87684.

Moderne Kunst in Meister-Schnitten

Berlin [1897], 42 x 32 cm;
oprawa wydawnicza twarda, lico i grzbiet bogato zdobione i tłoczone złotem, ozdobne wyklejki,
sygnowana „Hubel@Deck Buchbinderei Leipzig”.
Zawiera m.in. 78 cało- oraz dwustronicowych, sygnowanych drzeworytów przedstawiających znakomite dzieła artystów XIX wieku, w tym polskich: Wojciecha Kossaka (jako Alfreda von Kossaka), Jana Rosena, Wincentego Wodzinowskiego, Stanisława Rejchana, Piotra Stachiewicza, Zygmunta Ajdukiewicza; 80 cało - oraz dwustronicowch plansz z malarstwem, w tym wiele wielobarwnych, 80 ilustracji w tekście oraz wiele materiału ikonograficznego z wieloma zdjęciami.
Jedyne w historii wydawnictwo prezentujące z takim rozmachem i warsztatowo wykonanymi grafikami, malarstwo europejskie XIX w.

Cena pierwotna: 2 000 zł +20% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 900 zł +20% opłaty aukcyjnej