Small_4068195
Small_4068336
Sold_stamp_pl
Small_77196
Small_69583
Sold_stamp_pl

3717. Großherzogliche Majolika Manufaktur, Karlsruh
Koszyczek
majolika, farby podszkliwne, szkliwo ołowiowe z lekką krakelurą; Niemcy, Badenia,
model Wilhelma Süsa lub Maxa Heinze z ok. 1915 roku, powtórzenie późniejsze

Cena pierwotna: 1 600 zł

Aktualna cena: 320 zł

Zobacz

3833. Wazon art déco
szkło przezroczyste, szlifowane; wys. 25 cm;
Europa Zachodnia, lata 20.-30. XX w.

Cena pierwotna: 1 600 zł

Aktualna cena: 320 zł

Zobacz

78210. Puszka (herbatnica?), z oprawą cynową
kamionka, szkliwo braunsztynowe (?) i solne, nakładki reliefowe, oprawa cynowa;
Niemcy, Nadrenia, XIX w.

Cena pierwotna: 2 200 zł

Aktualna cena: 800 zł

Zobacz

71315. Naczynie do Ponczu
Szkło przeźroczyste, trawione, matowione, aplikowane szklanymi koralikami, złocone; wys. 23 cm, średnica brzuśca ca 13 cm.
Niemcy? pocz. XX w.

Cena pierwotna: 500 zł

Aktualna cena: 200 zł

Zobacz

Small_25835
Small_1021899
Sold_stamp_pl
Small_1021819
Sold_stamp_pl
Small_4070579

36512. Talerzyk
porcelana, farby naszkliwne, średn.: 16,5 cm; Chiny XIX / XX w.

Cena pierwotna: 500 zł

Aktualna cena: 300 zł

Zobacz

12119. Talerz-paterka z uchwytami
porcelana, złocenia; wys. 4 cm, średn. 25 cm

Cena pierwotna: 350 zł

Aktualna cena: 70 zł

Zobacz

12062. Talerz-paterka, z liśćmi bluszczu i gałą
porcelana, złocenia; wys.3,3cm, średn.24 cm

Cena pierwotna: 350 zł

Aktualna cena: 70 zł

Zobacz

5914. Kabaret do przypraw
srebro próby 800 cechowane; waga 52 g.
Europa Południowa, k. XIX w.

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 800 zł

Zobacz

Small_4070578
Small_4070577
Small_4070575
Small_4070574

5913. Kabaret na sól i pieprz
srebro próby 3 cechowane; waga 63 g.
Kraków, lata 1922-1932.

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 800 zł

Zobacz

5912. Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych J.
Naczynie na sól i pieprz
plater częściowo złocony, cechowany; wys. 8,5 cm;
Warszawa, 4 ćw. XIX w. (przed 1897)

Cena pierwotna: 800 zł

Aktualna cena: 640 zł

Zobacz

5910. BRACIA HENNEBERG
Taca dwuuszna
plater cechowany; szer. 45 cm, głęb. 27,8 cm.
Warszawa, XIX/XX w.

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 800 zł

Zobacz

5909. JZW
Patera art déco
plater cechowany, szkło; wys. 22 cm; średnica 23 cm.
Łódź, lata 30. XX w.

Cena pierwotna: 1 600 zł

Aktualna cena: 1 280 zł

Zobacz

Small_4070433
Small_4070432
Small_4070430
Small_4070429

5777. Władysław HEMPEL (1871-1944, czynny od 1904)
Koszyczek na cukierki
szkło kryształowe, srebro cechowane; wys. 3,7 cm,
średnica 15 cm. Warszawa, lata 30. XX w.

Cena pierwotna: 1 500 zł

Aktualna cena: 1 200 zł

Zobacz

5776. Iwan SZAGIN (czynny 1748-1757)
Kubek
srebro częściowo złocone, cechowane; waga 94 g.
Moskwa, 1750.

Cena pierwotna: 4 000 zł

Aktualna cena: 3 200 zł

Zobacz

5774. Firma CHLEBNIKOW (1867-1918)
Cztery widelce
srebro próby 84 cechowane; dł. 16,5 cm; waga 161 g.
Moskwa, 1908-1917.

Cena pierwotna: 1 300 zł

Aktualna cena: 1 040 zł

Zobacz

5773. Johan Gottlieb ZIMMERMANN (czynny 1791-1831)
Chochelka do sosów
srebro częściowo złocone cechowane; waga 36 g.
Królewiec, 1795.

