Small_4068195
Small_4068336
Small_4067618
Small_4067509

3717. Großherzogliche Majolika Manufaktur, Karlsruh
Koszyczek
majolika, farby podszkliwne, szkliwo ołowiowe z lekką krakelurą; Niemcy, Badenia,
model Wilhelma Süsa lub Maxa Heinze z ok. 1915 roku, powtórzenie późniejsze

Cena pierwotna: 1 600 zł

Aktualna cena: 400 zł

Zobacz

3833. Wazon art déco
szkło przezroczyste, szlifowane; wys. 25 cm;
Europa Zachodnia, lata 20.-30. XX w.

Cena pierwotna: 1 600 zł

Aktualna cena: 400 zł

Zobacz

3195. Sokół
Polska?, praca autorska - Stanisław Chrzanowski ?,
środowisko krakowskie (lub lwowskie)?, 1 ćw. XX w.

Cena pierwotna: 5 305 zł

Aktualna cena: 1 061 zł

Zobacz

3100. Podróżny z sakwojażem - pojemnik
Nieokreślona wytwórnia środkowoeuropejska - Czechy, Usti nad Łabą,
Jan Maresch (1821-1914)?, XIX/XX w.

Cena pierwotna: 1 600 zł

Aktualna cena: 320 zł

Zobacz

Small_4067508
Small_4067167
Small_4067164
Sold_stamp_pl
Small_76315
Sold_stamp_pl

3099. Karl Tutter (1883-1969) - model
Kominiarz
porcelana, farby naszkliwne; wys. 13,5 cm; Niemcy, Selb, fabryka porcelany
Lorenz Hutschenreuther (Kunstabteilung - Dział Sztuki), lata 1955-1968.

Cena pierwotna: 1 600 zł

Aktualna cena: 320 zł

Zobacz

2821. Gerold & Co. (Neue Porzellanfabrik Tettau Ger
Madonna modląca się (Betende Madonna)
porcelana biała; wys.21,5 cm, od spodu wycisk: 5785
Niemcy, XX w.( po 1939 roku).

Cena pierwotna: 2 700 zł

Aktualna cena: 540 zł

Zobacz

2818. Sylwester MAŃCZAK (1878-1973) - model
Plakieta z profilem Fryderyka Chopina
fajans, szkliwo kremowe ołowiowe, naprószane w kolorze rdzawo- beżowym;
Polska, wytwórnia fajansu w Chodzieży, okres Stanisława Mańczaka, lata 1921-1937.

Cena pierwotna: 3 400 zł

Aktualna cena: 680 zł

Zobacz

77391. Waza wschodnia, dwuuszna, Satsuma
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 60 cm;
Chiny, XX w.

Cena pierwotna: 1 500 zł

Aktualna cena: 880 zł

Zobacz

Small_76313
Sold_stamp_pl
Small_75941
Sold_stamp_pl
Small_75940
Small_77196

77389. Waza dalekowschodnia z jaszczurkami
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 45 cm, szer. 32,5 cm;
Chiny, XX w.

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 450 zł

Zobacz

77038. Wazon dekoracyjny w stylu Satsuma
Chiny, wyrób w stylu japońskiej ceramiki Satsuma,
XIX/XX w.

Cena pierwotna: 1 500 zł

Aktualna cena: 960 zł

Zobacz

77037. Wazon dekoracyjny z pokrywą
Chiny, wyrób w stylistyce japońskiej
ceramiki Satsuma, XIX/XX w.

Cena pierwotna: 2 500 zł

Aktualna cena: 500 zł

Zobacz

78210. Puszka (herbatnica?), z oprawą cynową
kamionka, szkliwo braunsztynowe (?) i solne, nakładki reliefowe, oprawa cynowa;
Niemcy, Nadrenia, XIX w.

Cena pierwotna: 2 200 zł

Aktualna cena: 800 zł

Zobacz

Small_76692
Sold_stamp_pl
Small_17438
Small_69583
Sold_stamp_pl
Small_25835

77733. Wytwórnia Rosenthal & Co., Selb (Bawaria)
Serwis deserowy Empire
porcelana, druk barwny naszkliwny i druk złocony;
Niemcy, okres międzywojenny

Cena pierwotna: 1 800 zł

Aktualna cena: 360 zł

Zobacz

30482. Ecritoire - chłopiec z kotkiem i papużką
Porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 15 cm, podst. 14 x 9,5 cm; Nie sygnowany.

Cena pierwotna: 1 300 zł

Aktualna cena: 260 zł

Zobacz

71315. Naczynie do Ponczu
Szkło przeźroczyste, trawione, matowione, aplikowane szklanymi koralikami, złocone; wys. 23 cm, średnica brzuśca ca 13 cm.
Niemcy? pocz. XX w.

