76432.

Figurka kobiety z wachlarzem

kość prawdopodobnie morsa, rzeźbiona, częściowo barwiona;
wys. 15 cm, szer. 5,5 cm, głęb. 3 cm.
Japonia, XIX/XX w.
Dama odziana w kimono z bardzo długimi rękawami, przewiązane pasem obi, tworzącym z tyłu charakterystyczną, płaską kokardę typu taiko-musubi, trzymająca w ręku wachlarz z zarysem świętej Góry Fudżi. Na spodzie sygnatura artysty (wg informacji oferenta: „Kogyoku”).

Cena pierwotna: 4 000 zł +20% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 1 800 zł +20% opłaty aukcyjnej