Small_4070420
Small_4068197
Small_69529
Small_4071084

5764. Czesław CHOJNOWSKI (odlewnia czynna 1936-1953
Syrenka Warszawska
brąz, mosiądz; wys. 14,3 cm.
Polska, Warszawa, lata 40./50. XX w.

Original price: 5 400 zł

Current price: 1 080 zł

Show

3719. Artysta nieokreślony, XX w.
Narciarz
drewno lipowe; wys. całkowita z podstawą: 12 cm;
Polska ?, lata 20.-30. XX w.;

Original price: 3 000 zł

Current price: 600 zł

Show

71266. Ludwika NITSCHOWA (1889-1989)
Mikołaj Kopernik
beton, złocenie galwaniczne, lakier; wys. 62 cm;
Polska, Warszawa, 1973 (?)

Original price: 20 000 zł

Current price: 4 000 zł

Show

6388. Porzellanfabrik Carl Knoll (działała 1842-194
Para talerzy dekoracyjnych z pejzażami górskimi
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; Fischern / k. Karlsbadu,
lata ok. 1850-1850, miniatury: k. XIX/XX w.

Original price: 2 000 zł

Current price: 1 000 zł

Show

Small_51262
Small_4070576
Sold_stamp_pl
Small_4070435
Small_4069131

55773. SITZENDORF, PORZELLANMANUFAKTUR ALFRED VOIGT
Ogrodniczka z girlandą kwiatową
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 12,5 cm;
Niemcy, 2 ćw. XX w.

Original price: 700 zł

Current price: 300 zł

Show

5911. Chodzieskie Zakłady Porcelany i Porcelitu w C
Talerz dekoracyjny z Syrenką Warszawską
porcelana, farby naszkliwne i złocenia; dekoracja:
proj. Hanna Modrzewska- Nowosielska (1917-2008), lata 60.-80. XX w.

Original price: 1 000 zł

Current price: 600 zł

Show

5779. Nieokreślona wytwórnia europejska
Wazon z dekoracją kwiatową
szkło bezbarwne, przezroczyste, częściowo pokryte lazurą w kolorze miodowym, szlifowane;
wys. 26 cm. Czechy? lata 20. XX w.

Original price: 1 000 zł

Current price: 200 zł

Show

4560. Wazon
szkło kryształowe, bezbarwne, formowane ręcznie, szlifowane, szlif optyczny;
Czechosłowacja ?, 1 poł. XX w.

Original price: 1 600 zł

Current price: 320 zł

Show

Small_4067618
Small_4068336
Sold_stamp_pl
Small_77196
Small_69583
Sold_stamp_pl

3195. Sokół
Polska?, praca autorska - Stanisław Chrzanowski ?,
środowisko krakowskie (lub lwowskie)?, 1 ćw. XX w.

Original price: 5 305 zł

Current price: 1 061 zł

Show

3833. Wazon art déco
szkło przezroczyste, szlifowane; wys. 25 cm;
Europa Zachodnia, lata 20.-30. XX w.

Original price: 1 600 zł

Current price: 320 zł

Show

78210. Puszka (herbatnica?), z oprawą cynową
kamionka, szkliwo braunsztynowe (?) i solne, nakładki reliefowe, oprawa cynowa;
Niemcy, Nadrenia, XIX w.

Original price: 2 200 zł

Current price: 800 zł

Show

71315. Naczynie do Ponczu
Szkło przeźroczyste, trawione, matowione, aplikowane szklanymi koralikami, złocone; wys. 23 cm, średnica brzuśca ca 13 cm.
Niemcy? pocz. XX w.

Original price: 500 zł

Current price: 200 zł

Show

Small_25835
Small_1021899
Sold_stamp_pl
Small_1021819
Sold_stamp_pl
Small_4070692