Cena pierwotna: 500 zł

Aktualna cena: 200 zł

Zobacz

36512. Talerzyk
porcelana, farby naszkliwne, średn.: 16,5 cm; Chiny XIX / XX w.

Cena pierwotna: 500 zł

Aktualna cena: 300 zł

Zobacz

Small_1021899
Sold_stamp_pl
Small_1021819
Sold_stamp_pl
Small_82624
Small_82622

12119. Talerz-paterka z uchwytami
porcelana, złocenia; wys. 4 cm, średn. 25 cm

Cena pierwotna: 350 zł

Aktualna cena: 70 zł

Zobacz

12062. Talerz-paterka, z liśćmi bluszczu i gałą
porcelana, złocenia; wys.3,3cm, średn.24 cm

Cena pierwotna: 350 zł

Aktualna cena: 70 zł

Zobacz

83237. Patera - koszyk
plater; 7,5 x 35 x 21 cm.
Europa Środkowa, Polska? 1 ćw. XX w.

Cena pierwotna: 1 200 zł

Aktualna cena: 780 zł

Zobacz

83235. Firma NORBLIN (czynna od 1820)
Para lichtarzy
plater; wys. 31 cm.
Polska, Warszawa, k. XIX w.

Cena pierwotna: 1 600 zł

Aktualna cena: 1 040 zł

Zobacz

Small_82621
Small_4068449
Small_76823
Small_4068334

83234. FIRMA CHRISTOFLE (CZYNNA OD 1830)
Cukiernica z monogramem
plater; wys. 13,5 cm.
Francja, Saint Denis pod Paryżem, 1 ćw. XX w.

Cena pierwotna: 1 500 zł

Aktualna cena: 960 zł

Zobacz

3933. Krater do chłodzenia szampana
miedź srebrzona nie cechowana; wys. 24 cm, szer. 28,8 cm;
Polska?, ok poł. XIX w.

Cena pierwotna: 4 500 zł

Aktualna cena: 2 940 zł

Zobacz

77856. Taca owalna
plater cechowany; wys. 3,5 cm, szer. 70 cm, głęb. 44 cm
USA? , 1 ćw. XX w.

Cena pierwotna: 1 200 zł

Aktualna cena: 600 zł

Zobacz

3831. Margit Tevan (1901-1978)
Puchar
plater kuty cechowany; wys. 16 cm, średnica 10 cm;
Budapeszt, 2 ćw. XX w.

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 500 zł

Zobacz

Small_79615
Sold_stamp_pl
Small_4067533
Sold_stamp_pl
Small_4067531
Sold_stamp_pl
Small_4067504
Sold_stamp_pl

80465. FIRMA J. C. KLINKOSCH (czynna 1844-1972)
Komplet sztućców do ryb i środka stołu
srebro próby 3 cechowane, metal złocony.
Wiedeń, pocz. XX w.

Cena pierwotna: 4 000 zł

Aktualna cena: 1 400 zł

Zobacz

3118. Kieliszek z orłem polskim w koronie
srebro próby 3 cechowane; wys. 4,5 cm, średnica 3,5 cm; waga 21 g.
Austro-Węgry, Lwów?, 1 ćw. XX w. (przed 1920)

Cena pierwotna: 1 600 zł

Aktualna cena: 320 zł

Zobacz

3116. Świecznik trójświecowy art deco
srebro próby 3 cechowane; wys. 21,5 cm; waga 154 g.
Kraków, lata 30. XX w.

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 600 zł

Zobacz

3095. Karol Filip MALCZ (firma czynna od 1828 do 19
Kubek z uszkiem
srebro próby 12 cechowane, waga 124 g.
Warszawa, lata 40. XIX w.

Cena pierwotna: 2 700 zł

Aktualna cena: 900 zł

Zobacz

Small_4067181
Sold_stamp_pl
Small_73627
Sold_stamp_pl
Small_56144
Sold_stamp_pl
Small_4068200
Sold_stamp_pl

2835. Abraham Warnberger III (czynny 1702-1753)
Łyżka
srebro cechowane, waga 64 g.
Augsburg, 1737-1739

Cena pierwotna: 4 700 zł

Aktualna cena: 940 zł

Zobacz

74915. Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych J.
Cukiernica art déco
wg projektu Julii Keilowej?
plater cechowany; Warszawa, lata 30. XX w.

