Small_74857
Sold_stamp_pl
Small_73939
Sold_stamp_pl
Small_76286
Sold_stamp_pl
Small_77216
Sold_stamp_pl

76033. JAN MATEJKO (1838-1893)
Osobowość artysty,twórczość,forma i styl
385 rycin w tekście i 40 tablic oraz 2 tablice synchronistyczne;

Cena pierwotna: 2 500 zł

Aktualna cena: 1 500 zł

Zobacz

75209. ZDZISŁAW CZERMAŃSKI (1890-1970), STANISŁAW OS
Józef Piłsudski na Syberji.
8 całostronicowych, sygnowanych drzeworytów na osobnych tablicach
Stanisława Ostoi-Chrostowskiego, załączona teka barwnych 12 plansz

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 900 zł

Zobacz

77362. WŁADYSŁAW SKOCZYLAS (1883-1934), STANISŁAW WA
Klasztor i kobieta.
Studjum z dziejów kultury polskiej w średniowieczu.
Lwów - Poznań 1923. 29 x 21 cm, oprawa płótno z epoki

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 600 zł

Zobacz

78230. JULIUSZ KOSSAK (1824-1899)
heliograwiura, papier; 19 x 27,5 cm (wymiar kompozycji);
Grafika pod tytułem: Stanisław Fredro przyprowadza Stanisław Fredro przyprowadza pochodzi z teki: Album obrazów historycznych, wyd. Wiedeń 1891, nakładem Franciszka Bondy.

Cena pierwotna: 800 zł

Aktualna cena: 300 zł

Zobacz

Small_69865
Sold_stamp_pl
Small_69864
Sold_stamp_pl
Small_76670
Sold_stamp_pl
Small_74151
Sold_stamp_pl

71576. Edmund BARTŁOMIEJCZYK (1885-1950)
Wyjazd w pole, 1933
drzeworyt, papier; 20 x 24,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. l. g. na klocku, monogram wiązany: EB.

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 320 zł

Zobacz

71575. Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)
Wróżba Panny Wodnej
drzeworyt, papier; 22 x 16,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. na klocku l. d. monogramem wiązanym: MS;

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 320 zł

Zobacz

77711. Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)
Akt
litografia, papier;
18 x 32 cm (w świetle passe-partout).

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 300 zł

Zobacz

75370. ARTUR GROTTGER (1837-1867) - WEDŁUG
Polonia - 9 heliograwiur
heliograwiura, papier naklejony na karton; 22 x 26,5 cm (wymiar arkusza w pionie lub w poziomie), 32 x 47 cm (wymiar kartonu);

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 500 zł

Zobacz

Small_70519
Sold_stamp_pl
Small_67313
Sold_stamp_pl
Small_75343
Sold_stamp_pl
Small_74854
Sold_stamp_pl

72146. ANTON SCHEURITZEL (1874-1954)
Wenecja, 1924
ołówek, papier; 32 x 35,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Vennetia / Anton Scheuritzel 24.

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 350 zł

Zobacz

69372. JAN MATEJKO (1838-1893) - WEDŁUG
Iwan Groźny
rytował Edward Gorazdowski (1843-1901)
drzeworyt, papier; 21 x 50 cm (w świetle oprawy);

Cena pierwotna: 900 zł

Aktualna cena: 350 zł

Zobacz

76475. Sztuka polska
Historja architektury,rzeźby i malarstwa
Warszawa [1932]; 31 x 24 cm;
Oprawa oryginalna, płótno bogato zdobione, tytulatura tłoczona złotem

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 300 zł

Zobacz

76030. Witold PRUSZKOWSKI (1846-1896)
Krakowiacy, 1881
litografia, papier; 32 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. na kamieniu p. śr.: Witold Pruszkowski.

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 300 zł

Zobacz

Small_74851
Sold_stamp_pl
Small_86092
Small_4069917
Small_4069900

76027. Juliusz KOSSAK (1824-1899)
Trójka koni krakowskich
litografia, papier; 18 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. na kamieniu p. d.: JKossak;

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 800 zł

Zobacz

86472. Malarz nieokreślony, łemkowski (?), XIX w.
Ikona czteropolowa
olej, płótno naklejone na płytę; 52 x 110 cm;
obraz przed konserwacją (liczne ubytki malatury).

Cena pierwotna: 5 000 zł

Aktualna cena: 3 500 zł

Zobacz

5302. MALARZ NIEOKREŚLONY, XIX W.
Typy góralskie
olej, płótno, 23 x 39 cm;
sygn. l. d.: nieczytelnie

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 300 zł

Zobacz

5290. MALARZ NIEOKREŚLONY, XX W.
Motyw miejski z kanałem
olej na podrysowaniu, ołówek, płótno; 36,5 x 50,5 cm;
sygn. l. d.: … (? nieczytelna)

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 300 zł

Zobacz

Small_4069898
Small_4069291
Small_84438
Small_84231

5288. STANISŁAW PIZL (1896-1968)
Pejzaż z wierzbami
olej, sklejka; 27 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Pizl

Cena pierwotna: 1 200 zł

Aktualna cena: 780 zł

Zobacz

4710. ARTYSTA NIEOKREŚLONY, XIX W.- W TYPIE TWÓRCZO
Powrót do domu
akwarela, gwasz, papier;
37 x 63,5 cm (w świetle oprawy).

