Small_86121
Small_86120
Small_86119
Small_86118

86497. Pomniki Krakowa Maksymiliana iSt.Cerchów
Kraków-Warszawa 1904. Z tekstem Feliksa Kopery; T. 1-3. Druk. W. L. Anczyca i Sp.;
oprawa półpłótno z epoki, 41 x 32 cm, złocona tytulatura na grzbietach.

Cena pierwotna: 3 000 zł

Aktualna cena: 2 100 zł

Zobacz

86496. [TAPISERIE ]
“Gewirkte Bildteppiche des XV. und XVI. Jahrhunderts im Historischen Museum zu Basel”
[Tapiserie XV i XVI w. w zbiorach Muzeum Historycznym w Bazylei]

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 400 zł

Zobacz

86495. ANTONI POTOCKI (1867-1939)
Grottger
Lwów-Warszawa 1907, Nakład i własność Księgarni H. Altenberga;
E. Wende i Spółka; zawiera 243 ilustracje na papierze kredowym i 9 w formie wklejek.

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 700 zł

Zobacz

86494. ARNOLD BOECKLIN (1827-1901)
Eine Auswahl der hervorragendsten Werke
(wybór najwibitniejszych prac artysty w heliograwiurze)
Monachium, [1895].

Cena pierwotna: 3 000 zł

Aktualna cena: 2 100 zł

Zobacz

Small_84439
Small_84385
Small_85784
Small_85780

84932. AUTOR NIEOKREŚLONY, XX W.
Studium roślin
piórko, tusz, papier; 53 x 43 cm (w świetle passe-partout).
Zwraca uwagę sprawność rysunkowa autora pracy.

Cena pierwotna: 1 600 zł

Aktualna cena: 960 zł

Zobacz

84882. STANISŁAW WITKIEWICZ (1851-1915)
Juliusz Kossak (1824-1899)
33 x 25 cm; oprawa płócienna z epoki; Warszawa 1900,
Nakład Gebethnera i Wolffa. [Wydanie pierwsze]

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 650 zł

Zobacz

86179. Sztuka 1897 - 1922
Kraków, 1922; 28 x 23 cm; wydawca: Towarzystwo Artystów Polskich „Sztuka”.
Nakład H. Altenberga, Gubrynowicza i Syna.

Cena pierwotna: 2 100 zł

Aktualna cena: 1 080 zł

Zobacz

86175. Moderne Malarei
(Malarstwo Nowoczesne od impresjonizmu do czasów obecnych)
Hamburg, 1933; 30 x 40 cm.

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 500 zł

Zobacz

Small_85233
Small_4069575
Small_85361
Small_85772
Sold_stamp_pl

85684. Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)
Fryne na święcie Posejdona w Eleusis
druk, papier; 36 x 74,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany w kompozycji: H. Siemiradzki pinxit / - Roma - AD. MDCCCLXXXIX.

Cena pierwotna: 1 500 zł

Aktualna cena: 560 zł

Zobacz

4980. Wanda KOMOROWSKA (1873-1946)
Nad lekturą
mezzotinta, papier; 16 x 19,5 cm (wymiar odbitki),
sygn. p. d.: WKomorowska (ołówkiem)

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 300 zł

Zobacz

85796. WALERY RZEWUSKI (1837-1888) - FOTOGRAFOWAŁ, J
Jan III Sobieski na Kalhlenbergu
fotografia albuminowa, papier, 41 x 35 cm (w świetle oprawy)
oznaczona suchą pieczęcią ZAKŁAD FOTOGRAFICZNY WALEREGO RZEWUSKIEGO W KRAKOWIE

Cena pierwotna: 2 100 zł

Aktualna cena: 950 zł

Zobacz

86167. JAN BUKOWSKI (1873-1943)
Prace graficzne
sygnowane na płycie. Ponadto 4 litografie barwne w paginacji,
kalendarz na rok 1913 w barwnej litografii
oraz około 100 ilustracji prac w tekście.