36512. Talerzyk
porcelana, farby naszkliwne, średn.: 16,5 cm; Chiny XIX / XX w.

Original price: 500 zł

Current price: 300 zł

Show

12119. Talerz-paterka z uchwytami
porcelana, złocenia; wys. 4 cm, średn. 25 cm

Original price: 350 zł

Current price: 70 zł

Show

12062. Talerz-paterka, z liśćmi bluszczu i gałą
porcelana, złocenia; wys.3,3cm, średn.24 cm

Original price: 350 zł

Current price: 70 zł

Show

6018. Naczynie na słodycze
srebro próby 800 cechowane; waga srebra 223 g.
Niemcy, k. XIX w.

Original price: 4 000 zł

Current price: 2 800 zł

Show

Small_4070691
Small_4070683
Small_90136
Small_4071046

6017. Naczynie do konfitur
srebro cechowane, szkło; waga srebra 625 g.
Francja, 1819-1838; łyżeczki - 2 poł. XIX w.

Original price: 9 000 zł

Current price: 6 300 zł

Show

6009. Surtout-de-table - środek stołu
mosiądz srebrzony, niesygnowany; dł. 184 cm, szer. 45 cm.
Francja?, 1 ćw. XIX w.

Original price: 30 000 zł

Current price: 21 000 zł

Show

90277. OSCAR JULIUS DIETRICH (CZYNNY 1881-1924, FIRM
Wizytownik z herbem Jastrzębiec
srebro częściowo złocone próby 2, cechowane, waga 111 g.
Wiedeń, 1 ćw. XX w. (przed 1922)

Original price: 1 600 zł

Current price: 1 120 zł

Show

6350. Złotnik / pracownia złotnicza o monogramie JZ
Cukiernica art déco
mosiądz wewnątrz złocony, cechowany; wys.13,5 cm;
Łódź ?, lata 30. XX w.

Original price: 1 300 zł

Current price: 620 zł

Show

Small_87089
Small_4070794
Sold_stamp_pl
Small_4070774
Sold_stamp_pl
Small_4070771

87337. WÜRTTEMBERGISCHE METALLWARENFABRIK (ZAŁ. 1880
Komplet do herbaty
porcelana okuta platerem cechowana;
Geislingen i Selb, lata 50. XX w.

Original price: 1 300 zł

Current price: 500 zł

Show

6106. J. FRAGET Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platero
Patera dekoracyjna
plater cechowany, wys. 26 cm, średnica 25,5 cm;
Warszawa, 1897-1915.

Original price: 2 000 zł

Current price: 700 zł

Show

6086. J. FRAGET Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platero
Taca dwuuszna
plater cechowany; 4,8 cm, szer. 61 cm, głęb. 40 cm;
Warszawa, 4 ćw. XIX w. (przed 1888)

Original price: 2 000 zł

Current price: 400 zł

Show

6083. Genniger i Ska (czynny w 2 poł. XIX w.)
Pojemnik z nakrywką
plater cechowany, wys. 14,5 cm, średn. 15 cm;
Moskwa, k. XIX w.

Original price: 1 800 zł

Current price: 360 zł

Show

Small_4070575
Sold_stamp_pl
Small_4070574
Sold_stamp_pl
Small_4069998
Sold_stamp_pl
Small_81184

5910. BRACIA HENNEBERG
Taca dwuuszna
plater cechowany; szer. 45 cm, głęb. 27,8 cm.
Warszawa, XIX/XX w.

Original price: 1 000 zł

Current price: 550 zł

Show

5909. JZW
Patera art déco
plater cechowany, szkło; wys. 22 cm; średnica 23 cm.
Łódź, lata 30. XX w.

Original price: 1 600 zł

Current price: 320 zł

Show

5379. Moritz HACKER (firma czynna 1882- 1973)
Kubełek do chłodzenia szampana
plater cechowany; wys. 22 cm, szer. 24 cm;
Wiedeń, 1 ćw. XX w.

Original price: 1 000 zł

Current price: 350 zł

Show

81877. Para kubków
plater niecechowany; wys. 12 cm, średnica 7,2 cm; waga 244 g.
Niemcy ?, 4 ćw. XIX w.

Original price: 2 000 zł

Current price: 400 zł

Show

Small_56144
Sold_stamp_pl
Small_4071087
Small_4070793
Small_4070792

59725. Tortownica
plater, szkło; wys. 6 cm, szer. 38,5 cm, głęb. 34 cm
Niemcy, 1 poł. XX w.

Original price: 500 zł

Current price: 200 zł

Show

6391. Firma SELMER MEYER JUN. & Co
Dekoracyjna ramka w formie sztalugi
mosiądz, odlew: 27 x 25 x 22 cm;
Niemcy, Saksonia, Harzgerode; XIX/XX w.

Original price: 1 500 zł

Current price: 720 zł

Show

6105. Kilim - godło II Rzeczypospolitej
osnowa lniana, wełna; 90 x 73 cm.
Polska. lata 20-30. XX w.

Original price: 2 000 zł

Current price: 400 zł

Show

6104. Kazimierz BRZOZOWSKI ? (1871-1945) - proj.
Kilim z winną latoroślą
osnowa lniana, wełna; 204 x 148 cm.
Polska, Kraków, Zakopane ?, 1 ćw. XX w.

