Small_99723
Small_4073548
Small_4073524
Small_4073095

99621. Mojżesz KISLING (1891-1953)
Zestaw 4 litografii z teki „L'épopée bohémienne” (Epopeja cygańska - nakład 230 egz.), lata 50. XX w.
1. Deux Moines; 2. Un Sejour De;
3. S'il Nous Faut; 4. Comment Se

Cena pierwotna: 2 800 zł

Aktualna cena: 2 240 zł

Zobacz

8770. Władysław BIELECKI (1896-1943)
Zestaw 3 drzeworytów
1. Wawel, Kurza Stopa 2. Wawel, Baszta złodziejska
3. Kościół św. Jakuba w Sandomierzu

Cena pierwotna: 3 200 zł

Aktualna cena: 1 600 zł

Zobacz

8748. Adam HERSZAFT (1886-1942?)
Kwiaty w wazonie, 1928
akwaforta podmalowana akwarelą, papier; 42,5 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: ADAM HERSZAFT / 1928 (ołówkiem).

Cena pierwotna: 1 600 zł

Aktualna cena: 800 zł

Zobacz

8324. Olgierd GAŁDYŃSKI (1921-1984)
Plac Św. Piotra - Rzym
fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 39,5 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: OGałdyński

Cena pierwotna: 1 500 zł

Aktualna cena: 300 zł

Zobacz

Small_4073213
Sold_stamp_pl
Small_97064
Small_96236
Small_4072641
Sold_stamp_pl

8442. Wojciech KOSSAK (1856-1942) - według
Przysięga Kościuszki na rynku w Krakowie (24 marca 1794 r.)
chromolitografia barwna, papier; 60 x 80 cm;
sygn. l. d.: WOJCIECH KOSSAK 1911 (na płycie)

Cena pierwotna: 2 500 zł

Aktualna cena: 560 zł

Zobacz

97059. Joan BLAEU (1596-1673)
Karta tytułowa „Atlas Maior …”
miedzioryt kolorowany akwarelą, papier; 48 x 31 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie l. d.: L. Webbers pinxit

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 300 zł

Zobacz

96247. Jan MATEJKO (1838-1893)
Zestaw 4 drzeworytów
1. Władysław Warneńczyk 2. Ludwik I, Król Węgierski i Polski
3. Bolesław Wstydliwy 4. Królowa Bona

Cena pierwotna: 2 200 zł

Aktualna cena: 1 200 zł

Zobacz

7891. Guido RECK (1919-1981)
Kazimierz Podsadecki z żoną
piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 28,5 x 21 cm;
oznaczenie p. d.: GR

Cena pierwotna: 1 600 zł

Aktualna cena: 320 zł

Zobacz

Small_4072630
Small_94613
Sold_stamp_pl
Small_95196
Small_95193

7880. Paweł GAJEWSKI (1889-1950)
Portret kobiety
ołówek, brązowy papier; 32 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Gajewski

Cena pierwotna: 3 000 zł

Aktualna cena: 600 zł

Zobacz

94658. Stanisław WITKIEWICZ (1851-1915)
Juliusz Kossak
Warszawa-Kraków, 1912 [wydanie drugie rozszerzone];
nakład Gebethnera i Wolffa.

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 150 zł

Zobacz

95232. Legioniści -zestaw 4 autolitografii,1934
Autolitografie pochodzą z teki „Artystów Legionistów”
wydanej w Krakowie w roku 1934
z okazji 20-lecia powstania Legionów Piłsudskiego.

Cena pierwotna: 2 100 zł

Aktualna cena: 950 zł

Zobacz

95229. WŁADYSŁAW SKOCZYLAS (1883-1934), STANISŁAW WA
Klasztor i kobieta. Studjum z dziejów kultury polskiej w średniowieczu.
Lwów - Poznań 1923.
29 x 21 cm; oprawa płótno, na licu i grzbiecie tytulatura tłoczona złotem.

Cena pierwotna: 2 100 zł

Aktualna cena: 1 200 zł

Zobacz

Small_95191
Sold_stamp_pl
Small_4071748
Sold_stamp_pl
Small_4071318
Small_4071079

95227. JAN MATEJKO (1838-1893)
Cztery portrety, 1876
1. Jan Tęczyński, 2. Cecylia Renata, 3. Mikołaj z Gorzkowa, biskup Wileński, 4. Jan Szczęsny Herburt
drzeworyt, papier; 48 x 42 cm (we wspólnej oprawie)

Cena pierwotna: 1 400 zł

Aktualna cena: 650 zł

Zobacz

7015. Józef KRZESZ-MĘCINA (1860-1934)
Ostatnie akordy Chopina
rotograwiura, papier; 30,5 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie l. d.: Józef Krzesz

Cena pierwotna: 1 600 zł

Aktualna cena: 320 zł

Zobacz

6599. ARTYSTA NIEOKREŚLONY
Zestaw 19 fotografii
Pogrzeb kardynała Adama Stefana Sapiehy w Krakowie, portret Księcia Niezłomnego
fotografie czarno-białe, papier fotograficzny,

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 400 zł

Zobacz

6383. Tadeusz WAŚKOWSKI (1883-1960)
Portret mężczyzny
litografia, papier; 22,5 x 16 cm (w świetle oprawy);
napis autorski u dołu: z oryginału J. Matejki / przerysował / T. Waśkowski (ołówkiem).

