Small_87864
Small_87706
Small_4070203
Small_87707

88099. Jan STYKA (1858-1925) - według
Fragment „Panoramy Siedmiogrodzkiej”
chromolitografia, papier; 51 x 78,5 cm (wymiar kompozycji),
71 x 97 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy)

Original price: 3 000 zł

Current price: 2 400 zł

Show

87941. TADEUSZ CIEŚLEWSKI (1870-1956)
Zestaw trzech rysunków
1. Pałac na Wodzie, lata 40. XX w.
2. Widok na Zamek Królewski w Warszawie
3. Ulica Kamienne Schodki

Original price: 2 000 zł

Current price: 1 600 zł

Show

5572. Jerzy SZWAJCER (JOTES) (1892-1967)
Zestaw 5 karykatur
tusz, papier; format zbliżony do wymiaru: 30 x 22 cm;
każda z karykatur sygnowana u dołu: JOTES

Original price: 1 000 zł

Current price: 800 zł

Show

87942. Antoine Charles Horace VERNET (1758-1836), Ph
Polowanie par force, przed 1900
akwaforta, akwatinta, papier; 48 x 65 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie l. d.: C. Vernet del

Original price: 2 000 zł

Current price: 1 600 zł

Show

Small_86911
Small_86905
Small_86904
Small_88046

87163. JOHANN ELIAS RIDINGER (1698-1767), JOHANN GOT
Koń berberyjski
akwaforta, papier; 24 x 32,5 cm (wymiar kompozycji),
grafika opisana u dołu

Original price: 1 824 zł

Current price: 1 280 zł

Show

87157. AUTOR NIEOKREŚLONY, XX W.
Leśna polana
tusz, piórko, gwasz, papier; 12,5 x 18 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: … (ołówkiem)

Original price: 1 482 zł

Current price: 1 050 zł

Show

87156. AUTOR NIEOKREŚLONY, XX W.
Dom Goethego w Weimarze
miedzioryt, akwaforta, papier;18,5 x 25 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: … (ołówkiem, nieczytelnie)

Original price: 1 710 zł

Current price: 1 190 zł

Show

88274. JÓZEF HOLEWIŃSKI (1848-1917), BOLESŁAW PRUS (
Faraon
Z 10 ilustracjami J. Holewińskiego. Warszawa- Kraków-Lublin [1923]
Nakład Gebethnera i Wolffa. 33 x 29 cm, oprawa wydawnicza

Original price: 2 000 zł

Current price: 1 400 zł

Show

Small_87712
Small_87711
Small_87709
Small_87708
Sold_stamp_pl

87947. Luwr - arcydzieła malarstwa, tom I-II
Warszawa, [1925],
Wydawnictwo M. Arcta.

Original price: 2 000 zł

Current price: 1 400 zł

Show

87946. JACEK MALCZEWSKI (1854-1929)
Dzieła, 1910
Kraków, 1910;
Nakładem Salonu Malarzy Polskich; 49 x 32 cm;

Original price: 2 000 zł

Current price: 1 400 zł

Show

87944. WŁADYSŁAW SKOCZYLAS (1883-1934), STANISŁAW WA
Klasztor i kobieta.
Studjum z dziejów kultury polskiej w średniowieczu.
Lwów-Poznań, 1923; 29 x 21 cm

Original price: 2 000 zł

Current price: 1 400 zł

Show

87943. ZYGMUNT AJDUKIEWICZ (1861-1917)
Tadeusz Kościuszko. Dwanaście obrazów
teka; 51 x 36 cm; efektowna oprawa wydawnicza,
sygnowana suchym tłokiem „F. Gogl. Wiedeń”

Original price: 3 000 zł

Current price: 2 100 zł

Show

Small_83156
Small_83155
Small_83154
Small_4070000

83742. Julian MIODUSZEWSKI (1876-1932)
Targ
własna technika fotograficzna, przetłok bromolejowy, papier;
32 x 24 cm.

Original price: 1 500 zł

Current price: 960 zł

Show

83741. Julian MIODUSZEWSKI (1876-1932)
Krajobraz
własna technika fotograficzna, przetłok bromolejowy, papier;
34,3 x 30,3 cm.

Original price: 1 500 zł

Current price: 960 zł

Show

83740. Julian MIODUSZEWSKI (1876-1932)
La toue [Łódź rybacka]
fotografia czarno-biała, przetłok bromolejowy, papier;
29 x 34,5 cm (wymiar arkusza)

Original price: 1 500 zł

Current price: 960 zł

Show

5381. Maria BRONIKOWSKA (1922-1998)
Zestaw 4 grafik
1. Zagrożenie, 1970; 2. GOPR w akcji, 1964
3. Pieta; 4. Leśne misterium, 1971

Original price: 1 000 zł

Current price: 450 zł

Show

Small_4069932
Small_87446
Small_87445
Small_87442

5315. Jan RUBCZAK (1884-1942)
Widok na kościół Mariacki w Krakowie
autolitografia, papier brązowy; 31 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jan Rubczak 35 (ołówkiem)

Original price: 1 200 zł

Current price: 540 zł

Show

87690. Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)
Zestaw czterech karykatur, 1904
Leon Wyczółkowski , Jan Stanisławski,
Stanisław Witkiewicz, Jacek Malczewski.

