Small_93487
Sold_stamp_pl
Small_97064
Small_97051
Small_97050

93550. GEORGE DORIGNAC (1879-1925)
Kobieta z koszem owoców
sangwina, papier żeberkowy naklejony na karton; 62 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i. dat. l. g.: george dorignac 1912

Original price: 5 300 zł

Current price: 3 200 zł

Show

97059. Joan BLAEU (1596-1673)
Karta tytułowa „Atlas Maior …”
miedzioryt kolorowany akwarelą, papier; 48 x 31 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie l. d.: L. Webbers pinxit

Original price: 2 000 zł

Current price: 1 300 zł

Show

97046. Jan MATEJKO (1838-1893)
Portret Mariana Gorzkowskiego, 1879
litografia, papier; 27 x 21 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. na płycie p. d.: JM 1879

Original price: 2 000 zł

Current price: 1 000 zł

Show

97045. Janusz Maria BRZESKI (1907-1957)
Po balu,1935
akwarela, tusz, węgiel, papier; 23 x 22 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: JMB 35

Original price: 2 000 zł

Current price: 1 000 zł

Show

Small_96236
Small_4072814
Small_4072810
Sold_stamp_pl
Small_95549
Sold_stamp_pl

96247. Jan MATEJKO (1838-1893)
Zestaw 4 drzeworytów
1. Władysław Warneńczyk 2. Ludwik I, Król Węgierski i Polski
3. Bolesław Wstydliwy 4. Królowa Bona

Original price: 2 200 zł

Current price: 1 200 zł

Show

8055. MALARZ NIEOKREŚLONY, XX W.
Powóz
ołówek, papier naklejony na karton;
28,5 x 40 cm.

Original price: 1 000 zł

Current price: 200 zł

Show

8051. STANISŁAW ŻURAWSKI (1889-1976)
Portret z profilu, 1931
ołówek, papier; 28,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St Żu (ołówkiem)

Original price: 1 200 zł

Current price: 240 zł

Show

95571. ALBRECHT DÜRER (1471-1528) - WEDŁUG
Jeździec
litografia barwna, papier; 42 x 33 cm (w świetle passe-partout);
sygn. u dołu po środku: 1498 / AD (monogram wiązany, faksymile);

Original price: 1 000 zł

Current price: 250 zł

Show

Small_4072641
Small_4072630
Small_95733
Small_94613
Sold_stamp_pl

7891. Guido RECK (1919-1981)
Kazimierz Podsadecki z żoną
piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 28,5 x 21 cm;
oznaczenie p. d.: GR

Original price: 1 600 zł

Current price: 320 zł

Show

7880. Paweł GAJEWSKI (1889-1950)
Portret kobiety
ołówek, brązowy papier; 32 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Gajewski

Original price: 3 000 zł

Current price: 600 zł

Show

95751. Stanisław RACZYŃSKI (1903-1982)
Kraków, teka 10 drzeworytów
oprawa wydawnicza w formie albumu, 41 x 36 cm; drzeworyty na tincie,
każdy sygnowany ołówkiem przez autora.

Original price: 2 100 zł

Current price: 1 200 zł

Show

94658. Stanisław WITKIEWICZ (1851-1915)
Juliusz Kossak
Warszawa-Kraków, 1912 [wydanie drugie rozszerzone];
nakład Gebethnera i Wolffa.

Original price: 2 000 zł

Current price: 1 150 zł

Show

Small_95197
Small_95196
Small_95193
Small_95191
Sold_stamp_pl

95233. HIERONIM SKURPSKI (1914-2006)
Teka 9 ilustracji do Fraszek Jana Kochanowskiego, 1947
Nakład autorski 5 egzemplarzy; kwasoryty, papier; 20 x 17 cm;
każdy sygn. i dat. ołówkiem przez autora

Original price: 2 100 zł

Current price: 1 200 zł

Show

95232. Legioniści -zestaw 4 autolitografii,1934
Autolitografie pochodzą z teki „Artystów Legionistów”
wydanej w Krakowie w roku 1934
z okazji 20-lecia powstania Legionów Piłsudskiego.

Original price: 2 100 zł

Current price: 950 zł

Show

95229. WŁADYSŁAW SKOCZYLAS (1883-1934), STANISŁAW WA
Klasztor i kobieta. Studjum z dziejów kultury polskiej w średniowieczu.
Lwów - Poznań 1923.
29 x 21 cm; oprawa płótno, na licu i grzbiecie tytulatura tłoczona złotem.

