1917.

Bawolet - czepek damski

aksamit, jedwab, flanela, plusz; wys. ca 35 cm, szer. 23 cm (po złożeniu).
Europa Środkowa, Polska?; XIX w.
W kształcie aksamitnego, ciemnozielonego kapturka osłaniającego kark, wiązanego pod brodą, zapinanego dodatkowo na haftkę i zatrzaskę, watowanego, z flanelową zieloną podszewką. Nad czołem wachlarzowata ozdoba z aksamitu, po bokach dwa kwiaty z jedwabiu jasnozielonego. Tym samym jedwabiem obszyte brzegi czepka wokół twarzy. Na karku ozdobne, ażurowe naszycie z pluszowej, tworzącej pętelki skręconej taśmy. Zetlały, kruszący się jedwab, przetarcia, porozrywane naszycie pluszowe na karku.

Cena pierwotna: 1 000 zł +20% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 200 zł +20% opłaty aukcyjnej