82788.
JULIUSZ KOSSAK (1824-1899)

Posłanie,1881

litografia, papier; 24,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d.: J. Kossak;
w kompozycji litografowany ręcznie napisany wiersz Adama Asnyka (1838-1897). Rysunek Kossaka i wiersz Asnyka powstały w 1881 r. jako pomoc artystów krakowskich dla dotkniętego rok wcześniej, trzęsieniem ziemi, Zagrzebia. Litografia wykonana w 1881 r. w Zakładzie Litografii Artystycznej Aureliusza Pruszyńskiego w Krakowie.

Cena pierwotna: 1 000 zł +18% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 700 zł +18% opłaty aukcyjnej