Original price: 2 100 zł

Current price: 1 200 zł

Show

95227. JAN MATEJKO (1838-1893)
Cztery portrety, 1876
1. Jan Tęczyński, 2. Cecylia Renata, 3. Mikołaj z Gorzkowa, biskup Wileński, 4. Jan Szczęsny Herburt
drzeworyt, papier; 48 x 42 cm (we wspólnej oprawie)

Original price: 1 400 zł

Current price: 650 zł

Show

Small_4072551
Sold_stamp_pl
Small_4072313
Sold_stamp_pl
Small_4072034
Sold_stamp_pl
Small_93724

7804. Zdzisław PRZEBINDOWSKI (1902-1986)
Pejzaż, 1948
węgiel, papier; 17 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: N.S.A. Z.Przebindowski / Kraków 11 XII 1948 (ołówkiem).

Original price: 1 200 zł

Current price: 240 zł

Show

7571. Samuel WILLENBERG [IGO] (1923-2016)
Przedwiośnie na przedmieściu
linoryt, papier; 15,7 x 41,8 cm (wymiar odbitki);
sygn. i dat. p. d.: Igo 64 r. (ołówkiem)

Original price: 1 200 zł

Current price: 660 zł

Show

7299. Władysław BIELECKI (1896-1943)
Para rycin: Mróz, Pejzaż z żubrami
1. Mróz - drzeworyt barwny, papier; 15,8 x 14,5 cm.
2. Pejzaż z żubrami - drzeworyt barwny, papier; 37 x 46 cm.

Original price: 2 500 zł

Current price: 1 280 zł

Show

93787. MACIEJ WIELICZKO VEL BUNON DYNOWSKI
Polska w latach wojny światowej, Polska w pierścieniu prób i ognia.
Zeszyt 1. Warszawa 1930;
Zeszyt 2. Warszawa 1933.

Original price: 2 100 zł

Current price: 950 zł

Show

Small_4071750
Sold_stamp_pl
Small_4071748
Small_4071318
Small_4071079

7017. Jan MATEJKO (1838-1893)
Śluby Króla Jana Kazimierza
heliograwiura, papier; 45,5 x 72 cm (wymiar odbitki),
52 x 76,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);

Original price: 1 200 zł

Current price: 240 zł

Show

7015. Józef KRZESZ-MĘCINA (1860-1934)
Ostatnie akordy Chopina
rotograwiura, papier; 30,5 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie l. d.: Józef Krzesz

Original price: 1 600 zł

Current price: 320 zł

Show

6599. Artysta nieokreślony
Zestaw 19 fotografii
Pogrzeb kardynała Adama Stefana Sapiehy w Krakowie, portret Księcia Niezłomnego
fotografie czarno-białe, papier fotograficzny,

Original price: 2 000 zł

Current price: 400 zł

Show

6383. Tadeusz WAŚKOWSKI (1883-1960)
Portret mężczyzny
litografia, papier; 22,5 x 16 cm (w świetle oprawy);
napis autorski u dołu: z oryginału J. Matejki / przerysował / T. Waśkowski (ołówkiem).

Original price: 1 500 zł

Current price: 300 zł

Show

Small_4070567
Sold_stamp_pl
Small_87767
Sold_stamp_pl
Small_86905
Small_86904

5902. Antoni PAWLIKOWSKI (1862-1925), PAULUSSENA &
Chrystus cudami słynący
heliograwiura, papier; 59,8 x 42,3 cm (wymiar kompozycji),
opisana l. d.

Original price: 1 000 zł

Current price: 200 zł

Show

88002. Zestaw 11 rycin
miedzioryty, papier;
większość kompozycji przedstawia portrety znaczących władców Europy

Original price: 2 200 zł

Current price: 440 zł

Show

87157. AUTOR NIEOKREŚLONY, XX W.
Leśna polana
tusz, piórko, gwasz, papier; 12,5 x 18 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: … (ołówkiem)

Original price: 1 482 zł

Current price: 750 zł

Show

87156. AUTOR NIEOKREŚLONY, XX W.
Dom Goethego w Weimarze
miedzioryt, akwaforta, papier;18,5 x 25 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: … (ołówkiem, nieczytelnie)

Original price: 1 710 zł

Current price: 850 zł

Show

Small_4069932
Sold_stamp_pl
Small_87446
Sold_stamp_pl
Small_4069076
Sold_stamp_pl
Small_86560

5315. Jan RUBCZAK (1884-1942)
Widok na kościół Mariacki w Krakowie
autolitografia, papier brązowy; 31 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jan Rubczak 35 (ołówkiem)

Original price: 1 200 zł

Current price: 420 zł

Show

87690. KAZIMIERZ SICHULSKI (1879-1942)
Zestaw czterech karykatur, 1904
Leon Wyczółkowski , Jan Stanisławski,
Stanisław Witkiewicz, Jacek Malczewski.

