Small_76840
Small_85388
Small_85364
Small_85363

77873. ALBUM Malarstwa Polskiego
Album de l`art Polonais. Wydawnictwo M. Arcta. Paris b. r. [1900],
50 barwnych tablic przedstawiających znakomite malarstwo polskie,

Original price: 1 100 zł

Current price: 880 zł

Show

85823. FLORYAN CYNK (1838-1912)
Portret Jana Matejki, 1874-1876
drzeworyt, papier, 26 x 22 cm (w świetle oprawy),
sygn. na płycie monogramem wiązanym FC.

Original price: 1 000 zł

Current price: 800 zł

Show

85799. Zestaw 3 prac
1.Juliusz KOSSAK, Śmierć księcia opolskiego Mikołaja II;
2. Wojciech KOSSAK, Na kwaterę,
3. Teodor AXENTOWICZ, Kołomyjka

Original price: 1 000 zł

Current price: 800 zł

Show

85798. Zestaw 4 prac
drzeworyt, papier, 29 x 48 cm (w świetle oprawy);
w zestawie: W. KOSSAK, W. WODZINOWSKI,
W. KOTARBIŃSKI, J. STYKA

Original price: 1 200 zł

Current price: 960 zł

Show

Small_85362
Small_85361
Small_85772
Small_83516

85797. ARTUR GROTTGER (1837-1867)
Album Grottgera - Wieczory zimowe
Wiedeń - wyd. Franciszek Bondy - 1892.
Zestaw zawiera 10 [w miejsce 30] heliograwiur na kartonie

Original price: 2 000 zł

Current price: 1 600 zł

Show

85796. WALERY RZEWUSKI (1837-1888) - FOTOGRAFOWAŁ, J
Jan III Sobieski na Kalhlenbergu
fotografia albuminowa, papier, 41 x 35 cm (w świetle oprawy)
oznaczona suchą pieczęcią ZAKŁAD FOTOGRAFICZNY WALEREGO RZEWUSKIEGO W KRAKOWIE

Original price: 2 100 zł

Current price: 1 680 zł

Show

86167. JAN BUKOWSKI (1873-1943)
Prace graficzne
sygnowane na płycie. Ponadto 4 litografie barwne w paginacji,
kalendarz na rok 1913 w barwnej litografii
oraz około 100 ilustracji prac w tekście.

Original price: 1 400 zł

Current price: 1 120 zł

Show

84078. Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)
Kolk w Amsterdamie, 1933
drzeworyt, papier; 24 x 30 cm (wymiar kompozycji), 25 x 30 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Stefan Mrożewski 33 (ołówkiem)

Original price: 1 900 zł

Current price: 1 420 zł

Show

Small_85486
Small_85485
Small_85483
Sold_stamp_pl
Small_4069241

85904. ROMAN KOCHANOWSKI (1857-1945)
Wiosna
albertotypia, karton; 30 x 25 (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie l. d.: R.Kochanowski 1886

Original price: 1 000 zł

Current price: 750 zł

Show

85903. ARTUR GROTTGER (1837-1867)
Wieczory zimowe, 1892
teka, 51 x 36 cm, zaprojektowana i sygnowana
przez austriackiego grafika Hugo Strohl, wyd. w Wiedniu w 1892 r.

Original price: 3 000 zł

Current price: 2 100 zł

Show

85901. JÓZEF PANKIEWICZ (1866-1940)
Pejzaż wiejski
akwaforta, sucha igła, papier; 13 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Pankiewicz 1899 (? - zatarte).

Original price: 1 000 zł

Current price: 800 zł

Show

4660. Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914)
Modlitwa [Przed bitwą pod Racławicami]
fotograwiura, papier; 45,8 x 65,2 cm (wymiar odbitki),
52 x 68,6 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy)

Original price: 1 000 zł

Current price: 650 zł

Show

Small_4069242
Small_4069219
Small_82892
Small_85074

4661. Lucien GAUTIER (1850-1925)
Para grafik
1. Temple de Minerve
2. Temple Castor a Pollux

Original price: 2 700 zł

Current price: 1 740 zł

Show

4640. Wiktor PODOSKI (1901-1970)
Motyw z Kazimierza, 1925
drzeworyt, papier; 11,2 x 13 cm (wymiar odbitki), 12 x 13,2 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W. Podoski (ołówkiem)

Original price: 1 000 zł

Current price: 650 zł

Show

83491. Daniel CHODOWIECKI (1726-1801)
Wilhelm Tell
miedzioryt, karton; 39,5 x 45 cm (w świetle passe-partout);
opisany l. d.: D. Chodowiecki del et sculpsit

Original price: 1 600 zł

Current price: 800 zł

Show

85532. ADAM MIECZYSŁAW SKAŁKOWSKI (1871-1951), BRONI
Książę Józef
Ilustracye kolorowe podług obrazów Br. Gembarzewskiego,
Bytom G-Ś. 1913. Nakł. i czc. "Katolika". 479 s., 28 x 23 cm;

Original price: 1 100 zł

Current price: 520 zł

Show

Small_85102
Small_85075
Small_85070
Small_84387
Sold_stamp_pl

85560. OPRACOWAŁ TADEUSZ MAŃKOWSKI (1878-1956)
Galeria Stanisława Augusta
Lwów: Wydawnictwo Zakładu Narodowego imienia Ossolińskich, 1932,
s. 528; 32 x 24 cm, oprawa pełna skóra, grzbiet 5-polowy, tytuł tłoczony złotem.

