93318.
Jerzy MYCIELSKI, Stanisław WASYLEWSKI

Portrety polskie Elżbiety Vigée-Lebrun

24 ryciny w heljograwiurze na osobnych tablicach z grubego kartonu.
„Dzieła tego odbito 1100 egzemplarzy na papierze ręcznie czerpanym”. Tekst napisali Jerzy MYCIELSKI i Stanisław WASYLEWSKI; Lwów-Poznań 1927.
Nakł. Wydawnictwa Polskiego; 32 x 24 cm.
Oprawa twarda z epoki w zdobionym płótnie, ozdobny grzbiet 5-cio polowy ze złoconą tytulaturą; Heliograwiury wykonał R. Paulussen w Wiedniu, kartę tytułową i okładkę projektował Ernest Czerper (1899-1933). Każda heliograwiura sygnowana oraz zawiera opis osoby portretowanej, datę wykonania i dane właściciela dzieła. Portrety m.in. Henryka Lubomirskiego, Adama Kazimierza Czartoryskiego, Stanisława Augusta Poniatowskiego, Szczęsnego Jerzego Potockiego.
Stan zachowania: minimalne zagięcia i przetarcia, kilka plamek, poza tym stan idealny.
Jedyne tak obszerne i tak bogato ilustrowane wydanie opisujące polski wątek twórczości artystki.

Cena pierwotna: 2 200 zł +20% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 950 zł +20% opłaty aukcyjnej

Najniższa cena produktu z ostatnich 30 dni przed wprowadzeniem ostaniej obniżki to 960 zł