Cena pierwotna: 6 000 zł

Aktualna cena: 3 900 zł

Zobacz

84931. MALARZ NIEOKREŚLONY, XX W.
Pejzaż z drzewami
tusz lawowany, papier naklejony na karton;
27,5 x 37 cm (w świetle passe-partout)

Cena pierwotna: 1 600 zł

Aktualna cena: 960 zł

Zobacz

84745. JERZY ADAM BRANDHUBER (1897-1981)
Portret Włodzimierza Wanica
olej, płyta pilśniowa; 60 x 45 cm;
sygn. l. d.: Brandhuber

Cena pierwotna: 2 500 zł

Aktualna cena: 1 520 zł

Zobacz

Small_84230
Small_81187
Small_4069820
Sold_stamp_pl
Small_4069639

84744. MALARZ NIEOKREŚLONY, XX W.
Portret Franciszka Raszeji
olej, płótno; 46 x 38 cm;
na odwrocie, na ramie papierowa nalepka z opisem: Raszeja 30 X 40.

Cena pierwotna: 2 500 zł

Aktualna cena: 1 520 zł

Zobacz

81880. LUDWIK CZAYKOWSKI (1895-1961)
Anemony w szklanym wazonie, 1957
olej, płótno; 40 x 38 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: L. Czaykowski / 57.

Cena pierwotna: 5 500 zł

Aktualna cena: 2 720 zł

Zobacz

5210. Mieczysław SZCZERBIŃSKI (1900? - 1981)
Ogród przyramkowy Basztą Senatorską
akwarela, papier naklejony na tekturę; 47,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: MSZCZERBIŃSKI / KRAKÓW 1938

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 100 zł

Zobacz

5034. L. GOVANS, XIX W.
Motyw z małego miasta
olej, płótno; 38 x 55 cm;
sygn. p. d.: L. Govans

Cena pierwotna: 3 000 zł

Aktualna cena: 750 zł

Zobacz

Small_85195
Sold_stamp_pl
Small_85194
Sold_stamp_pl
Small_4069448
Sold_stamp_pl
Small_4069446

85648. Antoni GAWIŃSKI (1876-1954)
W przystani [Pejzaż morski], 1933
gwasz, tektura; 67 x 100 cm;
sygn. i dat. l. d.: 19 AG R 33 (monogram wiązany)

Cena pierwotna: 2 500 zł

Aktualna cena: 800 zł

Zobacz

85647. Józef KLUKOWSKI (1894-1945)
Akt kobiety, 1924
akwarela, ołówek, gwasz, karton naklejony na tekturę; 19 x 11,3 cm;
sygn. p. d.: K., l. d. data: 1924.

Cena pierwotna: 2 200 zł

Aktualna cena: 660 zł

Zobacz

4860. Kazimierz GULIK (1894-1948)
Kapliczka św. Jana Nepomucena w Bochnii
olej, sklejka; 41 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Kazimierz Gulik

Cena pierwotna: 4 000 zł

Aktualna cena: 1 000 zł

Zobacz

4858. Heinrich NAUEN (1880-1941)
Pejzaż
pastel, papier; 25,5 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Nauen / Boitsfort (nazwa miejscowości, gmina Brukseli słabo czytelna).

Cena pierwotna: 5 000 zł

Aktualna cena: 1 000 zł

Zobacz

Small_4069525
Sold_stamp_pl
Small_4069533
Sold_stamp_pl
Small_4069303
Sold_stamp_pl
Small_4069036
Sold_stamp_pl

4937. FRITZ WEISS (1857-1916)
Górskie schronisko
olej, płótno naklejone na sklejkę; 25 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: F. Weiss

Cena pierwotna: 2 300 zł

Aktualna cena: 460 zł

Zobacz

4945. EDUARD BALLÓ (1859-1936)
Wnętrze chaty, 1887
olej, tektura; 38 x 49 cm;
sygn. i dat. p. d.: Ballo E / ... 1887 (ryte w warstwie malarskiej).

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 600 zł

Zobacz

4720. MALARZ NIEOKREŚLONY, XX W.
Kościół w Limanowej, 1935
olej, płótno; 65 x 75 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: ... (?) / Limanowa 35.

