94658.
Stanisław WITKIEWICZ (1851-1915)

Juliusz Kossak

Warszawa-Kraków, 1912 [wydanie drugie rozszerzone]; nakład Gebethnera i Wolffa.
260 rysunków w tekście, 8 intagliodruków, 6 faksymiliów kolorowych z akwarel,
portrety według Leona Wyczółkowskiego i Stanisława Witkiewicza. 35 x 28 cm;
oprawa twarda - czerwone płótno, tytulatura tłoczona złotem. Stan zachowania: grzbiet lekko odbarwiony, poza tym stan idealny.
Niezwykle bogata dokumentacja twórczości Juliusza Kossaka napisana przez St. Witkiewicza rok po śmierci Kossaka seniora w 1899.
Intagliodruk - ogólne określenie druku wklęsłego używanego w tworzeniu technik graficznych, m.in. miedziorytów, akwafort, akwatint, suchej igły.

Original price: 2 000 zł +20% buyer's premium
Current price 1 150 zł +20% buyer's premium

The lowest price of the product in the last 30 days before the latest discount: 1 250 zł