalewski / 81;

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 200 zł

Zobacz

82790. TADEUSZ AJDUKIEWICZ (1852-1916)
Typ wschodni
litografia, papier; 25 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie l. d.: Tadeusz Ajdukiewicz / 1881;

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 200 zł

Zobacz

82789. SEWERYN BIESZCZAD (1852-1923)
Scena wiejska,1881
litografia, papier; 12 x 17 cm, cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie l. d. S.Bieszczad;

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 200 zł

Zobacz

Small_4068194
Small_4068193
Small_4068225
Sold_stamp_pl
Small_4068224

3716. Wacław WAŚKOWSKI (1904-1975)
Kościół Nawiedzenia NMP
akwaforta, papier; 11,7 x 15,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WWaśkowski (ołówkiem); data p. d.: 1934 r. (ołówkiem).

Cena pierwotna: 1 200 zł

Aktualna cena: 240 zł

Zobacz

3715. Maria RUŻYCKA-GABRYEL (1905-1961)
Scena pasterska, 1929
akwaforta, papier; 17,5 x 15,5 (odcisk płyty);
sygn. i dat. p. d.: M. RUŻYCKA 1929. (ołówkiem).

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 400 zł

Zobacz

3738. Aleksander SOŁTAN (1903-1994)
Motywy Warszawy - teka grafik
6 autolitografii, papier; 11,5 x 8,3 (wymiar odbitki), 14,5 x 10,5 cm (wymiar arkusza);
opis autorski wraz z sygnaturą u dołu grafiki (ołówkiem)

Cena pierwotna: 1 500 zł

Aktualna cena: 300 zł

Zobacz

3737. Marian KONARSKI (1909-1998)
Klasztor Norbertanek na Salwatorze, 1957
ołówek, papier; 16 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: 13. X. 57. M. KONARSKI.

Cena pierwotna: 1 600 zł

Aktualna cena: 320 zł

Zobacz

Small_80818
Sold_stamp_pl
Small_81520
Sold_stamp_pl
Small_71698
Small_71697

81526. WŁADYSŁAW SKOCZYLAS (1883-1934), STANISŁAW WA
Klasztor i kobieta.
Studjum z dziejów kultury polskiej w średniowieczu.
Lwów - Poznań 1923; 30 x 22 cm.

Cena pierwotna: 2 100 zł

Aktualna cena: 1 280 zł

Zobacz

82196. ADAM MIECZYSŁAW SKAŁKOWSKI (1877-1951)
Książę Józef
Bytom G-Ś. 1913. 28 x 23 cm; oprawa wydawnicza ozdobna, projektu Jana Bukowskiego,
sygn. na tylnej okładzinie "J. B." oraz suchym tłokiem

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 800 zł

Zobacz

73193. ARCYDZIEŁA Muzeum Luksemburskiego
Przedmowa i objaśnienia Leona Benedite konserwatora Muzeum Luksemburskiego.
50 reprodukcyj kolorowych, 50 reprodukcyj czarnych, Warszawa [między 1913-1916 r.]

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 700 zł

Zobacz

73192. ALBUM Malarstwa Polskiego
Album de l`art Polonais. Wydawnictwo M. Arcta. Paris [1900],
50 barwnych tablic przedstawiających znakomite malarstwo polskie

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 700 zł

Zobacz

Small_66981
Sold_stamp_pl
Small_63521
Sold_stamp_pl
Small_80245
Sold_stamp_pl
Small_78802
Sold_stamp_pl

69080. RYSZARD PRAUSS (1902-1955)
Ułani na koniach
zestaw 4 rysunków, ołówek, papier,
około 20 x 27 cm, (w świetle oprawy)

Cena pierwotna: 1 500 zł

Aktualna cena: 720 zł

Zobacz

66098. Heroldya Królestwa Polskiego - patent
rękopiśmienny, kaligrafowany dokument potwierdzający
dziedziczne prawo do tytułu szlacheckiego

Cena pierwotna: 4 000 zł

Aktualna cena: 1 800 zł

Zobacz

81059. Henryk BERLEWI (1894-1967)
Szkice postaci - rysunek dwustronny,1938
ołówek, papier; 34,5 x 23,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Berlewi 38;

Cena pierwotna: 1 500 zł

Aktualna cena: 560 zł

Zobacz

79692. Antoni PAWLIKOWSKI (1862-1925)
Chrystus cudami słynący
heliograwiura, papier; 71 x 47,4 cm (wymiar całości);
opisana l. d.: FOTOGRAFOWAŁ ANTONI PAWLIKOWSKI. KRAKÓW SŁAWKOWSKA 21

Cena pierwotna: 1 100 zł

Aktualna cena: 280 zł

Zobacz