76473.
Helena RZEPECKA (1863-1916)

Ojczyzna w piśmie i pomnikach.

Wydanie pierwsze; T. 1-2, Poznań [1911]; 27 x 21 cm;
bogato zdobiona oprawa wydawnicza: płótno fioletowe, na licu kompozycja przedstawiająca żaka spoglądającego przez okno na Wawel, okno ozdobione kolorowymi witrażami z polskim Orłem i litewską Pogonią. Oprawę wykonał K. Kmiecikowski w Poznaniu. Edycja zawiera łącznie 16 sztuk barwnych litografii,
każda sygnowana: Zakład artystyczno-litograficzny Pilczek i Putiatycki w Poznaniu.
Egzemplarz zawiera autograf: Jacek Sempoliński Warszawa [Jacek Sempoliński (1927-2012) malarz, rysownik, pedagog, krytyk i eseista].
Stan zachowania: kilka minimalnych przetarć, poza tym stan idealny.
Bogato ilustrowana historia literatury polskiej od czasów najdawniejszych do początku XX wieku. W tekście i na barwnych tablicach liczne ilustracje malarstwa, portrety, autografy, faksymilia kart tytułowych druków.

Cena pierwotna: 2 000 zł +18% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 1 600 zł +18% opłaty aukcyjnej