83389.
ZDZISŁAW CZERMAŃSKI (1900-1970)

Józef Piłsudski w 13 planszach, 1935

teka 13 plansz przedstawiających Marszałka w różnych sytuacjach służbowych i prywatnych; offset, papier; 49 x 34 cm;
wydawnicza teka kartonowa, plansze sygnowane na płycie, niektóre datowane "35", recenzja i faksymile autografu Śmigłego Rydza na oddzielnej planszy, spis prac z tytułami, teka wykonana w Zakładach Introligatorskich Bolesława Zjawińskiego w Warszawie. Załączona dodatkowa karta z kaligrafowaną dedykacją z 4.12.1935 r i podpisami 32 nauczycieli wychowania fizycznego z Polski dla Axel Berg von Linde;
Stan zachowania: naderwania i zagięcia teki, stan plansz idealny;
Lit.: Maria Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 181.

Cena pierwotna: 2 100 zł +18% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 1 200 zł +18% opłaty aukcyjnej