78219.
JÓZEF IGNACY KRASZEWSKI, ELWIRO ANDRIOLLI

Stara baśń

Powieść z dziewiątego wieku. Ilustrował E.M. Andriolli.
Wydanie jubileuszowe z portretem autora. Warszawa 1879 Nakład Gebethnera i Wolffa. 34 x 29 cm.
Bogato zdobiona płócienna oprawa wydawnicza sygnowana na licu: "R. Gerhold`s G. A. Leipzig"; na grzbiecie i licu złocona tytulatura otoczona wspaniałymi zdobieniami, ramkami i stylizowanymi ornamentami. Brzegi kart złocone. 24 całostronicowe drzeworyty autorstwa Michała Elwiro Andriollego (1836-1893). Rytowali wybitni drzeworytnicy warszawscy m.in. Edward Gorazdowski, Józef Holewiński, Jan Styfi oraz portret Kraszewskiego w stalorycie rytowanym przez Alfreda Krausse (1829-1894).
Stan zachowania: niewielkie zabrudzenia, poza tym stan bardzo dobry.
Pomnikowe i najpiękniejsze w historii wydanie "Starej baśni".

Cena pierwotna: 3 500 zł +18% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 2 620 zł +18% opłaty aukcyjnej