85532.
ADAM MIECZYSŁAW SKAŁKOWSKI (1871-1951), BRONI

Książę Józef

Ilustracye kolorowe podług obrazów Br. Gembarzewskiego,
Bytom G-Ś. 1913. Nakł. i czc. "Katolika". 479 s., 28 x 23 cm;
oprawa wydawnicza ozdobna, projektu Jan Bukowskiego, sygnowana na tylnej okładzinie "J. B." oraz suchym tłokiem Spółki Wydawniczej "Katolika", czarne płótno, tłoczona złotem tytulatura w bordiurze z motywami florystycznymi. Brzegi kart barwione, ozdobne wyklejki z epoki,s każda strona tekstu w zielonej, podwójnej ramce, zdobniki w tekście. 10 barwnych tablic na oddzielnych wklejkach na podstawie obrazów, namalowanych specjalnie do tej edycji przez Bronisława Gembarzewskiego, przedstawiających Księcia Józefa Poniatowskiego w formie różnych scen rodzajowych. Ponadto 34 ryciny czarno białe, w tym portret Księcia pędzla Juliusza Kossaka.
Stan zachowania: niewielkie przetarcia oprawy, poza tym stan idealny!

Cena pierwotna: 1 100 zł +20% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 500 zł +20% opłaty aukcyjnej