Cena pierwotna: 1 500 zł

Aktualna cena: 1 200 zł

Zobacz

Small_4070428
Small_78149
Small_4069999
Sold_stamp_pl
Small_4069998
Sold_stamp_pl

5772. Emil RADKE (czynny 1830 lub 1832 -1868)
Dwie łyżki i widelec deserowe
srebro złocone cechowane; waga 131 g.
Warszawa, lata 40. XIX w.

Cena pierwotna: 3 400 zł

Aktualna cena: 2 720 zł

Zobacz

79094. Tabakierka w formie książki
srebro próby 13 częściowo złocone cechowane; waga 121 g.
Wiedeń, ok. 1850

Cena pierwotna: 1 600 zł

Aktualna cena: 640 zł

Zobacz

5380. Moritz HACKER (firma czynna 1882-1973)
Taca dwuuszna art déco
plater cechowany (MH20), wys. 6 cm, szer. 43,5 cm;
Wiedeń, lata 20.-30. XX w.

Cena pierwotna: 1 500 zł

Aktualna cena: 320 zł

Zobacz

5379. Moritz HACKER (firma czynna 1882- 1973)
Kubełek do chłodzenia szampana
plater cechowany; wys. 22 cm, szer. 24 cm;
Wiedeń, 1 ćw. XX w.

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 350 zł

Zobacz

Small_81184
Small_56144
Sold_stamp_pl
Small_75294
Small_75293

81877. Para kubków
plater niecechowany; wys. 12 cm, średnica 7,2 cm; waga 244 g.
Niemcy ?, 4 ćw. XIX w.

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 400 zł

Zobacz

59725. Tortownica
plater, szkło; wys. 6 cm, szer. 38,5 cm, głęb. 34 cm
Niemcy, 1 poł. XX w.

Cena pierwotna: 500 zł

Aktualna cena: 200 zł

Zobacz

76432. Figurka kobiety z wachlarzem
kość prawdopodobnie morsa, rzeźbiona, częściowo barwiona;
wys. 15 cm; Japonia, XIX/XX w.

Cena pierwotna: 4 000 zł

Aktualna cena: 3 200 zł

Zobacz

76431. Figurka kobiety z różą
kość słoniowa, rzeźbiona, częściowo barwiona; wys. 16,5 cm;
Chiny, lata 30. XX w.

Cena pierwotna: 4 000 zł

Aktualna cena: 3 200 zł

Zobacz

Small_4070533
Small_4070530
Small_4070440
Small_4070436

5870. WMF - WÜRTTEMBERGISCHE METALLWARENFABRIK
Przybory na biurko, dla palących
mosiądz, ślady srebrzenia; szkło;
Niemcy, Geislingen, 1 ćw. XX w.

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 800 zł

Zobacz

5867. Kasetka zakopiańska
drewno lipowe, snycerka; 76,7 x 26,5 x 17 cm.
Polska, Zakopane, lata 30. XX w.

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 800 zł

Zobacz

5784. Władysław FEDOROWICZ (?) (1845-1918)
Kilim
osnowa lniana, wielobarwna wełna; 179 x 95 cm.
Okno (obecnie Ukraina); XIX/XX w.

Cena pierwotna: 1 500 zł

Aktualna cena: 1 200 zł

Zobacz

5780. „Zakopiańszczyzna” - pamiątki emigracji
1. Ciupaga 2. Puchar zawodów narciarskich 3. Popielniczka
4. "Pamiętnik" 5. "Podhalanin w Ameryce”; 1 poł. XX w.

Cena pierwotna: 1 600 zł

Aktualna cena: 1 280 zł

Zobacz

Small_4070425
Small_4070423
Small_4070422
Small_4070419

5769. Szpila do szlacheckiego kołpaka
srebro niskiej próby, emalia, szkło; średn. 2,6 cm, wys. 2 cm.
Polska, XIX w.

Cena pierwotna: 1 500 zł

Aktualna cena: 1 200 zł

Zobacz

5767. Franz Xaver BERGMANN (1861-1936)
Popielniczka z modlącym się Arabem
brąz, alabaster; 10,5 x 18,5 x 12 cm.
Wiedeń, pocz. XX w.

Cena pierwotna: 1 500 zł

Aktualna cena: 1 200 zł

Zobacz

5766. Lichtarz
brąz; wys. 33 cm.
Europa Środkowa, XIX w.

Cena pierwotna: 2 700 zł

Aktualna cena: 2 160 zł

Zobacz

5763. Czesław CHOJNOWSKI (odlewnia czynna 1931-1953
Ryngraf z Matką Boską Częstochowską
brąz, odlew cyzelowany; 17 x 15 cm.
Polska, Warszawa, lata 30. XX w.

