6840.
Manufaktura nieokreślona
Tańcząca para
glina garncarska, szkliwo ciemnobrązowe, ołowiowe (barwione tlenkami manganu i żelaza); wys. 18 cm;
sygn. z boku na podstawie rytym monogramem: LR.
Polska ?, wyrób o charakterze ludowym (?), twórca nieustalony (o inicjałach LR), XX w.
Para tańcząca oberka (modelowana z ręki), o dobrze uchwyconym ruchu dynamicznej kompozycji.
Cena pierwotna: 1 500 zł
+20% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena
300 zł
+20% opłaty aukcyjnej
320 zł