73973.
MARIAN KUKIEL

Dzieje oręża polskiego

Wydanie 2 na nowo opracowane i uzupełnione.
Poznań 1912. Nakł. Zdzisława Rzepeckiego i Ski, zawiera 11 barwnych ilustracji
przedstawiających dzieła malarskie m.in. Jerzego i Julisza Kossaków, Januarego Suchodolskiego, 5 map, bardzo liczne ilustracje w tekście - zdjęcia i reprodukcje obrazów; 26,5 x 20,5 cm; oprawa wydawnicza: płótno bogato zdobione, tłoczona tytulatura na licu w barwnej bordiurze florystycznej, zaprojektowana i sygnowana przez Antoniego Procajłowicza, ozdobne wyklejki z wizerunkami Napoleona i dowódców polskich.
Stan zachowania: przetarcia oprawy, poluźniony blok, poza tym stan bardzo dobry.
Bogato ilustrowane dzieje polskich formacji wojskowych w pierwszym okresie po upadku Rzeczypospolitej, obejmujące czasy napoleońskie, w tym historię Legionów Polskich oraz wojsk Księstwa Warszawskiego. Pieczęć: „Biblioteka c.k. Szkoły Politechnicznej we Lwowie”
Literatura: Waldemar Łysiak, Empireum, Wydawnictwo Nobilis, Warszawa 2004, s. 498

Cena pierwotna: 1 000 zł +18% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 350 zł +18% opłaty aukcyjnej