86175.

Moderne Malarei

(Malarstwo Nowoczesne od impresjonizmu do czasów obecnych)
Hamburg, 1933; 30 x 40 cm; oprawa broszurowa z tłoczoną złotem tytulaturą na licu.
Album ze zbiorem 150 barwnych reprodukcji malarstwa europejskiego od artystów najbardziej sławnych po mniej znanych. Reprodukcje o wymiarach ok. 8 x 10 cm wklejone po 6 szt. na co drugiej stronie albumu. Pod każdą nazwisko autora i tytuł obrazu. Po rozłożeniu każdej strony z reprodukcjami na sąsiedniej karcie znajdują się notki biograficzna każdego autora oraz opisy każdego obrazu. Na końcu alfabetyczny spis wszystkich dzieł.
Stan zachowania: przybrudzenia, naddarcia i zagięcia oprawy, poza tym stan bardzo dobry.
Album stanowi unikalny zbiór reprodukcji dzieł malarskich, które znajdowały się na paczkach papierosów w okresie międzywojennym w Niemczech.

Cena pierwotna: 1 000 zł +20% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 500 zł +20% opłaty aukcyjnej