Original price: 2 000 zł

Current price: 1 400 zł

Show

87689. Józef BRANDT (1841-1915), Alfred WIERUSZ-KOWA
Para heliograwiur
A. WIERUSZ-KOWALSKI (1849-1915) - Na polowaniu
Józef BRANDT (1841-1915) - Kupiec tatarski, 1884

Original price: 2 000 zł

Current price: 900 zł

Show

87686. Kraków, Sześć autolitografij, 1926
Kompletna teka (44 x 35 cm) barwnych litografii,
sygnowanych na płycie

Original price: 2 200 zł

Current price: 1 500 zł

Show

Small_87440
Small_4069076
Small_4069848
Sold_stamp_pl
Small_4069773
Sold_stamp_pl

87684. Moderne Kunst in Meister-Schnitten
Berlin [1897], 42 x 32 cm;
oprawa wydawnicza twarda, lico i grzbiet bogato zdobione i tłoczone złotem, ozdobne wyklejki

Original price: 2 000 zł

Current price: 900 zł

Show

4505. JAN MATEJKO (1838-1893) - WEDŁUG
Władysław Biały
heliograwiura, papier; 31 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
napis p. d.: HELIOGRAWURA C.K.WOJSK. GEOGRAFICZNEGO INSTYTUTU W WIEDNIU (drukiem)

Original price: 1 000 zł

Current price: 300 zł

Show

5238. Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA (1906-1983)
Tyrnowo - Bułgaria
tusz, pędzel, brązowy pisak, papier; 43 x 62,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: I.Acedańska 79

Original price: 1 600 zł

Current price: 320 zł

Show

5163. Zbigniew JEŻO (1934-1989)
Z pobytu na Wzgórzu, 1974
linoryt, papier; 53 x 31 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. l. d.: ZJ (monogramem na płycie)

Original price: 2 000 zł

Current price: 400 zł

Show

Small_86560
Small_86759
Small_86758
Small_86757

86871. Wł. STRZELBICKI, XIX w.
Myśliwskie trofea
ołówek, papier; 27 x 19,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł.Strzelbicki

Original price: 1 800 zł

Current price: 500 zł

Show

87061. Henryk PILLATI (1832-1894)
Szynk na Starym Mieście, 1884
heliograwiura, karton; 34,5 x 39 cm (świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d. oraz pod kompozycją: H PILLATI PXT

Original price: 2 000 zł

Current price: 900 zł

Show

87060. Alfred WIERUSZ-KOWALSKI (1849-1915)
Na nieszpory, 1884
heliograwiura, karton; 31 x 42 cm (świetle oprawy);
sygn. na płycie l. d. oraz pod kompozycją: KOWALSKI PXT

Original price: 2 000 zł

Current price: 900 zł

Show

87059. Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)
Wazon czy kobieta, 1884
heliograwiura, karton; 35 x 42 cm (świetle oprawy);
sygn. na płycie l. d. oraz pod kompozycją: SIEMIRADZKI PXT

Original price: 2 000 zł

Current price: 900 zł

Show

Small_86756
Small_86755
Small_86754
Small_86721

87058. Wojciech GERSON (1831-1901)
Sobieski sadzący topole w Wilanowie,1884
heliograwiura, karton; 36 x 41 cm (świetle oprawy);
sygn. pod kompozycją: GERSON PXT

Original price: 2 000 zł

Current price: 900 zł

Show

87057. Jan CHEŁMIŃSKI (1851-1925)
Husarzy z czasów Maryi Teresy, 1884
heliograwiura, karton; 33 x 41 cm (świetle oprawy);
sygn. na płycie l. d.

Original price: 2 000 zł

Current price: 900 zł

Show

87056. Józef BRANDT (1841-1915)
Wyjazd na polowanie, 1884
heliograwiura, karton; 30 x 40 cm (świetle oprawy);
sygn. na płycie l. d.

Original price: 2 000 zł

Current price: 900 zł

Show

87023. Romuald PIĄTKOWSKI [Kazimierz PUŁASKI, Tadeus
Pamiętnik wzniesienia pomników
Nakł. Związku Narodowego Polskiego, Chicago 1911; 32 x 26 cm;
ozdobne wyklejki; stron 650, tablic 21

Original price: 1 000 zł

Current price: 600 zł

Show

Small_86720
Small_86719
Sold_stamp_pl
Small_86120
Small_86119

87022. Św. Stanisław Kostka
Nakładem XX. Jezuitów w Warszawie, 1928; 33 x 25 cm;
twarda oprawa wydawnicza, płótno

Original price: 1 000 zł

Current price: 600 zł

Show

87021. Henryk SIENKIEWICZ(1846-1916) Jan STYKA (1858
Quo Vadis
Ernest Flammarion, Illustriations de JAN STYKA, Gravure de G.LEMOINE, Paris [1900];
33 x 27 cm; oprawa półskórek z epoki.

