85528.
FELIKS KOPERA (1871-1952)

Dzieje malarstwa w Polsce

ilustrowane licznemi rycinami w tekście, tablicami barwnemi i rotograwiurami.
Kraków 1925-1926-1929. Druk i nakład Drukarni Narodowej w Krakowie.
Tom I: Średniowieczne malarstwo w Polsce; z 211 rycinami w tekście, 24 tablicami, w tem barwnych 7 i 12 rotograwjur.
Tom II: Malarstwo w Polsce od XVI do XVIII wieku (Renesans, Barok, Rokoko); z 313 rycinami w tekście, 52 tablicami, w tem barwnych 15 i 26 rotograwjur.
Tom III: Malarstwo w Polsce XIX i XX wieku; z 556 rycinami w tekście i 103 tablicami, wśród których 32 chromotypii i wielobarwnych rotograwiur;
27 x 20 cm; oprawa z epoki z tłoczoną złotem tytulaturą na licu i grzbiecie, brzegi kart barwione; stan zachowania: niewielkie zabrudzenia oprawy, poza tym stan bardzo dobry.
Monumentalne - najlepsze w historii opracowanie malarstwa polskiego - z imponującą ikonografią.

Cena pierwotna: 2 100 zł +18% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 1 200 zł +18% opłaty aukcyjnej