Cena pierwotna: 1 400 zł

Aktualna cena: 700 zł

Zobacz

Small_83516
Small_85483
Sold_stamp_pl
Small_4069241
Small_4069242
Sold_stamp_pl

84078. Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)
Kolk w Amsterdamie, 1933
drzeworyt, papier; 24 x 30 cm (wymiar kompozycji), 25 x 30 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Stefan Mrożewski 33 (ołówkiem)

Cena pierwotna: 1 900 zł

Aktualna cena: 380 zł

Zobacz

85901. JÓZEF PANKIEWICZ (1866-1940)
Pejzaż wiejski
akwaforta, sucha igła, papier; 13 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Pankiewicz 1899 (? - zatarte).

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 800 zł

Zobacz

4660. Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914)
Modlitwa [Przed bitwą pod Racławicami]
fotograwiura, papier; 45,8 x 65,2 cm (wymiar odbitki),
52 x 68,6 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy)

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 200 zł

Zobacz

4661. Lucien GAUTIER (1850-1925)
Para grafik
1. Temple de Minerve
2. Temple Castor a Pollux

Cena pierwotna: 2 700 zł

Aktualna cena: 540 zł

Zobacz

Small_85074
Small_85102
Small_84939
Small_84938

85532. ADAM MIECZYSŁAW SKAŁKOWSKI (1871-1951), BRONI
Książę Józef
Ilustracye kolorowe podług obrazów Br. Gembarzewskiego,
Bytom G-Ś. 1913. Nakł. i czc. "Katolika". 479 s., 28 x 23 cm;

Cena pierwotna: 1 100 zł

Aktualna cena: 500 zł

Zobacz

85560. OPRACOWAŁ TADEUSZ MAŃKOWSKI (1878-1956)
Galeria Stanisława Augusta
Lwów: Wydawnictwo Zakładu Narodowego imienia Ossolińskich, 1932,
s. 528; 32 x 24 cm, oprawa pełna skóra, grzbiet 5-polowy, tytuł tłoczony złotem.

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 200 zł

Zobacz

85402. Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)
Kuszenie Świętego Hieronima
heliograwiura, papier; 10,8 x 26 cm.
Grafika pochodzi z książki ,,Henryk Siemiradzki'' autorstwa Stanisława Lewandowskiego

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 200 zł

Zobacz

85401. Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)
Sprzedaż amuletów, 1875
heliograwiura, papier; 24,2 x 19 cm.
Grafika pochodzi z książki ,,Henryk Siemiradzki'' autorstwa Stanisława Lewandowskiego

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 200 zł

Zobacz

Small_82870
Sold_stamp_pl
Small_4069076
Sold_stamp_pl
Small_4069054
Small_4068960

83471. Ryszard PRAUSS (1902-1955)
Imaginacje na temat architektury
Zestaw 4 rysunków w jednolitej oprawie, papier;
28 x 40 cm (w świetle oprawy)

Cena pierwotna: 1 200 zł

Aktualna cena: 600 zł

Zobacz

4505. Jan MATEJKO (1838-1893) - według
Władysław Biały
heliograwiura, papier; 31 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
napis p. d.: HELIOGRAWURA C.K.WOJSK. GEOGRAFICZNEGO INSTYTUTU W WIEDNIU (drukiem)

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 200 zł

Zobacz

4483. Monografista G.B., XIX w.
Skrzypek, 1869
ołówek, biała kredka, brązowy papier; 37 x 32,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: G.B. 1869.

Cena pierwotna: 1 600 zł

Aktualna cena: 320 zł

Zobacz

4399. Awit SZUBERT (1837-1919)
Portret trupy teatralnej
fotografia albuminowa, papier naklejony na tekturę;
17,5 x 25 cm (wymiar fotografii), 19 x 26,8 cm (wymiar tektury)

Cena pierwotna: 1 300 zł

Aktualna cena: 260 zł

Zobacz

Small_4068935
Sold_stamp_pl
Small_81673
Sold_stamp_pl
Small_83248
Sold_stamp_pl
Small_80817
Sold_stamp_pl

