71947.
HALDANE MACFALL

Historya malarstwa

Dzieło zbiorowe z 300 barwnemi tablicami. Pod redakcją Tadeusza Piniego.
Z oryginału angielskiego przełożył w większości Jan Kasprowicz, Józef Ruffer, Władysław Witwicki.
T. 1 - 9. Lwów 1912 - 1918. , barwne ilustracje na osobnych tablicach, (średnio od 24 do 39 tablic w każdym tomie), 29 x 22, oprawa wydawnicza, płótno bogato zdobione i złocone na licu i grzbiecie, górne brzegi kart złocone.
Stan zachowania: niewielkie przetarcia oprawy, brak dwóch ilustracji w t.6, poza tym stan bardzo dobry.
Zawiera: T. 1: Odrodzenie we Włoszech środkowych; T. 2: Odrodzenie w Wenecyi; T. 3: Malarstwo hiszpańskie; T. 4: Malarstwo flamandzkie i niemieckie; T. 5: Malarstwo holenderskie; T. 6: Malarstwo francuskie; T. 7: Malarstwo angielskie; T. 8: Malarstwo XIX w. Część I. T. 9: Malarstwo XIX w. Część II.
W kilku tomach sygnatura Janiny Kasprowicz (1860 - 1926), córki Jana Kasprowicza (ok.1895 - 1980) i Jadwigi z Gąsowskich, która opuściła poetę i dwie córki dla Stanisława Przybyszewskiego.

Cena pierwotna: 3 000 zł +18% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 2 400 zł +18% opłaty aukcyjnej