Original price: 2 000 zł

Current price: 1 300 zł

Show

85533. WŁADYSŁAW SKOCZYLAS (1883-1934), STANISŁAW WA
Klasztor i kobieta
Studjum z dziejów kultury polskiej w średniowieczu. Lwów - Poznań 1923.
29 x 21 cm, oprawa płótno, na licu i grzbiecie tytulatura tłoczona złotem.

Original price: 2 200 zł

Current price: 1 200 zł

Show

85528. FELIKS KOPERA (1871-1952)
Dzieje malarstwa w Polsce
ilustrowane licznemi rycinami w tekście, tablicami barwnemi i rotograwiurami.
Kraków 1925-1926-1929. Druk i nakład Drukarni Narodowej w Krakowie.

Original price: 2 100 zł

Current price: 1 200 zł

Show

84884. POLSKA na morzu
32 x25 cm; oprawa wydawnicza wykonana przez Bolesława Zjawińskiego;
Warszawa 1935 - Główna Księgarnia Wojskowa.

Original price: 1 000 zł

Current price: 500 zł

Show

Small_84939
Small_84938
Small_4069292
Small_82870

85402. Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)
Kuszenie Świętego Hieronima
heliograwiura, papier; 10,8 x 26 cm.
Grafika pochodzi z książki ,,Henryk Siemiradzki'' autorstwa Stanisława Lewandowskiego

Original price: 1 000 zł

Current price: 450 zł

Show

85401. Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)
Sprzedaż amuletów, 1875
heliograwiura, papier; 24,2 x 19 cm.
Grafika pochodzi z książki ,,Henryk Siemiradzki'' autorstwa Stanisława Lewandowskiego

Original price: 1 000 zł

Current price: 450 zł

Show

4711. STEFAN MACIEJ MAKAREWICZ (1912 - ?)
Turniej
akwaforta, papier; 22,3 x 20,5 cm (wymiar odbitki), 23 x 21 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
napis p. d.: ... (nieczytelny, ołówkiem).

Original price: 1 500 zł

Current price: 640 zł

Show

83471. Ryszard PRAUSS (1902-1955)
Imaginacje na temat architektury
Zestaw 4 rysunków w jednolitej oprawie, papier;
28 x 40 cm (w świetle oprawy)

Original price: 1 200 zł

Current price: 600 zł

Show

Small_4067290
Sold_stamp_pl
Small_4069076
Small_4069054
Small_4068960

2932. WŁADYSŁAW BIELECKI (1896-1943)
Zestaw 3 drzeworytów z motywami Krakowa
1. Tyniec - Opatówka
2. Tyniec - wnętrze główne wejścia
3. Wawel

Original price: 2 000 zł

Current price: 900 zł

Show

4505. Jan MATEJKO (1838-1893) - według
Władysław Biały
heliograwiura, papier; 31 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
napis p. d.: HELIOGRAWURA C.K.WOJSK. GEOGRAFICZNEGO INSTYTUTU W WIEDNIU (drukiem)

Original price: 1 000 zł

Current price: 300 zł

Show

4483. Monografista G.B., XIX w.
Skrzypek, 1869
ołówek, biała kredka, brązowy papier; 37 x 32,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: G.B. 1869.

Original price: 1 600 zł

Current price: 480 zł

Show

4399. Awit SZUBERT (1837-1919)
Portret trupy teatralnej
fotografia albuminowa, papier naklejony na tekturę;
17,5 x 25 cm (wymiar fotografii), 19 x 26,8 cm (wymiar tektury)

Original price: 1 300 zł

Current price: 440 zł

Show

Small_4068936
Small_4068935
Small_4068737
Small_81673
Sold_stamp_pl

4377. Tadeusz SEWERYN (1894-1975)
Zestaw rycin o tematyce religijnej, 1916
1. Św. Rodzina - akwaforta, papier; 22,2 x 17 cm (w świetle oprawy);
2. Modlitwa - akwaforta, papier; 11,5 x 7,5 cm (w świetle oprawy)

Original price: 1 200 zł

Current price: 360 zł

Show

4376. Tadeusz SEWERYN (1894-1975)
Cykl prac Legionowych
składający się z 5 oprawionych rysunków ołówkiem,
grafiki oraz szkicownika

Original price: 5 500 zł

Current price: 1 600 zł

Show

4186. Tadeusz MALICKI (1892-1943)
Pejzaż i zestaw 6 płyt graficznych
1. Pejzaż miejski - Florencja - drzeworyt, bibuła; 23,8 x 17,5 cm;
2. Zestaw 6 płyt graficznych o tematyce pejzażowej

Original price: 3 000 zł

Current price: 900 zł

Show

82337. Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)
Czarna Wieś, 1884
piórko, tusz, na podrysowaniu ołówkiem, papier; 15 x 11,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisane p. d.: Czarna Wieś / przedmieścia pod Krakowem / TRybk

Original price: 1 300 zł

Current price: 440 zł

Show

Small_83250
Sold_stamp_pl
Small_83248
Sold_stamp_pl
Small_80817
Sold_stamp_pl
Small_82786

83832. FELIKS KOSTRZEWSKI (1826-1911)
Album, 1898
oprawa broszurowa, 39 x 29 cm;
56 stron zawierających 26 całostronicowych drzeworytów oraz około 100 mniejszych, w tym wiele na pół strony.