Original price: 5 000 zł

Current price: 1 000 zł

Show

Small_4070666
Small_4070533
Small_86913
Small_86896

5994. Pas huculski
skóra, filc, metal, haft; dł. całk. 113 cm.
Karpaty Wschodnie, Huculszczyzna, pocz. XX w.

Original price: 2 400 zł

Current price: 530 zł

Show

5870. WMF - WÜRTTEMBERGISCHE METALLWARENFABRIK
Przybory na biurko, dla palących
mosiądz, ślady srebrzenia; szkło;
Niemcy, Geislingen, 1 ćw. XX w.

Original price: 1 000 zł

Current price: 200 zł

Show

87165. Ikona - Matka Boska z Dzieciątkiem
tempera na desce, okład mosiężny, srebrzony (ok. poł. XIX w.); 16 x 12,5 cm.
Rosja, XIX w.

Original price: 1 824 zł

Current price: 900 zł

Show

87148. Święty Damian - ikona w kiocie
tempera na desce, złocenia; 13,5 x 11 cm.
Rosja, XX w.

Original price: 2 965 zł

Current price: 1 500 zł

Show

Small_86895
Small_86887
Small_4069945
Sold_stamp_pl
Small_4069941
Sold_stamp_pl

87147. Ikona - Matka Boska Włodzimierska
tempera na desce, mosiężna koszulka; 22,5 x 18 cm.
Rosja, XX w.

Original price: 2 965 zł

Current price: 1 500 zł

Show

87139. Ikona - Archanioł Michał
tempera na desce, 31 x 22 cm.
Rosja, XIX w.

Original price: 7 982 zł

Current price: 4 000 zł

Show

5328. Suszka w stylu zakopiańskim
drewno, filc; wymiary: 7 x 17 x 8 cm.
Polska, pocz. XX w.

Original price: 1 000 zł

Current price: 200 zł

Show

5324. Patera dekoracyjna
mosiądz kuty ręcznie; średn. 37,5 cm.
Europa Środkowa, Polska?; 2 tercja XX w.

Original price: 1 000 zł

Current price: 200 zł

Show

Small_4069849
Sold_stamp_pl
Small_4069811
Small_4069622
Small_4069512

5239. Autor nieokreślony, XX w.
Przed Barbakanem Krakowskim - gobelin
gobelin, osnowa lniana, wełna wielobarwna; wymiary: 142 x 116 cm;
Polska, lata 70-80. XX w.

Original price: 2 000 zł

Current price: 700 zł

Show

5201. Grzechotka (zapewne)
blacha mosiężna, grawerowana; miedź; drewno toczone; średnica 10,2 cm;
Bałkany?, Azja?; XIX w.?

Original price: 1 300 zł

Current price: 260 zł

Show

5019. Czarka dwuuszna
brąz, odlew; wys. 10 cm, średnica 12 cm.
Chiny, XIX/XX w.? lub wcześniej.

Original price: 1 500 zł

Current price: 300 zł

Show

4924. Szyld zamka barokowego z uchwytem
żelazo kute; 21 x 10 cm; średnica uchwytu 7,5 cm.
Europa Środkowa, XVIII w.

Original price: 1 400 zł

Current price: 280 zł

Show

Small_4069509
Small_4068972
Small_4068506
Small_4068502

4921. Dominique ALONZO (czynny 1900-1930)
Suszka secesyjna (z zestawu na biurko)
brąz złocony, drewno, filc; 7,5 x 14 x 7 cm.
Francja, pocz. XX w.

Original price: 1 600 zł

Current price: 320 zł

Show

4409. Artysta polski - Monografista L.B. (XIX/XX w.
Harnaś
płyta drewniana czerniona, z rytym przedstawieniem postaci; 36,5 x 26 cm;
sygn. p. d.: wyk. LB.

Original price: 1 600 zł

Current price: 320 zł

Show

3987. Plakieta z wizerunkiem T. Kościuszki
żeliwo; wys. 28 cm (z uszkiem(, szer. 22,3 cm, głęb. 2,5 cm.
Polska, XIX/XX w.

Original price: 1 600 zł

Current price: 320 zł

Show

3983. Odlewnia EISENGIESSEREI BUDERUS (czynna od 17
Plakieta - Inżynierowie i hutnicy
żeliwo?; 13,3 x 17,7 cm.
Niemcy, Wetzlar, XX w.

Original price: 1 600 zł

Current price: 320 zł

Show