82196.
ADAM MIECZYSŁAW SKAŁKOWSKI (1877-1951)

Książę Józef

Bytom G-Ś. 1913. 28 x 23 cm; oprawa wydawnicza ozdobna, projektu Jana Bukowskiego, sygnowana na tylnej okładzinie "J. B."
oraz suchym tłokiem Spółki Wydawniczej "Katolika", czarne płótno;
tłoczona złotem tytulatura w bordiurze z motywami florystycznymi. Brzegi kart barwione, każda strona tekstu w zielonej, podwójnej ramce, zdobniki w tekście. 10 barwnych tablic na oddzielnych wklejkach, każda z oryginalną bibułką ochronną, na podstawie obrazów namalowanych specjalnie do tej edycji przez Bronisława Gembarzewskiego przedstawiających Księcia Józefa Poniatowskiego w formie scen rodzajowych. Ponadto 34 ryciny czarno białe, w tym portret Księcia pędzla Juliusza Kossaka. Egzemplarz z exlibrisem Józefa Skąpskiego - znanego krakowskiego prawnika, absolwenta UJ. Stan zachowania idealny.

Cena pierwotna: 1 000 zł +18% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 800 zł +18% opłaty aukcyjnej