Cena pierwotna: 2 500 zł

Aktualna cena: 1 160 zł

Zobacz

59725. Tortownica
plater, szkło; wys. 6 cm, szer. 38,5 cm, głęb. 34 cm
Niemcy, 1 poł. XX w.

Cena pierwotna: 500 zł

Aktualna cena: 200 zł

Zobacz

3722. Naszyjnik z korala
150 szt okrągłych korali naturalnych, zapięcie złoto pr.0.750, masa całkowita 41.000 g.

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 000 zł

Zobacz

Small_4066630
Small_82723
Small_82724
Small_64827

2385. Sygnet damski
złoto, czarny kamień (gagat?); waga 4 g.
Europa Środkowa, XX w.

Cena pierwotna: 2 700 zł

Aktualna cena: 540 zł

Zobacz

83329. Miseczka
szkło warstwowe niebiesko-żółte i przeźroczyste, ręcznie formowane; wys. 8,5 cm, śr. 15 cm.

Cena pierwotna: 475 zł

Aktualna cena: 320 zł

Zobacz

83330. Wazon
szkło warstwowe niebiesko-żółte i przeźroczyste, ręcznie formowane; wys. 27 cm, śr. 7 cm.

Cena pierwotna: 475 zł

Aktualna cena: 320 zł

Zobacz

67273. Kandelabr 6-świecowy, zelektryfikowany
brąz, odlew cyzelowany, giloszowany,
złocony ogniowo; wys. całk. 92 cm,
Francja, XIX/XX w.

Cena pierwotna: 7 000 zł

Aktualna cena: 2 000 zł

Zobacz

Small_4068527
Small_4068625
Small_4068624
Small_4068623

4008. Świecznik wiszący 2-świecowy
mosiądz patynowany; 70,5 x 32 x 3,5 cm.
Huculszczyzna, XIX/XX w.

Cena pierwotna: 2 500 zł

Aktualna cena: 1 400 zł

Zobacz

4091. Osłona na donicę - cache-pôt
drewno - konstrukcja sosnowa, drewno orzechowe i brzozowe (?); mosiądz, drut;
wys. 42 cm, Europa Środkowa, pocz. XX w.

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 000 zł

Zobacz

4090. Postument - kwietnik
drewno wtórnie polichromowane (biała farba, pozłota); wys. 85 cm, dół 29 x 30 cm, blat 27 x 28 cm.
Polska, Zakopane?; lata 20. - 30. XX w.

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 000 zł

Zobacz

4089. Wieszak - półka
drewno (modrzew?); snycerka; mosiądz; wys. 22,5 cm, szer. 111 cm, głęb. 18,5 cm.
Polska, Zakopane?; 1 poł. XX w.

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 000 zł

Zobacz

Small_82256
Small_70061
Small_4068202
Small_4068196

82887. Lampa gabinetowa, elektryczna
alabaster toczony; wys. 45,5 cm (z oprawką 52 cm);
Europa Zachodnia, Włochy? Austria?; po poł. XX w.

Cena pierwotna: 1 600 zł

Aktualna cena: 720 zł

Zobacz

71744. Plakieta jubileuszowa z okazji 25-lecia
żeliwo (pokryte wtórnie pozłotą); 29,5 x 24 cm.
Polska, 1900

Cena pierwotna: 1 200 zł

Aktualna cena: 700 zł

Zobacz

3724. Zestaw trzech pojemników
brąz, mosiądz; Francja lub Belgia, k. XIX/pocz. XX w.

Cena pierwotna: 4 000 zł

Aktualna cena: 1 000 zł

Zobacz

3718. Konsolka zakopiańska
drewno barwione; wys. 28 cm, szer. 18 cm, głęb. 12,5 cm;
Polska, Zakopane, lata 20. XX w.

Cena pierwotna: 2 700 zł

Aktualna cena: 620 zł

Zobacz

Small_4068232
Small_4068229
Small_4068344
Small_4067766

3745. Towarzystwo Akcyjne Fabryki Szkła Dawnego S.
Ampla
szkło dekoracyjnie malowane w kolorze żółtym, czerwonym i niebieskim; wys. 16,5 cm;
1925 r.

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 250 zł

Zobacz

3742. Puzdro huculskie
drewno, intarsja i inkrustacja, rycie; wys. 4 cm, szer. 15,5 cm, głęb. 13,5 cm;
Huculszczyzna, pocz. XX w.

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 250 zł

Zobacz

3841. Kaseta na przybory malarskie art déco
bakelit; wys. 29,8 cm, szer. 21,7 cm, głęb. 18 cm;
Polska, lata 20.-30. XX w.

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 500 zł

Zobacz

3332. Tablica z ekspozycji muzealnej (?)
blacha żelazna, emalia; wys. 30 cm, szer. 40 cm;
Polska, XX w.

Cena pierwotna: 2 500 zł

Aktualna cena: 500 zł

Zobacz