95232.

Legioniści -zestaw 4 autolitografii,1934

Autolitografie pochodzą z teki „Artystów Legionistów” wydanej w Krakowie w roku 1934 z okazji 20-lecia powstania Legionów Piłsudskiego.
1. Franciszek JAŹWIECKI (1900-1946)
W okopach pod Koszyszczami [Wołyń]
autolitografia, karton; 31 x 23 cm (w świetle passe-partout); sygnowana, datowana i zatytułowana ołówkiem przez autora: F. Jaźwiecki 1934 W okopach pod Koszczyszczami [sic!].
2. Franciszek JAŹWIECKI
Okopy pod Konarami [rejon Opatowa i Klimontowa]
autolitografia, karton; 23 x 31 cm (w świetle passe-partout); sygnowana, datowana i zatytułowana ołówkiem przez autora: F. Jaźwiecki 1934 Konary.
Adam Franciszek Jaźwiecki ps. „Sandor” - działacz niepodległościowy, malarz, grafik i rysownik, członek Grupy Krakowskiej.
3. Tadeusz KORPAL (1889-1977)
Ranny
autolitografia, karton; 31 x 23 cm (w świetle passe-partout); sygn. na płycie p. d.: T. Korpal;
Tadeusz Korpal - malarz i pedagog. Syn rzeźbiarza Michała Stefana. W 1909 rozpoczął studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie pod kierunkiem Teodora Axentowicza, Jacka Malczewskiego i Stanisława Dębickiego. Mieszkając w Wieliczce dużo tworzył, malował pejzaże, kompozycje figuralne, liczne portrety, wyjeżdżał tworzyć polichromie i nadzorować wykonywanie zaprojektowanych przez siebie witraży.
4. Stanisław DĄBROWSKI (1892-1973)
Beselerczyk
autolitografia, karton; 31 x 23 cm (w świetle passe-partout);
sygn. ołówkiem przez autora p. d.
Stanisław Dąbrowski -malarz, grafik, historyk sztuki. Malował pejzaże, martwą naturę, kompozycje rodzajowe, rzadziej portrety.

Original price: 2 100 zł +20% buyer's premium
Current price 950 zł +20% buyer's premium

The lowest price of the product in the last 30 days before the latest discount: 980 zł