4376. Tadeusz SEWERYN (1894-1975)
Cykl prac Legionowych
składający się z 5 oprawionych rysunków ołówkiem,
grafiki oraz szkicownika

Cena pierwotna: 5 500 zł

Aktualna cena: 1 100 zł

Zobacz

82337. Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)
Czarna Wieś, 1884
piórko, tusz, na podrysowaniu ołówkiem, papier; 15 x 11,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisane p. d.: Czarna Wieś / przedmieścia pod Krakowem / TRybk

Cena pierwotna: 1 300 zł

Aktualna cena: 440 zł

Zobacz

83830. „Ziarno”,1880 oraz „Paris - Murcie”,1879
oprawa twarda, 39 x 30 cm, (współoprawne);
„Ziarno”: jednodniówka, ilustrowane wydawnictwo zbiorowe, Warszawa 1880.

Cena pierwotna: 2 100 zł

Aktualna cena: 1 180 zł

Zobacz

81525. HIERONIM WILDER (1876-1941)
Grafika
drzeworyt - miedzioryt - litografia. Wskazówki dla bibliotekarzy i miłośników sztuki. 37 ilustracyj (...)
Lwów 1922; 30 x 22 cm.

Cena pierwotna: 2 100 zł

Aktualna cena: 1 480 zł

Zobacz

Small_82783
Sold_stamp_pl
Small_82166
Sold_stamp_pl
Small_82159
Sold_stamp_pl
Small_82158
Sold_stamp_pl

83386. WACŁAW KONIUSZKO (1854-1900)
Stary Żyd
litografia, papier;18 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. na kamieniu p. d.: W. Koniuszko;

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 300 zł

Zobacz

82797. GERSON WOJCIECH (1831-1901)
Serdeczne dźwięki, 1886
chromolitografia barwna, papier; 31 x 21 cm;
Praca pochodzi z teki wydanej w 1887 roku przez Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych
w Krakowie

Cena pierwotna: 1 400 zł

Aktualna cena: 600 zł

Zobacz

82790. TADEUSZ AJDUKIEWICZ (1852-1916)
Typ wschodni
litografia, papier; 25 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie l. d.: Tadeusz Ajdukiewicz / 1881;

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 200 zł

Zobacz

82789. SEWERYN BIESZCZAD (1852-1923)
Scena wiejska,1881
litografia, papier; 12 x 17 cm, cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie l. d. S.Bieszczad;

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 200 zł

Zobacz

Small_4068225
Sold_stamp_pl
Small_4068224
Small_80818
Sold_stamp_pl
Small_81520
Sold_stamp_pl

3738. Aleksander SOŁTAN (1903-1994)
Motywy Warszawy - teka grafik
6 autolitografii, papier; 11,5 x 8,3 (wymiar odbitki), 14,5 x 10,5 cm (wymiar arkusza);
opis autorski wraz z sygnaturą u dołu grafiki (ołówkiem)

Cena pierwotna: 1 500 zł

Aktualna cena: 300 zł

Zobacz

3737. Marian KONARSKI (1909-1998)
Klasztor Norbertanek na Salwatorze, 1957
ołówek, papier; 16 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: 13. X. 57. M. KONARSKI.

Cena pierwotna: 1 600 zł

Aktualna cena: 320 zł

Zobacz

81526. WŁADYSŁAW SKOCZYLAS (1883-1934), STANISŁAW WA
Klasztor i kobieta.
Studjum z dziejów kultury polskiej w średniowieczu.
Lwów - Poznań 1923; 30 x 22 cm.