Original price: 2 100 zł

Current price: 1 200 zł

Show

86496. [TAPISERIE ]
“Gewirkte Bildteppiche des XV. und XVI. Jahrhunderts im Historischen Museum zu Basel”
[Tapiserie XV i XVI w. w zbiorach Muzeum Historycznym w Bazylei]

Original price: 2 000 zł

Current price: 900 zł

Show

86495. ANTONI POTOCKI (1867-1939)
Grottger
Lwów-Warszawa 1907, Nakład i własność Księgarni H. Altenberga;
E. Wende i Spółka; zawiera 243 ilustracje na papierze kredowym i 9 w formie wklejek.

Original price: 1 000 zł

Current price: 500 zł

Show

Small_86118
Small_84439
Small_84385
Small_85784

86494. ARNOLD BOECKLIN (1827-1901)
Eine Auswahl der hervorragendsten Werke
(wybór najwibitniejszych prac artysty w heliograwiurze)
Monachium, [1895].

Original price: 3 000 zł

Current price: 1 300 zł

Show

84932. AUTOR NIEOKREŚLONY, XX W.
Studium roślin
piórko, tusz, papier; 53 x 43 cm (w świetle passe-partout).
Zwraca uwagę sprawność rysunkowa autora pracy.

Original price: 1 600 zł

Current price: 400 zł

Show

84882. STANISŁAW WITKIEWICZ (1851-1915)
Juliusz Kossak (1824-1899)
33 x 25 cm; oprawa płócienna z epoki; Warszawa 1900,
Nakład Gebethnera i Wolffa. [Wydanie pierwsze]

Original price: 1 000 zł

Current price: 650 zł

Show

86179. Sztuka 1897 - 1922
Kraków, 1922; 28 x 23 cm; wydawca: Towarzystwo Artystów Polskich „Sztuka”.
Nakład H. Altenberga, Gubrynowicza i Syna.

Original price: 2 100 zł

Current price: 500 zł

Show

Small_85780
Small_4069575
Sold_stamp_pl
Small_85361
Small_83516

86175. Moderne Malarei
(Malarstwo Nowoczesne od impresjonizmu do czasów obecnych)
Hamburg, 1933; 30 x 40 cm.

Original price: 1 000 zł

Current price: 500 zł

Show

4980. Wanda KOMOROWSKA (1873-1946)
Nad lekturą
mezzotinta, papier; 16 x 19,5 cm (wymiar odbitki),
sygn. p. d.: WKomorowska (ołówkiem)

Original price: 1 000 zł

Current price: 200 zł

Show

85796. WALERY RZEWUSKI (1837-1888) - FOTOGRAFOWAŁ, J
Jan III Sobieski na Kalhlenbergu
fotografia albuminowa, papier, 41 x 35 cm (w świetle oprawy)
oznaczona suchą pieczęcią ZAKŁAD FOTOGRAFICZNY WALEREGO RZEWUSKIEGO W KRAKOWIE

Original price: 2 100 zł

Current price: 950 zł

Show

84078. Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)
Kolk w Amsterdamie, 1933
drzeworyt, papier; 24 x 30 cm (wymiar kompozycji), 25 x 30 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Stefan Mrożewski 33 (ołówkiem)

Original price: 1 900 zł

Current price: 380 zł

Show

Small_85483
Sold_stamp_pl
Small_4069241
Sold_stamp_pl
Small_85074
Small_85102

85901. JÓZEF PANKIEWICZ (1866-1940)
Pejzaż wiejski
akwaforta, sucha igła, papier; 13 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Pankiewicz 1899 (? - zatarte).

Original price: 1 000 zł

Current price: 800 zł

Show

4660. Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914)
Modlitwa [Przed bitwą pod Racławicami]
fotograwiura, papier; 45,8 x 65,2 cm (wymiar odbitki),
52 x 68,6 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy)

Original price: 1 000 zł

Current price: 200 zł

Show

85532. ADAM MIECZYSŁAW SKAŁKOWSKI (1871-1951), BRONI
Książę Józef
Ilustracye kolorowe podług obrazów Br. Gembarzewskiego,
Bytom G-Ś. 1913. Nakł. i czc. "Katolika". 479 s., 28 x 23 cm;

Original price: 1 100 zł

Current price: 500 zł

Show

85560. OPRACOWAŁ TADEUSZ MAŃKOWSKI (1878-1956)
Galeria Stanisława Augusta
Lwów: Wydawnictwo Zakładu Narodowego imienia Ossolińskich, 1932,
s. 528; 32 x 24 cm, oprawa pełna skóra, grzbiet 5-polowy, tytuł tłoczony złotem.

Original price: 2 000 zł

Current price: 1 200 zł

Show