3983.
Odlewnia EISENGIESSEREI BUDERUS (czynna od 17

Plakieta - Inżynierowie i hutnicy

żeliwo?; 13,3 x 17,7 cm.
Niemcy, Wetzlar, XX w.
Prostokątna, z reliefowym wyobrażeniem grupy 5 mężczyzn zasiadających przy stole oraz pracujących dwóch hutników. W lewym dolnym rogu sygnatura: „M / H”. Na spodzie plakiety znak firmowy:: „BUDERUS” z datą założenia huty: „1731” rozdzieloną kotwicą. Ponadto słabo czytelny tekst w jęz. niemieckim.

Cena pierwotna: 1 600 zł +20% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 320 zł +20% opłaty aukcyjnej