87686.

Kraków, Sześć autolitografij, 1926

Kompletna teka (44 x 35 cm) barwnych litografii,
sygnowanych na płycie,
zawierająca: 1. Stefan Filipkiewicz (Kościół św. Andrzeja), 2. Jan Hrynkowski (Panorama z widokiem Wawelu), 3. Władysław Jarocki (Barbakan i Brama Floriańska w zimie), 4. Ignacy Pieńkowski (Fragment katedry z Kaplicą Zygmuntowską), 5. Jan Rubczak (Ulica Floriańska), 6. Jan Wojarski (Kościół św. Wojciecha).
Litografie wykonał Zakład Artystycznej Litografii Aureliusza Pruszyńskiego w Krakowie.
Stan zachowania: zagięcia i naddarcia papierowej okładki, niewielkie przedarcia kart bez szkody dla kompozycji.
Lit.: Maria Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 28.

Cena pierwotna: 2 200 zł +20% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 1 500 zł +20% opłaty aukcyjnej