Small_73939
Sold_stamp_pl
Small_76286
Sold_stamp_pl
Small_4067305
Sold_stamp_pl
Small_73704

75209. ZDZISŁAW CZERMAŃSKI (1890-1970), STANISŁAW OS
Józef Piłsudski na Syberji.
8 całostronicowych, sygnowanych drzeworytów na osobnych tablicach
Stanisława Ostoi-Chrostowskiego, załączona teka barwnych 12 plansz

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 900 zł

Zobacz

77362. WŁADYSŁAW SKOCZYLAS (1883-1934), STANISŁAW WA
Klasztor i kobieta.
Studjum z dziejów kultury polskiej w średniowieczu.
Lwów - Poznań 1923. 29 x 21 cm, oprawa płótno z epoki

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 600 zł

Zobacz

2943. Napoleon ORDA WG.
Zestaw 26 Albumów
Albumy Widoków Historycznych Polski Poświęcony Rodakom.
Zrysowany z natury przez Napoleona Ordę; 26 poszytów

Cena pierwotna: 1 300 zł

Aktualna cena: 260 zł

Zobacz

74983. J.HOLEWIŃSKI (1848-1917) B.PRUS (1847-1912)
Faraon
Z 10 ilustracjami J. Holewińskiego. Warszawa- Kraków-Lublin [1923]
Nakład Gebethnera i Wolffa. 33 x 29 cm, oprawa wydawnicza

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 700 zł

Zobacz

Small_73127
Small_70307
Small_74149
Small_74285

74454. JERZY MYCIELSKI, STANISŁAW WASYLEWSKI
Portrety polskie Elżbiety Vigee-Lebrun
24 ryciny w heljograwjurze na osobnych tablicach,
dzieła tego odbito 1100 egzemplarzy na papierze ręcznie czerpanym; Lwów-Poznań 1927;

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 600 zł

Zobacz

71952. JAN STANISŁAW BYSTROŃ (1892 - 1964)
Komizm
Lwów-Warszawa 1939. Książnica-Atlas;
31 x 25 cm;

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 400 zł

Zobacz

75368. Antoni ZALESKI (1824-1885), Antoni MALCZEWSKI
Marja
Powieść ukraińska. Z dwunastu miedziorytami i pięciu drzeworytami kompozycji A. Zaleskiego. Nakład Księgarni J. K. Żupańskiego.
34 x 28 cm; Poznań 1867;

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 500 zł

Zobacz

75486. Kazimierz Przerwa TETMAJER, Leon WYCZÓŁKOWSKI
Na skalnym Podhalu
Kraków 1914 Spółka Nakładowa "Książka"; Wydanie jubileuszowe.
Opowiadania i legendy tatrzańskie; 22 x 19 cm;

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 700 zł

Zobacz

Small_74282
Small_73559
Small_77216
Sold_stamp_pl
Small_69865
Sold_stamp_pl

75483. Kobieta w sztuce
Warszawa, Wydawnictwo Michała Arcta [1910]

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 700 zł

Zobacz

74853. ANTONI KAMIEŃSKI (1860-1933)
Duch - Rewolucyonista
Szkice z lat minionych 1905-1907. Warszawa [1907].
Wydawnictwo "Tygodnika Illustrowanego"; 38 x 29 cm;

Cena pierwotna: 1 200 zł

Aktualna cena: 200 zł

Zobacz

78230. JULIUSZ KOSSAK (1824-1899)
heliograwiura, papier; 19 x 27,5 cm (wymiar kompozycji);
Grafika pod tytułem: Stanisław Fredro przyprowadza Stanisław Fredro przyprowadza pochodzi z teki: Album obrazów historycznych, wyd. Wiedeń 1891, nakładem Franciszka Bondy.

Cena pierwotna: 800 zł

Aktualna cena: 300 zł

Zobacz

71576. Edmund BARTŁOMIEJCZYK (1885-1950)
Wyjazd w pole, 1933
drzeworyt, papier; 20 x 24,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. l. g. na klocku, monogram wiązany: EB.

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 320 zł

Zobacz

Small_69864
Sold_stamp_pl
Small_76670
Sold_stamp_pl
Small_74286
Small_74151
Sold_stamp_pl

71575. Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)
Wróżba Panny Wodnej
drzeworyt, papier; 22 x 16,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. na klocku l. d. monogramem wiązanym: MS;

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 320 zł

Zobacz

77711. Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)
Akt
litografia, papier;
18 x 32 cm (w świetle passe-partout).