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 700 zł

Zobacz

4465. ALFRED FONTVILLE DE BREANSKI - PRZYPISYWANY,
Pejzaż górski z krowami
olej, płótno dublowane; 51 x 76,5 cm.

Cena pierwotna: 3 500 zł

Aktualna cena: 1 720 zł

Zobacz

Small_4069179
Sold_stamp_pl
Small_83475
Sold_stamp_pl
Small_79781
Sold_stamp_pl
Small_77998
Sold_stamp_pl

4602. HALINA BRZESKA-CIEŚLIŃSKA (1923-2004)
Martwa natura z kwiatami
olej, płyta; 46 x 32 cm;
sygn. l. d.: Cieślińska / Brzeska

Cena pierwotna: 1 500 zł

Aktualna cena: 320 zł

Zobacz

84041. Mieczysław FILIPKIEWICZ (1891-1951)
Stara brama, przed 1923
olej, tektura; 67 x 48 cm;
sygn.: p. d. MIECZYSŁAW FILIPKIEIWCZ (poniżej powtórzona sygnatura przysłonięta przez ramę)

Cena pierwotna: 3 500 zł

Aktualna cena: 1 200 zł

Zobacz

80622. Rajmund KANELBA (1897-1960)
Macierzyństwo, 1930
olej, papier żeberkowy, jasno-brązowy; 60 x 45,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Kanelba

Cena pierwotna: 3 000 zł

Aktualna cena: 2 250 zł

Zobacz

78956. Alfred ABERDAM (1894-1963)
Postacie
gwasz, papier; 25,5 x 25 cm;
sygn. p. d.: Aberdam.

Cena pierwotna: 2 800 zł

Aktualna cena: 1 540 zł

Zobacz

Small_4068812
Sold_stamp_pl
Small_4068819
Sold_stamp_pl
Small_52598
Small_52596

4255. ANDRZEJ MALINOWSKI (1882-1932)
Zima w górach
olej, tektura; 33,7 x 50,5 cm;
sygn. l. d.: And. Malinowski.

Cena pierwotna: 3 000 zł

Aktualna cena: 1 500 zł

Zobacz

4262. Włodzimierz SAWULAK (1906-1980)
Pejzaż z Bułgarii
olej, sklejka naklejona na tekturę; 46 x 38,5 cm;
sygn. l. d.: SAWULAK

Cena pierwotna: 3 200 zł

Aktualna cena: 640 zł

Zobacz

56856. KAZMIERA ROMAN (1921-1987)
Dziewczyna w żółtej chuście
gwasz, tektura, 75,5 x 65,5 cm;
sygn. l.d.: KROMAN

Cena pierwotna: 800 zł

Aktualna cena: 400 zł

Zobacz

56854. KAZMIERA ROMAN (1921-1987)
Staruszka z różańcem
olej, płótno; 59 x 49 cm;
sygn. l. d.: K.ROMAN

Cena pierwotna: 800 zł

Aktualna cena: 400 zł

Zobacz

Small_80617
Sold_stamp_pl
Small_4068192
Sold_stamp_pl
Small_4068191
Small_81495
Sold_stamp_pl

81348. Jan KOTOWSKI (1885-1960)
Wóz z końmi
olej, tektura; 24 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jan Kotowski.

Cena pierwotna: 3 000 zł

Aktualna cena: 1 500 zł

Zobacz

3714. Władysław SERAFIN (1905-1988)
Sosny
akwarela, papier fakturowany; 37 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin (ołówkiem).

Cena pierwotna: 1 500 zł

Aktualna cena: 300 zł

Zobacz

3713. Henryk WÓJCIK (1920-2009)
Wnętrze kościoła św. Zofii w Bobowej
akwarela, papier; 41 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Hen Wójcik 65 (długopisem).

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 400 zł

Zobacz

82171. Malarz nieokreślony, niemiecki, XVIII w.
Scena parkowa
olej, deska; 24,5 x 32 cm.

Cena pierwotna: 6 000 zł

Aktualna cena: 1 200 zł

Zobacz

Small_81494
Sold_stamp_pl
Small_4068187
Sold_stamp_pl
Small_80646
Sold_stamp_pl
Small_70517
Sold_stamp_pl

82170. Charles Cornelisz De HOOCH (C.1590-1638) - kr
Żebracy w grocie skalnej
olej, deska; 45 x 35 cm.

Cena pierwotna: 8 000 zł

Aktualna cena: 3 600 zł

Zobacz

3709. Damazy KOTOWSKI (1861-1943)
Pejzaż z potokiem, 1924
olej, płótno naklejone na tekturę; 30,5 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Damazy 1924.

Cena pierwotna: 3 000 zł

Aktualna cena: 1 350 zł

Zobacz

81368. Artur MARKOWICZ (1872-1934)
Górski potok
olej, płótno; 61 x 48 cm;
sygn. p. d.: Markowicz.

Cena pierwotna: 8 000 zł

Aktualna cena: 2 800 zł

Zobacz

72144. MALARZ NIEOKREŚLONY, XIX W.
Chata
akwarela, gwasz, papier;
27 x 41 cm (w świetle oprawy).

Cena pierwotna: 2 500 zł

Aktualna cena: 500 zł

Zobacz