Cena pierwotna: 1 500 zł

Aktualna cena: 300 zł

Zobacz

Small_4070567
Sold_stamp_pl
Small_87767
Sold_stamp_pl
Small_86905
Small_86904

5902. Antoni PAWLIKOWSKI (1862-1925), PAULUSSENA &
Chrystus cudami słynący
heliograwiura, papier; 59,8 x 42,3 cm (wymiar kompozycji),
opisana l. d.

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 200 zł

Zobacz

88002. Zestaw 11 rycin
miedzioryty, papier;
większość kompozycji przedstawia portrety znaczących władców Europy

Cena pierwotna: 2 200 zł

Aktualna cena: 440 zł

Zobacz

87157. AUTOR NIEOKREŚLONY, XX W.
Leśna polana
tusz, piórko, gwasz, papier; 12,5 x 18 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: … (ołówkiem)

Cena pierwotna: 1 482 zł

Aktualna cena: 750 zł

Zobacz

87156. AUTOR NIEOKREŚLONY, XX W.
Dom Goethego w Weimarze
miedzioryt, akwaforta, papier;18,5 x 25 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: … (ołówkiem, nieczytelnie)

Cena pierwotna: 1 710 zł

Aktualna cena: 850 zł

Zobacz

Small_4069932
Sold_stamp_pl
Small_87446
Sold_stamp_pl
Small_4069076
Sold_stamp_pl
Small_86560

5315. Jan RUBCZAK (1884-1942)
Widok na kościół Mariacki w Krakowie
autolitografia, papier brązowy; 31 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jan Rubczak 35 (ołówkiem)

Cena pierwotna: 1 200 zł

Aktualna cena: 420 zł

Zobacz

87690. KAZIMIERZ SICHULSKI (1879-1942)
Zestaw czterech karykatur, 1904
Leon Wyczółkowski , Jan Stanisławski,
Stanisław Witkiewicz, Jacek Malczewski.

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 950 zł

Zobacz

4505. JAN MATEJKO (1838-1893) - WEDŁUG
Władysław Biały
heliograwiura, papier; 31 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
napis p. d.: HELIOGRAWURA C.K.WOJSK. GEOGRAFICZNEGO INSTYTUTU W WIEDNIU (drukiem)

Cena pierwotna: 1 000 zł

Aktualna cena: 200 zł

Zobacz

86871. Wł. STRZELBICKI, XIX w.
Myśliwskie trofea
ołówek, papier; 27 x 19,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł.Strzelbicki

Cena pierwotna: 1 800 zł

Aktualna cena: 500 zł

Zobacz

Small_84439
Small_4068224
Sold_stamp_pl
Small_73939
Sold_stamp_pl
Small_97935

84932. AUTOR NIEOKREŚLONY, XX W.
Studium roślin
piórko, tusz, papier; 53 x 43 cm (w świetle passe-partout).
Zwraca uwagę sprawność rysunkowa autora pracy.

Cena pierwotna: 1 600 zł

Aktualna cena: 400 zł

Zobacz

3737. Marian KONARSKI (1909-1998)
Klasztor Norbertanek na Salwatorze, 1957
ołówek, papier; 16 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: 13. X. 57. M. KONARSKI.

Cena pierwotna: 1 600 zł

Aktualna cena: 320 zł

Zobacz

75209. ZDZISŁAW CZERMAŃSKI (1890-1970), STANISŁAW OS
Józef Piłsudski na Syberji.
8 całostronicowych, sygnowanych drzeworytów na osobnych tablicach
Stanisława Ostoi-Chrostowskiego, załączona teka barwnych 12 plansz

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 900 zł

Zobacz

97903. ENRIQUE LAGARES (1903-?)
Apollo w kuźni Wulkana
kopia według: Diego Rodríguez de Silva y VELÁZQUEZ (ok. 1599-1660)
olej, płótno;107 x 139 cm;

Cena pierwotna: 17 300 zł

Aktualna cena: 13 840 zł

Zobacz

Small_4073670
Small_4073667
Small_99281
Small_99726

8890. MARTA WALCZAK-STASIOWSKA (UR. 1959) - PRZYPIS
Tryptyk
1. Pejzaż górski z szałasami
2. Postać Janosika
3. Zamek w Niedzicy

Cena pierwotna: 2 500 zł

Aktualna cena: 2 000 zł

Zobacz

8887. Mieszko JABŁOŃSKI (1892-1965)
Kwiaty w wazonach
olej, tektura; 25 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jabłoński.

