82794.
KAMIL MACKIEWICZ (1887-1931)

Czyściec niemiecki - Moje przeżycia

Kraków [1919], wydawnictwo tygodnika satyryczno-politycznego „Szczutek” we Lwowie.
30 x 23 cm; oprawa oryginalna broszurowa z faksymile sygnatury autora wraz z rysunkiem na licu.
Zawiera 24 (komplet) plansze, wykonane w technice sitodruku (serigrafie) z satyrycznymi rysunkami ukazującymi życie w obozie jenieckim okresu I wojny. Każda karykatura opatrzona krótkim, zabawnym tekstem, sygnowana i datowana. Całość poprzedzona wstępem dziennikarza Stanisława Dzikowskiego.

Cena pierwotna: 1 000 zł +18% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 300 zł +18% opłaty aukcyjnej