87297.
Firma GUSTAV BECKER (zał. 1847)

Zegar podłogowy

drewno dębowe, mosiądz, stal, szkło;
wys. 204 cm; szer. 51 cm; głęb. 25,5 cm;
Śląsk, Freiburg (obecnie Świebodzice), 1 poł. XX w.
Zegar szafowy, wsparty na 4 nóżkach, kulistych od frontu. Dołem prostopadłościenny cokół; wyżej kolumna zegara z jednoskrzydłowymi, oszklonymi drzwiczkami; na narożach podrzeźbiane pilastry. Kaptur zegara zamknięty łukiem, z tarczą osłoniętą kolistymi, szklanymi drzwiczkami, mosiężną, z cyframi arabskimi. Na tylnej ściance pod tarczą znak firmy: litery „GB” po bokach kotwicy, pod koroną; niżej zaznaczona długość wahadła: „P112”. Mechanizm z naciągiem obciążnikowym o dwu wagach, z regulatorem wahadłowym, bijący godziny, z gongiem strunowym (opatrzonym złoconym napisem: „Regina Gong”).W zał. kluczyk do szafki.

Cena pierwotna: 3 000 zł +20% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 1 000 zł +20% opłaty aukcyjnej