Cena pierwotna: 2 500 zł

Aktualna cena: 2 000 zł

Zobacz

99200. Konstanty SZEWCZENKO (1910-1991)
Wieśniacy
olej, tektura; 33 x 47 cm;
sygn. l. d.: K.Szewczenko

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 2 200 zł

Zobacz

99624. Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA (1906-1983)
Widok na Bramę Floriańską w Krakowie, 1959
gwasz, akwarela, ołówek, papier; 38,7 x 28,2 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: I. NOWAKOWSKA / -ACEDAŃSKA / 1959

Cena pierwotna: 1 100 zł

Aktualna cena: 880 zł

Zobacz

Small_99724
Small_4073777
Small_4073785
Small_4073778

99622. Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA (1906-1983)
Widok na kościół św. Anny w Warszawie, 1955
gwasz, akwarela, ołówek, papier; 41,5 x 29,5 (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: I. NOWAKOWSKA / -ACEDAŃSKA / 1955

Cena pierwotna: 1 100 zł

Aktualna cena: 880 zł

Zobacz

8990. MAKSYMILIAN OBORSKI (1809-1878) - PRZYPISYWAN
Postać włościanina, ok. 1830
ołówek, akwarela, papier; 16 x 12 cm;
głównej postaci towarzyszą szkice portretowe ołówkiem

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 500 zł

Zobacz

8998. FRYDERYK KLOPFER (1865-1942)
Kwitnący sad
akwarela, gwasz, papier, 28,5 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: F. Klopfer

Cena pierwotna: 1 500 zł

Aktualna cena: 1 040 zł

Zobacz

8991. CHRISTO KUTEW (1868-1948)
Kwiaty w wazonie
olej, tektura; 32,5 x 24,5 cm;
sygn. p. d.: Chr. B. Kutew

Cena pierwotna: 1 500 zł

Aktualna cena: 1 040 zł

Zobacz

Small_4073550
Small_4073549
Small_4073523
Small_4073085

8772. Malarz nieokreślony, polski (?), XX w.
Portret mężczyzny
olej, tektura;
45,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy).

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 000 zł

Zobacz

8771. Bolesław RYS, XX w.
Zakopane
akwarela, papier; 26,5 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: B. Rys

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 000 zł

Zobacz

8747. F. DUDZIK, XX w.
Pejzaż z górskim jeziorem
akwarela, gwasz, papier; 37 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: F. DUDZIK

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 000 zł

Zobacz

8314. LUCJAN ORZECH (UR. 1946)
Muzykanci
olej, płótno; 60 x 70,5 cm;
sygn. p. d.: Lucjan ORZECH

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 000 zł

Zobacz

Small_98574
Small_4073613
Small_4073611
Small_4073609
Sold_stamp_pl

98519. GILLES FISZMAN (UR. 1932)
Uliczka
olej, płótno naklejone na sklejkę; 56 x 40,5 cm;
sygn. l. d.: Fiszman

Cena pierwotna: 3 000 zł

Aktualna cena: 1 500 zł

Zobacz

8835. MALARZ NIEOKREŚLONY, XX W.
Pejzaż z chatami
olej, płótno; 47,5 x 64,5 cm.
Przed konserwacją.

Cena pierwotna: 1 600 zł

Aktualna cena: 320 zł

Zobacz

8833. WŁADYSŁAWA DĄBROWSKA-AUGUSTYNOWICZ (1901-1980
Południe na wsi - Białka
olej, płótno; 48 x 64 cm;
sygn. p. d.: W. Augustynowicz.

Cena pierwotna: 2 200 zł

Aktualna cena: 440 zł

Zobacz

8831. MALARZ NIEOKREŚLONY, XX W.
Pejzaż podgórski
olej, płótno; 50,5 x 65,5 cm;
sygn. p. d.: … (sygnatura nieczytelna)

Cena pierwotna: 1 600 zł

Aktualna cena: 560 zł

Zobacz

Small_98518
Sold_stamp_pl
Small_4073701
Small_4073696
Sold_stamp_pl
Small_4073695
Sold_stamp_pl

98465. Autor nieokreślony, XIX w.
Portret kobiety
według: Guido RENIEGO (1575-1642)
olej, płótno naklejone na deskę; 24,5 x 19 cm.

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 1 500 zł

Zobacz

8921. HANS ZELLER (1897-1983)
Jelenie w lesie
olej, płótno; 50,5 x 66,5 cm;
sygn. p. d.: H. ZELLER.

Cena pierwotna: 3 000 zł

Aktualna cena: 1 050 zł

Zobacz

8916. MARIA MICHAJŁÓW-WAŁACH (1924-2019)
Martwa natura z konikiem
olej, płyta; 34,5 x 50 cm;
sygn. na odwrocie dwukrotnie: M / MICHAJŁÓW MARIA

Cena pierwotna: 1 200 zł

Aktualna cena: 300 zł

Zobacz

8915. OLGA PECZENKO-SRZEDNICKA (1918-1975)
Pejzaż z łąkami
olej, płótno; 42 x 51 cm;
sygn. p. d.: Olga Peczenko (słabo widoczne, ołówkiem).

Cena pierwotna: 2 000 zł

Aktualna cena: 500 zł

Zobacz