85533.
WŁADYSŁAW SKOCZYLAS (1883-1934), STANISŁAW WA

Klasztor i kobieta

Studjum z dziejów kultury polskiej w średniowieczu. Lwów - Poznań 1923.
29 x 21 cm, oprawa płótno, na licu i grzbiecie tytulatura tłoczona złotem.
Zawiera komplet (wbrew informacji na karcie tyt.) 8 oryginalnych, całostronicowych drzeworytów na osobnych, grubych kartonach, a także 7 rodzajów drzeworytniczych inicjałów figuralnych w kolorze pomarańczowym, odbitych łącznie 18 razy na początku kolejnych rozdziałów.
Obraz z życia mniszek w średniowiecznej Polsce, zebrany przez Autora ze starych kronik klasztornych i dokumentów archiwalnych. Liczne ciekawostki, anegdoty, obrazki obyczajowe i szczegóły z życia codziennego klasztorów. Książka zawiera jeden z bardziej znanych cyklów graficznych Władysława Skoczylasa. Stan zachowania nieomalże idealny, drobne plamki na tylnej wyklejce.

Cena pierwotna: 2 200 zł +18% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 1 200 zł +18% opłaty aukcyjnej