71952.
JAN STANISŁAW BYSTROŃ (1892 - 1964)

Komizm

Lwów-Warszawa 1939. Książnica-Atlas; 31 x 25 cm;
Oprawa płótno, tłoczenia i zdobienia na licu i grzbiecie. Zachowana oprawa broszurowa ze stylizowaną fotografią autora.
Około 200 ilustracji w tekście m.in. St. Wyspiańskiego, L. Wyczółkowskiego, J. Kossaka, F. Kostrzewskiego, K. Sichulskiego, M. Berezowskiej, A.Szyka, C.Norwida. Owoc wieloletnich badań autora nad istotą komizmu. Zaw. m.in.: Odchylenie od normy, Impossibilia, Nieudolność, Pomieszanie socjalne, Typy towarzyskie, Typy regionalne i narodowe, Zabawki literowe, Zmiany znaczeniowe, Nazwy własne). Stan zachowania bardzo dobry.

Cena pierwotna: 1 000 zł +18% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 550 zł +18% opłaty aukcyjnej