78210.

Puszka (herbatnica?), z oprawą cynową

kamionka, szkliwo braunsztynowe (?) i solne, nakładki reliefowe, oprawa cynowa;
drobne wyszczerbienia krawędzi i jednej nakładki ( ręka i stopa kobiety); wys. 24 cm, średn.10 cm; nie sygnowana.
Niemcy, Nadrenia, XIX w.
Cylindryczna wysoka puszka (butla), zaokrąglona u góry, z krótką szyjką w oprawie cynowej z pokrywką- zakrętką. Wokół brzuśca nakładki reliefowe: szlak gałązki różanej, powtórzony 4-krotnie motyw pary: kobieta z koszykiem i mężczyzna w pelerynie oraz rozetki kwiatowe pomiędzy parami i na brzuścu pod szyjką. Historyzujące naczynie w tradycyjnej technologii i kolorystyce kamionki nadreńskiej.

Cena pierwotna: 2 200 zł +20% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 800 zł +20% opłaty aukcyjnej