86494.
ARNOLD BOECKLIN (1827-1901)

Eine Auswahl der hervorragendsten Werke

(wybór najwibitniejszych prac artysty w heliograwiurze)
Monachium, [1895].
Oprawa wydawnicza, pełna skóra, sygn. „G. Fritzsche Hofbuchbinderei Leipzig” (Saksońska Introligatornia Królewska); 51 x 39 cm; komplet 2 tomy.
Na licu każdego tomu tłoczona sygnatura artysty oraz wykonane na wklejkach skórzanych (rzadkość) reprodukcje obrazów. Każdy tom zawiera po 40 wielkoformatowych plansz wykonanych w graficznej technice heliograwiury, m.in. najbardziej znany obraz „Wyspa umarłych”. Każda plansza oddzielona jest stroną z tytułem dzieła; na końcu każdego tomu spis wszystkich prac artysty.
Stan zachowania: niewielkie zaplamienia i przetarcia oprawy, małe ślady zwilgocenia narożników niektórych stron, poza tym stan bardzo dobry.
Arnold Boecklin - szwajcarski malarz, rzeźbiarz, grafik. Jeden z głównych przedstawicieli symbolizmu w malarstwie. Jego sztuka wywarła wpływ na twórczość m.in. Maxa Ernsta, Salvatora Dali, Jacka Malczewskiego oraz kompozytorów m.in. Siergieja Rachmaninowa, Gustawa Mahlera.

Cena pierwotna: 3 000 zł +20% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 1 300 zł +20% opłaty aukcyjnej