Original price: 2 000 zł

Current price: 950 zł

Show

4505. JAN MATEJKO (1838-1893) - WEDŁUG
Władysław Biały
heliograwiura, papier; 31 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
napis p. d.: HELIOGRAWURA C.K.WOJSK. GEOGRAFICZNEGO INSTYTUTU W WIEDNIU (drukiem)

Original price: 1 000 zł

Current price: 200 zł

Show

86871. Wł. STRZELBICKI, XIX w.
Myśliwskie trofea
ołówek, papier; 27 x 19,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł.Strzelbicki

Original price: 1 800 zł

Current price: 500 zł

Show

Small_84439
Small_4068224
Sold_stamp_pl
Small_73939
Sold_stamp_pl
Small_94621

84932. AUTOR NIEOKREŚLONY, XX W.
Studium roślin
piórko, tusz, papier; 53 x 43 cm (w świetle passe-partout).
Zwraca uwagę sprawność rysunkowa autora pracy.

Original price: 1 600 zł

Current price: 400 zł

Show

3737. Marian KONARSKI (1909-1998)
Klasztor Norbertanek na Salwatorze, 1957
ołówek, papier; 16 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: 13. X. 57. M. KONARSKI.

Original price: 1 600 zł

Current price: 320 zł

Show

75209. ZDZISŁAW CZERMAŃSKI (1890-1970), STANISŁAW OS
Józef Piłsudski na Syberji.
8 całostronicowych, sygnowanych drzeworytów na osobnych tablicach
Stanisława Ostoi-Chrostowskiego, załączona teka barwnych 12 plansz

Original price: 2 000 zł

Current price: 900 zł

Show

94666. LUDWIK MISKY (1884-1938)
Zima - Roztopy
olej, tektura; 69,5 x 49 cm;
sygn. p. d.: LMisky

Original price: 5 500 zł

Current price: 4 400 zł

Show

Small_97176
Small_4073386
Small_4073385
Small_97994

97163. Malarz nieokreślony, XIX w.
Pejzaż
olej, płótno dublowane na wosk;
74 x 52,5 cm.

Original price: 3 350 zł

Current price: 2 510 zł

Show

8610. Malarz nieokreślony, XX w.
Kwiaty i figurka porcelanowa
olej, tektura,
65 x 83 cm.

Original price: 2 000 zł

Current price: 1 300 zł

Show

8609. Malarz nieokreślony, XIX / XX w.
Kwiaty i owoce
olej, płótno; 54,5 x 36,5 cm.
Stan zach.: obraz po konserwacji.

Original price: 2 000 zł

Current price: 1 300 zł

Show

97962. Malarz nieokreślony, XIX / XX w.
Portret mężczyzny w futrzanej czapie
olej, sklejka; 18,5 x 12,5 cm;
sygn. l. d.: K. Kostrawickij (? słabo czytelnie, cyrylicą)

Original price: 1 350 zł

Current price: 800 zł

Show

Small_94623
Small_4073187
Small_4073177
Small_4073274

94668. EDWARD TROJANOWSKI (1873-1930)
Motyw z miasteczka, 1926
akwarela, papier; 31 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: E. TROJANOWSKI / 1926

Original price: 2 500 zł

Current price: 1 520 zł

Show

8416. OLGA PECZENKO-SRZEDNICKA (1918-1975)
Miasteczko w górach
olej, tektura; 33 x 35,5 cm;
sygn. l. d.: O. Peczenko

Original price: 2 000 zł

Current price: 800 zł

Show

8406. MALARZ NIEOKREŚLONY, XX W.
Pejzaż letni
olej, tektura; 21,5 x 30 cm;
sygn. l. d.: Arch …ytkiewicz (sygnatura słabo czytelna).

Original price: 1 500 zł

Current price: 560 zł

Show

8500. Jan Erazm KOTOWSKI (1885-1960)
Zawody kłusaków, 1911
technika mieszana, płótno naklejone na tekturę; 21,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Jan Kotowski / Lwów / 1911

Original price: 2 000 zł

Current price: 1 000 zł

Show

Small_4073273
Small_4072967
Small_4072964
Small_4072963

8499. Kasper ŻELECHOWSKI (1863-1942)
Dziewczyna w stroju ludowym
olej, tektura; 35 x 25 cm;
sygn. l. d. Żelechowski.

Original price: 2 200 zł

Current price: 770 zł

Show

8198. MALARZ NIEOKREŚLONY, XIX W. (?)
Madonna z Dzieciątkiem
olej, płótno dublowane; 31,5 x 26 cm;
obraz przed konserwacją.

Original price: 3 000 zł

Current price: 750 zł

Show

8195. MIECZYSŁAW WĄTORSKI (1903-1979)
Pejzaż z domem
olej, płótno; 55 x 65 cm;
sygn. p. d.: M. WĄTORSKI

Original price: 2 500 zł

Current price: 680 zł

Show

8194. ALOJZY SIWECKI (1912-1988)
Martwa natura z kwiatami, 1964
olej, płótno; 78 x 98 cm;
sygn. i dat. l. d.: ASiwecki / 64.

Original price: 3 000 zł

Current price: 750 zł

Show