77883.
JAN GUMOWSKI (1883-1946)

Krynica, 1931

teka 10 plansz barwnych, Zakład Litografii Artystycznej,
W.Główczewski, Warszawa, 1931, 40 x 31 cm,
oryginalna teka kartonowa ze złoconym tytułem, każda plansza sygnowana w kompozycji przez artystę, na odwrociu logo i nazwa "Lit. Art. W. Główczewski Warszawa", wkładka opisowa w trzech językach. Artysta nie zamieścił spisu prac. Wśród nich m.in. Deptak z Muszlą Koncertową, Park zdrojowy, Figura Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, Cerkiew w Tyliczu.
Stan zachowania bez zarzutu.
Lit.: J. Żywicki, Jana Gumowskiego motywy polskie, Lublin 2003, s. 213-221; Maria Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 229.

Cena pierwotna: 1 200 zł +18% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 900 zł +18% opłaty aukcyjnej