86179.

Sztuka 1897 - 1922

Kraków, 1922; 28 x 23 cm; oprawa płócienna z epoki.
Redakcja i kierownictwo artystyczne Jan Bukowski, Stefan Filipkiewicz, Ignacy Pieńskowski.
Wydawca: Towarzystwo Artystów Polskich „Sztuka”.
Nakład H. Altenberga, Gubrynowicza i Syna.
Zawiera: 65 całostronicowych tablic wykonanych w technice rotograwiury, 61 ilustracji w tekście, zarys historyczny TAP „Sztuka” oraz tekst jubileuszowy z okazji 25 - lecia Towarzystwa po polsku, angielsku i francusku, spis tablic oraz ilustracji w tekście. Każda tablica posiada autora i tytuł w trzech językach.
Stan zachowania: zabrudzenia i przetarcia oprawy, blok poluźniony i nadpęknięty, poza tym stan dobry.

Cena pierwotna: 2 100 zł +20% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 500 zł +20% opłaty aukcyjnej