81525.
HIERONIM WILDER (1876-1941)

Grafika

drzeworyt - miedzioryt - litografia. Wskazówki dla bibliotekarzy i miłośników sztuki. 37 ilustracyj (...)
Lwów 1922; 30 x 22 cm;
oprawa oryginalna twarda z epoki, tytulatura i ozdobnik na licu tłoczone złotem;
Zawiera 4 oryginalne grafiki warsztatowe: autolitografie Leona Wyczółkowskiego „Wejście do Katedry na Wawelu” i „Portret prof. Konstantego Laszczki”, drzeworyty Józefa Holewińskiego „Portret damy”, Władysława Skoczylasa „Trójca Święta” oraz 33 tablice, każda prezentująca inną technikę graficzną, poprzedzona obszernym opisem techniki, spis zamieszczonych rycin, słownik terminów graficznych.
Stan zachowania: niewielkie przetarcia oprawy, znikome zaplamienia, poza tym stan bardzo dobry.

Cena pierwotna: 2 100 zł +18% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 1 180 zł +18% opłaty aukcyjnej