77389.

Waza dalekowschodnia z jaszczurkami

porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 45 cm, szer. 32,5 cm, głęb. 17,5 cm.
Chiny, XX w.
Stopa owalna; korpus kolisty, silnie spłaszczony; szyja cylindryczna; po bokach para uchwytów w kształcie złotych jaszczurek. Na brzuścu z obu stron malowany pejzaż nadmorski, z wąską zatoką wśród skał, mostkami i wodospadami, drzewami oraz świątynią - pagodą. Kolory - błękit, szarości, jasne zielenie, ugier, żółć i beże. Na szyi obwiedzionej złotym paskiem - napis chiński w 4 kolumnach i sygnatura artysty w prostokącie. Na spodzie pieczęć wytwórni - kolista, z wyobrażeniem rozgałęzionego drzewa i znakami pisma chińskiego.

Cena pierwotna: 1 000 zł +18% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 500 zł +18% opłaty aukcyjnej