88039.

Zegar kominkowy

onyks alabastrowy, brąz złocony; wys. 48 cm; szer. 22 cm; głęb. 18 cm.
Francja, 4 ćw. XIX w.
Prostokątna podstawa wsparta na szpulowych nóżkach, po bokach prostokątne płyciny z brązu ze scenkami rodzajowymi z puttami; powyżej szeroki gzyms z motywem akantu i kanelur. Obudowa mechanizmu prostopadłościenna; od frontu tarcza z cyframi rzymskimi i umieszczoną pośrodku płaskorzeźbioną scenką z puttami strzelającymi z łuku; na bocznych ściankach medaliony zwieńczone kokardą, z kolejnymi przedstawieniami igrających puttów. Wierzch zegara dekorowany wazą z brązu. Na narożach całej obudowy - ozdobne rozetki. Mechanizm z paryskim systemem bicia godzin i półgodzin. Brak kluczyka.

Cena pierwotna: 2 500 zł +20% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 800 zł +20% opłaty aukcyjnej