86496.

[TAPISERIE ]

“Gewirkte Bildteppiche des XV. und XVI. Jahrhunderts im Historischen Museum zu Basel”
[Tapiserie XV i XVI w. w zbiorach Muzeum Historycznym w Bazylei]
Lipsk,1923; twarda oprawa wydawnicza, 50 x 37 cm,
na licu tłoczona tytulatura z wizerunkiem lwa w koronie, na grzbiecie tytuł tłoczony złotem.
Zawiera obszerny opis sztuki tkania gobelinów wraz z licznymi ilustracjami w tekście, spis 212 pozycji literatury źródłowej od XVI do XVIII w. oraz 25 całostronicowych plansz z barwnymi planszami na oddzielnych wklejkach.

Cena pierwotna: 2 000 zł +20% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 1 400 zł +20% opłaty aukcyjnej