Cena pierwotna: 2 100 zł

Aktualna cena: 1 280 zł

Zobacz

82196. ADAM MIECZYSŁAW SKAŁKOWSKI (1877-1951)
Książę Józef
Bytom G-Ś. 1913. 28 x 23 cm; oprawa wydawnicza ozdobna, projektu Jana Bukowskiego,
sygn. na tylnej okładzinie "J. B." oraz suchym tłokiem

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 800 zł

Zobacz

Small_71697
Sold_stamp_pl
Small_66981
Sold_stamp_pl
Small_63521
Sold_stamp_pl
Small_80245
Sold_stamp_pl

73192. ALBUM Malarstwa Polskiego
Album de l`art Polonais. Wydawnictwo M. Arcta. Paris [1900],
50 barwnych tablic przedstawiających znakomite malarstwo polskie

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 700 zł

Zobacz

69080. RYSZARD PRAUSS (1902-1955)
Ułani na koniach
zestaw 4 rysunków, ołówek, papier,
około 20 x 27 cm, (w świetle oprawy)

Cena pierwotna: 1 500 zł

Aktualna cena: 720 zł

Zobacz

66098. Heroldya Królestwa Polskiego - patent
rękopiśmienny, kaligrafowany dokument potwierdzający
dziedziczne prawo do tytułu szlacheckiego

Cena pierwotna: 4 000 zł

Aktualna cena: 1 800 zł

Zobacz

81059. Henryk BERLEWI (1894-1967)
Szkice postaci - rysunek dwustronny,1938
ołówek, papier; 34,5 x 23,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Berlewi 38;

Cena pierwotna: 1 500 zł

Aktualna cena: 560 zł

Zobacz

Small_78802
Sold_stamp_pl
Small_78800
Sold_stamp_pl
Small_65349
Sold_stamp_pl
Small_64336
Sold_stamp_pl

79692. Antoni PAWLIKOWSKI (1862-1925)
Chrystus cudami słynący
heliograwiura, papier; 71 x 47,4 cm (wymiar całości);
opisana l. d.: FOTOGRAFOWAŁ ANTONI PAWLIKOWSKI. KRAKÓW SŁAWKOWSKA 21

Cena pierwotna: 1 100 zł

Aktualna cena: 280 zł

Zobacz

79690. Jean Pierre Marie JAZET (1788-1871), Carl VER
La Course au premier Tournant
akwatinta barwna, papier; 30 x 39,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. po środku w kompozycji: C le Vernet;

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 200 zł

Zobacz

67734. JAN BUKOWSKI (1873­1943)
Figliki sowizdrzalskie
litografia barwna, papier;
17 x 11 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie u dołu: J. B.

Cena pierwotna: 400 zł

Aktualna cena: 320 zł

Zobacz

66836. JAN BUKOWSKI (1873-1943)
Para projektów okładek do:
Oskar Wilde, „Dyalogi o sztuce”,
Zofia Casanova, „Więcej niż miłość”

Cena pierwotna: 900 zł

Aktualna cena: 220 zł

Zobacz

Small_64335
Sold_stamp_pl
Small_63906
Sold_stamp_pl
Small_77207
Sold_stamp_pl
Small_77205
Sold_stamp_pl

66835. JAN BUKOWSKI (1873-1943)
Bazylissa komplet 2 sztuki, 1909
linoryt barwny, karton,
ok. 21 x 16 cm (w świetle oprawy),
sygn. śr. d.: J.B

Cena pierwotna: 900 zł

Aktualna cena: 300 zł

Zobacz

66451. TADEUSZ AJDUKIEWICZ (1852-1916)
Typ wschodni
litografia, papier, 25 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie l.d.: Tadeusz Ajdukiewicz 1881

Cena pierwotna: 800 zł

Aktualna cena: 200 zł

Zobacz

78221. STANISŁAW WYSPIAŃSKI (1867-1907)
Dzieła malarskie
Bydgoszcz 1925; tekst: Stanisław Przybyszewski, Tadeusz Żuk-Skarszewski,
nakład 2500 egz.; 36 x 29 cm; oprawa: pełna skóra

Cena pierwotna: 3 000 zł

Aktualna cena: 1 700 zł

Zobacz

78219. JÓZEF IGNACY KRASZEWSKI, ELWIRO ANDRIOLLI
Stara baśń
Powieść z dziewiątego wieku. Ilustrował E.M. Andriolli.
Wydanie jubileuszowe z portretem autora.
Warszawa 1879 Nakład Gebethnera i Wolffa. 34 x 29 cm.

Cena pierwotna: 3 500 zł

Aktualna cena: 1 800 zł

Zobacz