83832.
FELIKS KOSTRZEWSKI (1826-1911)

Album, 1898

oprawa broszurowa, 39 x 29 cm;
56 stron zawierających 26 całostronicowych drzeworytów oraz około 100 mniejszych, w tym wiele na pół strony.
Większość prac sygnowanych zarówno przez artystę, jak i znakomitych drzeworytników z Drzeworytni Warszawskiej. Odbito na grubym papierze, podkreślając w ten sposób walory artystyczne prac. Słynne Albumy Kostrzewskiego zawierają sceny rodzajowe z udziałem ludności miast, miasteczek oraz wsi, utrwalając obrazy z życia codziennego tamtych czasów; stan zachowania; naddarcia oprawy, zagięcia rogów, poza tym stan bardzo dobry.

Cena pierwotna: 2 500 zł +18% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 1 640 zł +18% opłaty aukcyjnej