73193.

ARCYDZIEŁA Muzeum Luksemburskiego

Przedmowa i objaśnienia Leona Benedite konserwatora Muzeum Luksemburskiego.
50 reprodukcyj kolorowych, 50 reprodukcyj czarnych, Warszawa [między 1913-1916 r.]
Wyd. M. Arcta. Lapina IMP., Paris, 37 x 28 cm, oprawa półskórek, narożniki w skórze, grzbiet 4-polowy bogato zdobiony złotem, strona tytułowa w formie bogatej kompozycji secesyjnej wykonana w technice linorytu(?), zaprojektowana i sygnowana przez Eugene Grasset, barwne plansze w formie wklejek na grubym wytłoczonym kartonie, każdy obraz poprzedza 1 karta z tekstem francuskim i polskim.
Stan zachowania: idealny.
Eugene Grasset (1845 - 1917) projektował plakaty, grafikę, meble,tkaniny dekoracyjne, a także ceramikę i biżuterię.Jego dzieła sztuki dekoracyjne elementy zostały wykonane z kości słoniowej, złota i innych cennych materiałów w unikalnych kombinacji, a jego kreacje są uważane za podstawę secesyjnych motywów i wzorów.

Cena pierwotna: 2 000 zł +18% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 1 100 zł +18% opłaty aukcyjnej