Original price: 2 500 zł

Current price: 1 160 zł

Show

83830. „Ziarno”,1880 oraz „Paris - Murcie”,1879
oprawa twarda, 39 x 30 cm, (współoprawne);
„Ziarno”: jednodniówka, ilustrowane wydawnictwo zbiorowe, Warszawa 1880.

Original price: 2 100 zł

Current price: 1 180 zł

Show

81525. HIERONIM WILDER (1876-1941)
Grafika
drzeworyt - miedzioryt - litografia. Wskazówki dla bibliotekarzy i miłośników sztuki. 37 ilustracyj (...)
Lwów 1922; 30 x 22 cm.

Original price: 2 100 zł

Current price: 1 480 zł

Show

83389. ZDZISŁAW CZERMAŃSKI (1900-1970)
Józef Piłsudski w 13 planszach, 1935
teka 13 plansz przedstawiających Marszałka w różnych sytuacjach służbowych i prywatnych;
offset, papier; 49 x 34 cm.

Original price: 2 100 zł

Current price: 1 200 zł

Show

Small_82783
Small_82781
Small_82780
Small_82779

83386. WACŁAW KONIUSZKO (1854-1900)
Stary Żyd
litografia, papier;18 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. na kamieniu p. d.: W. Koniuszko;

Original price: 1 000 zł

Current price: 300 zł

Show

83384. JAN HRYNKOWSKI (1891-1971)
Akt
litografia, papier; 21 x 27 cm.

Original price: 1 000 zł

Current price: 300 zł

Show

83383. JAN BUKOWSKI (1873-1938)
Zestaw 3 litografii
1. Organista i organiścina
2. projekt do „Listy Księcia Karola Stanisława Radziwiłła. Panie Kochanku”
3. Upaniszady (okładka)

Original price: 1 000 zł

Current price: 300 zł

Show

83382. EDWARD MANTEUFFEL, MARIAN PUCHALSKI, FRANCISZ
Zestaw 3 drzeworytów
1. Rezydencja 2. Stara Warszawa
3. Słonim

Original price: 1 000 zł

Current price: 300 zł

Show

Small_82778
Small_82166
Small_82164
Small_82163

83381. JAN BUKOWSKI (1873-1938)
Zestaw 4 litografii
1. Herb Gdańska 2. Ex libris Lucjana Rydla
3. Elegancka para 4. Słoneczny ptak

Original price: 1 200 zł

Current price: 300 zł

Show

82797. GERSON WOJCIECH (1831-1901)
Serdeczne dźwięki, 1886
chromolitografia barwna, papier; 31 x 21 cm;
Praca pochodzi z teki wydanej w 1887 roku przez Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych
w Krakowie

Original price: 1 400 zł

Current price: 600 zł

Show

82795. MICHAŁ POCIECHA (1852-1908)
Po kolędzie
fotograwiura, papier; 31 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie p. d.: M. Pociecha 87;

Original price: 1 000 zł

Current price: 200 zł

Show

82794. KAMIL MACKIEWICZ (1887-1931)
Czyściec niemiecki - Moje przeżycia
Kraków [1919], wydawnictwo tygodnika satyryczno-politycznego „Szczutek” we Lwowie.
30 x 23 cm; oprawa oryginalna broszurowa z faksymile sygnatury autora.

Original price: 1 000 zł

Current price: 200 zł

Show

Small_82161
Small_82160
Small_82159
Sold_stamp_pl
Small_82158
Sold_stamp_pl

82792. ALEKSY JEGOROW (1776-1851)
Wieśniacy
akwaforta, papier; 14 x 17 cm, (w świetle oprawy);
na odwrocie oprawy nalepka z kserokopią okładki teki, z której pochodzi grafika;

Original price: 1 000 zł

Current price: 200 zł

Show

82791. FELIKS SZYNALEWSKI (1825-1892)
Dziewica
litografia, papier; 23 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie p. d.: F.Szynalewski / 81;

Original price: 1 000 zł

Current price: 200 zł

Show

82790. TADEUSZ AJDUKIEWICZ (1852-1916)
Typ wschodni
litografia, papier; 25 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie l. d.: Tadeusz Ajdukiewicz / 1881;

Original price: 1 000 zł

Current price: 200 zł

Show

82789. SEWERYN BIESZCZAD (1852-1923)
Scena wiejska,1881
litografia, papier; 12 x 17 cm, cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie l. d. S.Bieszczad;

Original price: 1 000 zł

Current price: 200 zł

Show