76431.

Figurka kobiety z różą

kość słoniowa, rzeźbiona, częściowo barwiona; wys. 16,5 cm, szer. 4,3 cm, głęb. 3,4 cm.
Chiny, lata 30. XX w.
Dama w długiej szacie, przepasanej szarfą, związaną z tyłu w wielką kokardę, trzymająca w lewej ręce wachlarz, a w prawej różę na pętelce z wstążki. Czarne włosy upięte w kok, ozdobione szpilkami. Na spodzie sygnatura artysty (wg informacji oferenta: „Eshiyuki”).
Rzeźba miniaturowa, naśladująca wyroby japońskie, ale z elementem symbolicznym - różą, charakterystycznym dla kobiecych przedstawień chińskich.

Cena pierwotna: 4 000 zł +20% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 1 800 zł +20% opłaty aukcyjnej