87947.

Luwr - arcydzieła malarstwa, tom I-II

Warszawa, [1925],
Wydawnictwo M. Arcta.
tom I: Luwr, muzeum i arcydzieła malarstwa przez Jerzego Lafenestre, członka Instytutu, Konserwatora Honorowego Muzeów Narodowych, profesora w „College de France”; wstęp przez Leoncjusza Benedite konserwatora Muzeum Narodowego Luksemburskiego; przedmowa przez Ludwika Demonts Pomocnika Konserwatora w Muzeum Luwru; 50 barwnych plansz według najcelniejszych arcydzieł Luwru i 50 reprodukcji z rysunków;
tom II: Arcydzieła Malarstwa przez Henryka Verne Dyrektora Muzeów Narodowych, wstęp i opisy wyjaśniające przez Ludwika Hauteceur Pomocnika Konserwatora Muzeum Luwru; 50 plansz barwnych i 50 plansz wykonanych sepją. Każdy artysta oraz każda praca jest dokładnie opisana. Druk dwuszpaltowy po polsku i francusku. Plansze barwne na oddzielnych wklejkach, umieszczonych na grubym kartonie.
Zachowane wydawnicze okładki kartonowe, projekt i sygn. „H. Rapin”. Oprawa twarda, płótno wsp. 38 x 29 cm, szyldy skórzane na grzbiecie ze złoconą tytulaturą.
Stan zachowania idealny.

Cena pierwotna: 2 000 zł +20% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 1 200 zł +20% opłaty aukcyjnej