75486.
Kazimierz Przerwa TETMAJER, Leon WYCZÓŁKOWSKI

Na skalnym Podhalu

Kraków 1914 Spółka Nakładowa "Książka"; Wydanie jubileuszowe.
Opowiadania i legendy tatrzańskie; 22 x 19 cm;
Oprawa półskórek z epoki, grzbiet 4-polowy, złoconą tytulaturą, 12 barwnych tablic z tatrzańskimi obrazami Leona Wyczółkowskiego, 40 całostronicowych rysunków Włodzimierza Koniecznego. Wiele zdobników i winiet w tekście.
Obraz życia górali i zbójników, ich obyczajów ukazany na tle piękna otaczającej przyrody.

Cena pierwotna: 1 000 zł +18% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 700 zł +18% opłaty aukcyjnej