87021.
Henryk SIENKIEWICZ(1846-1916) Jan STYKA (1858

Quo Vadis

Ernest Flammarion, Illustriations de JAN STYKA, Gravure de G.LEMOINE, Paris [1900];
33 x 27 cm; oprawa półskórek z epoki, grzbiet 6-cio polowy, zwięzły,
wypukłe, złocona tytulatura, ozdobne wyklejki, zachowana oryginalna okładka broszurowa.
53 ilustracje Jana Styki wykonane w technice heliograwiury i sygnowane przez Stykę na płycie oraz pod kompozycją "Imp. Ch(arles) Wittmann" umieszczone na osobnych tablicach (w tym 10 podwójnie rozkładanych) oraz około 120 drzeworytów Jana Styki sygn. na płycie, wyrytowanych przez Gerogesa Lemoine.
Stan zachowania: niewielki przetarcia oprawy, nieliczne zaplamienia, poza tym stan bardzo dobry.
Najpiękniejsze wydanie francuskie dzieła Sienkiewicza. Cykl ilustracji do tego wydania powstał w związku z dużym rozgłosem jaki przyniósł Janowi Styce wystawiony w Paryżu obraz "Męczeństwo Chrześcijan w cyrku Nerona". Francuski wydawca E. Flammarion będący pod wrażeniem obrazu zamówił u Jana Styki ponad sto rysunków do powieści "Quo Vadis". W ten sposób powstało piękne, luksusowe i kosztowne dzieło.

Cena pierwotna: 2 100 zł +20% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 1 200 zł +20% opłaty aukcyjnej