83830.

„Ziarno”,1880 oraz „Paris - Murcie”,1879

oprawa twarda, 39 x 30 cm, (współoprawne);
„Ziarno”: jednodniówka, ilustrowane wydawnictwo zbiorowe, Warszawa 1880.
stan zachowania: przetarcia oprawy, poza tym stan bardzo dobry.
Wydawnictwo powstało z zamiarem wsparcia głodujących na Górnym Śląsku. Setki autorów zamieściło tu prace graficzne, listy, wiersze, nuty. Pod każdą pracą oryginalne faksymile autora. Prace graficzne wykonane i odbite w technice drzeworytu, m.in. całostronicowe Jana Matejki, Alfreda Wierusz-Kowalskiego, Elwiro Andriollego. Wśród pozostałych prace m.in. Juliusza Kossak, Józefa Brandta, Jacka Malczewski, Aleksandra Lessera, Ksawerego Pilattiego, Henryka Piątkowskiego, Józefa Rosena, Henryka Rodakowskiego, Franciszka Żmurki, Henryka Siemiradzkiego, Stanisława Witkiewicza. Dodatkowo rysunek ołówkiem sygnowany i dat. „[18]61” przedstawiający leśny pejzaż.
„Paris - Murcie": jednodniówka opublikowana na rzecz ofiar powodzi w Hiszpanii; 1879. Zawiera: Kompozycja i rysunek Gustave'a Doré, grawerowane przez Pannemakera; rysunki takich autorów jak: Gérome, Dubuffe, Madrazo, Berne-Bellecour, Boulanger, Bastien Lepage, Tony Robert-Fleury, Laurens, Hébert, Henner, De Neuville, Mélingue, Leloir, Meissonier, Carolus Duran, Fantin Latour, Cabanel, Bouguereau, Betaille, Abbema, Clairin i inne. Niepublikowane teksty, pisarzy takich jak: Victor Hugo, Alexandre Dumas, François Coppée, Fréderic Mistral, Jacques Offenbach, Sarah Bernhardt, Theodore Aubanel, Paul Déroulede, Émile Littré, Alphonse Daudet, Louis Blanc, Émile Zola. Autografy monarchów: króla Hiszpanii Alphonse XII, Isabelle Bourbon, księżniczki Louise Duńskiej oraz papieża Léona XIII, Garibaldiego, Ferdinanda de Lessepsa, Osman-Pachy.

Cena pierwotna: 2 100 zł +20% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 1 180 zł +20% opłaty aukcyjnej