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 600 zł

Zobacz

Small_4070416
Small_87805
Small_87804
Small_4070597

5760. Firma MARCIN JARRA (1852-1938) - czynna od 18
Lichtarz z motywami zakopiańskimi
mosiądz platerowany, wys. 22 cm.
Polska, Kraków, pocz. XX w.

Cena pierwotna: 4 000 zł

Aktualna cena: 3 200 zł

Zobacz

88040. Zegar kominkowy z czarnego marmuru
marmur, brąz złocony; wys. 49 cm; szer. 31,5 cm; głęb.15 cm.
Francja lub Belgia, 4 ćw. XIX w.

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 300 zł

Zobacz

88039. Zegar kominkowy
onyks alabastrowy, brąz złocony; wys. 48 cm; szer. 22 cm; głęb. 18 cm.
Francja, 4 ćw. XIX w.

Cena pierwotna: 2 500 zł

Aktualna cena: 1 640 zł

Zobacz

5932. Anna JANDA, XX / XXI w.
Kompozycja
tkanina dekoracyjna, wełna; 120 x 118 cm;
na odwrocie napis: ANNA / JANDA oraz informacje o tkaninie.

Cena pierwotna: 1 500 zł

Aktualna cena: 1 200 zł

Zobacz

Small_4070505
Small_4070494
Small_4070339
Small_87047

5842. Wacław FARJASZEWSKI (1883-1974)
Przystań
płyta z intarsją;: 23,5 x 26 cm.
Polska, 1926

Cena pierwotna: 800 zł

Aktualna cena: 520 zł

Zobacz

5834. Szkatułeczka w kształcie jaja
drewno toczone, rzeźbione, polichromowane; wys. 20 cm.
Huculszczyzna, 1 ćw. XX w.

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 650 zł

Zobacz

5687. Skrzyneczka zakopiańska
drewno, rzeźbienie; wymiary: 12,5 x 23,5 x 11 cm.
Polska, Zakopane, pocz. XX w.

Cena pierwotna: 1 200 zł

Aktualna cena: 660 zł

Zobacz

87297. Firma GUSTAV BECKER (zał. 1847)
Zegar podłogowy
drewno dębowe, mosiądz, stal, szkło; wys. 204 cm;
Śląsk, Freiburg (obecnie Świebodzice), 1 poł. XX w.

Cena pierwotna: 3 000 zł

Aktualna cena: 1 500 zł

Zobacz

Small_86913
Small_86896
Small_86895
Small_86887

87165. Ikona - Matka Boska z Dzieciątkiem
tempera na desce, okład mosiężny, srebrzony (ok. poł. XIX w.); 16 x 12,5 cm.
Rosja, XIX w.

Cena pierwotna: 1 824 zł

Aktualna cena: 900 zł

Zobacz

87148. Święty Damian - ikona w kiocie
tempera na desce, złocenia; 13,5 x 11 cm.
Rosja, XX w.

Cena pierwotna: 2 965 zł

Aktualna cena: 1 500 zł

Zobacz

87147. Ikona - Matka Boska Włodzimierska
tempera na desce, mosiężna koszulka; 22,5 x 18 cm.
Rosja, XX w.

Cena pierwotna: 2 965 zł

Aktualna cena: 1 500 zł

Zobacz

87139. Ikona - Archanioł Michał
tempera na desce, 31 x 22 cm.
Rosja, XIX w.

Cena pierwotna: 7 982 zł

Aktualna cena: 4 000 zł

Zobacz

Small_83636
Small_83635
Small_83634
Small_4069945

84194. Johann Baptist HOMANN (1664-1724)
Mapa Północnej Holandii
miedzioryt, papier; 50,5 x 59 cm w świetle oprawy.
Norymberga, ok. 1720

Cena pierwotna: 1 500 zł

Aktualna cena: 600 zł

Zobacz

84193. Johann Baptist HOMANN (1664-1724)
Mapa Wielkiej Brytanii
miedzioryt, papier; 50,5 x 58 cm w świetle oprawy.
Norymberga, 1712

Cena pierwotna: 1 500 zł

Aktualna cena: 600 zł

Zobacz

84192. Johann Baptist HOMANN (1664-1724)
Mapa Włoch i Morza Śródziemnego
miedzioryt kolorowany, papier; 50,5 x 59 cm w świetle oprawy.
Norymberga, ok. 1720 (?)

Cena pierwotna: 1 500 zł

Aktualna cena: 600 zł

Zobacz

5328. Suszka w stylu zakopiańskim
drewno, filc; wymiary: 7 x 17 x 8 cm.
Polska, pocz. XX w.

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 200 zł

Zobacz