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 300 zł

Zobacz

75487. TADEUSZ CIEŚLEWSKI SYN, MARIA BECHCZYC RUDNIC
Malerza Raweńskiego Owieczek Dwanaście
Dom Książki Polskiej, Warszawa, 1937, „Le Dodici Pecorelle
del Pittore de Ravenna”; 34 x 25 cm;

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 600 zł

Zobacz

75370. ARTUR GROTTGER (1837-1867) - WEDŁUG
Polonia - 9 heliograwiur
heliograwiura, papier naklejony na karton; 22 x 26,5 cm (wymiar arkusza w pionie lub w poziomie), 32 x 47 cm (wymiar kartonu);

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 500 zł

Zobacz

Small_70519
Small_67313
Sold_stamp_pl
Small_66485
Small_66484

72146. ANTON SCHEURITZEL (1874-1954)
Wenecja, 1924
ołówek, papier; 32 x 35,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Vennetia / Anton Scheuritzel 24.

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 350 zł

Zobacz

69372. JAN MATEJKO (1838-1893) - WEDŁUG
Iwan Groźny
rytował Edward Gorazdowski (1843-1901)
drzeworyt, papier; 21 x 50 cm (w świetle oprawy);

Cena pierwotna: 900 zł

Aktualna cena: 350 zł

Zobacz

68662. PIOTR STACHIEWICZ (1858 - 1938)
Nowicyuszka, 1887 r.
heliograwiura, papier, 32 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d.: K. Pochwalski

Cena pierwotna: 600 zł

Aktualna cena: 140 zł

Zobacz

68661. KAZIMIERZ POCHWALSKI (1855-1940)
Portret J. I. Kraszewskiego, 1887 r.
heliograwiura, papier, 33 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie z lewej: Piotr Stachiewicz

Cena pierwotna: 600 zł

Aktualna cena: 140 zł

Zobacz

Small_76285
Small_75343
Sold_stamp_pl
Small_75341
Small_74854
Sold_stamp_pl

77361. Antoni GAWIŃSKI (1876-1954), Adolf DYGASIŃSKI
Gody życia
Warszawa 1910, wydawnictwo M. Arcta, 22 x 17 cm,
oprawa płótno z tłoczoną złotem tytulaturą w ozdobnej secesyjnej bordiurze

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 500 zł

Zobacz

76475. Sztuka polska
Historja architektury,rzeźby i malarstwa
Warszawa [1932]; 31 x 24 cm;
Oprawa oryginalna, płótno bogato zdobione, tytulatura tłoczona złotem

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 300 zł

Zobacz

76473. Helena RZEPECKA (1863-1916)
Ojczyzna w piśmie i pomnikach.
Wydanie pierwsze; T. 1-2, Poznań [1911]; 27 x 21 cm;
Egzemplarz zawiera autograf: Jacek Sempoliński Warszawa

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 000 zł

Zobacz

76030. Witold PRUSZKOWSKI (1846-1896)
Krakowiacy, 1881
litografia, papier; 32 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. na kamieniu p. śr.: Witold Pruszkowski.

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 300 zł

Zobacz

Small_74851
Sold_stamp_pl
Small_70302
Small_81558
Small_80613

76027. Juliusz KOSSAK (1824-1899)
Trójka koni krakowskich
litografia, papier; 18 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. na kamieniu p. d.: JKossak;

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 800 zł

Zobacz

71947. HALDANE MACFALL
Historya malarstwa
Dzieło zbiorowe z 300 barwnemi tablicami. Pod redakcją Tadeusza Piniego.
T. 1 - 9. Lwów 1912 - 1918.

Cena pierwotna: 3 000 zł

Aktualna cena: 900 zł

Zobacz

82232. MALARZ NIEOKREŚLONY, ZACHODNIOEUROPEJSKI, XVI
Bydło u wodopoju
olej, płótno; 48,5 x 36 cm.

Cena pierwotna: 6 700 zł

Aktualna cena: 5 020 zł

Zobacz

81346. MALARZ NIEOKREŚLONY, XVIII W.
Para obrazów - walka zwierząt
olej, deska; 36 x 47 cm.
Prace powstałe według rycin Johanna Eliasa Ridingera (1698-1767).

Cena pierwotna: 6 400 zł

Aktualna cena: 4 800 zł

Zobacz

Small_81439
Sold_stamp_pl
Small_52598
Small_52597
Small_52596

82117. Jan KONOPACKI (1856-1894)
Scena wiejska, 1888
akwarela, papier naklejony na tekturę; 33 x 17 cm;
sygn. i dat. l. d.: JKonopacki / 88 r.

Cena pierwotna: 2 200 zł

Aktualna cena: 990 zł

Zobacz

56856. KAZMIERA ROMAN (1921-1987)
Dziewczyna w żółtej chuście
gwasz, tektura, 75,5 x 65,5 cm;
sygn. l.d.: KROMAN

Cena pierwotna: 800 zł

Aktualna cena: 400 zł

Zobacz

56855. KAZMIERA ROMAN (1921-1987)
Dziewczynka z ptaszkiem
olej, płótno; 71 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: K.ROMAN

Cena pierwotna: 800 zł

Aktualna cena: 400 zł

Zobacz

56854. KAZMIERA ROMAN (1921-1987)
Staruszka z różańcem
olej, płótno; 59 x 49 cm;
sygn. l. d.: K.ROMAN

Cena pierwotna: 800 zł

Aktualna cena: 400 zł

Zobacz

Small_4068473
Sold_stamp_pl
Small_74048
Small_82148
Small_80777
Sold_stamp_pl

3954. KAROL KOSSAK (1896-1975)
Koń [Nasza szkapa]
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 18,6 x 27,6 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie szkice jeźdźca na koniu, szkice konia, leżącego psa i głowy męskiej.

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 200 zł

Zobacz

75267. MALARZ NIEOKREŚLONY
Wierzby nad mokradłem
olej, płótno; 45,5 x 65,5 cm;
sygn. p. d.: Juliusz Tu… (słabo czytelnie, czerwienią).

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 700 zł

Zobacz

82784. Malarz nieokreślony, XIX / XX w.
Matka Boska Boża z Dzieciątkiem
olej, płótno naklejone na tekturę; 32,5 x 27 cm.

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 800 zł

Zobacz

81488. Józef GRACZYŃSKI (1866-1939)
Wioska zimą
olej, płótno; 80 x 101 cm;
sygn. l. d.: JózGraczyński.

Cena pierwotna: 5 000 zł

Aktualna cena: 2 250 zł

Zobacz

Small_80736
Sold_stamp_pl
Small_80617
Sold_stamp_pl
Small_4068192
Small_4068191

81451. WIKTOR KORECKI (1890-1980)
Chaty zimą
olej, tektura; 24,5 x 35 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI

Cena pierwotna: 3 500 zł

Aktualna cena: 2 440 zł

Zobacz

81348. Jan KOTOWSKI (1885-1960)
Wóz z końmi
olej, tektura; 24 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jan Kotowski.

Cena pierwotna: 3 000 zł

Aktualna cena: 1 500 zł

Zobacz

3714. Władysław SERAFIN (1905-1988)
Sosny
akwarela, papier fakturowany; 37 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin (ołówkiem).

Cena pierwotna: 1 500 zł

Aktualna cena: 320 zł

Zobacz

3713. Henryk WÓJCIK (1920-2009)
Wnętrze kościoła św. Zofii w Bobowej
akwarela, papier; 41 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Hen Wójcik 65 (długopisem).

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 500 zł

Zobacz

Small_4068190
Sold_stamp_pl
Small_4068222
Sold_stamp_pl
Small_4068221
Small_4068099

3712. Aleksander BOBA (1899-1944)
Motyw z Pucka, 1935
olej, tektura fakturowana; 35 x 48 cm;
sygn. i dat. p. d.: Aleksander Boba / 1935

Cena pierwotna: 2 700 zł

Aktualna cena: 1 040 zł

Zobacz

3735. Malarz nieokreślony, XIX w.
Chrystus z krzyżem
olej, deska; 24 x 23,5 cm;
Powtórzenie XVII wiecznego pierwowzoru flamandzkiego (?).

Cena pierwotna: 6 000 zł

Aktualna cena: 1 500 zł

Zobacz

3734. Stanisław MOSZYŃSKI (1869-1907)
W oczekiwaniu na Marynę
olej, płótno; 100 x 56 cm;
sygn. l. d.: S. Moszyński.

Cena pierwotna: 6 700 zł

Aktualna cena: 1 620 zł

Zobacz

3629. Malarz nieokreślony
Para akwarel
1. Praczki - akwarela, papier; 28,4 x 10,8 cm;
2. Pejzaż - akwarela, papier; 28,4 x 10,8 cm;

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 400 zł

Zobacz

Small_81495
Sold_stamp_pl
Small_81494
Sold_stamp_pl
Small_79763
Sold_stamp_pl
Small_4068187
Sold_stamp_pl

82171. Malarz nieokreślony, niemiecki, XVIII w.
Scena parkowa
olej, deska; 24,5 x 32 cm.

Cena pierwotna: 6 000 zł

Aktualna cena: 1 200 zł

Zobacz

82170. Charles Cornelisz De HOOCH (C.1590-1638) - kr
Żebracy w grocie skalnej
olej, deska; 45 x 35 cm.

Cena pierwotna: 8 000 zł

Aktualna cena: 3 600 zł

Zobacz

80608. Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XIX
Św. Anna Samotrzeć
olej, płótno; 75,5 x 99 cm;
obraz przed konserwacją.

Cena pierwotna: 9 000 zł

Aktualna cena: 1 800 zł

Zobacz

3709. Damazy KOTOWSKI (1861-1943)
Pejzaż z potokiem, 1924
olej, płótno naklejone na tekturę; 30,5 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Damazy 1924.

Cena pierwotna: 3 000 zł

Aktualna cena: 1 350 zł

Zobacz