8263.
ATELIER FRIEDRICHA GOLDSCHEIDERA - ERSTE WIEN

Talerz dekoracyjny z pejzażem górskim z potokiem

terakota, farby ceramiczne (Kaltbemalung - dekoracja malowana na zimno?), złocenia;
przetarcia złoceń i drobne odpryski przy krawędzi, pionowe pęknięcie w poprzek kołnierza;
wys. ok. 5 cm, średn. 53 cm;
sygn. wyciskami: Goldscheider / WIEN oraz: GESETZLICH (półkoliście) / GESCHÜTZT.
Austria, Wiedeń, Erste Wiener Kunst- Terracotta Fabrik - Atelier Rzemiosła Artystycznego Friedricha Goldscheidera, ok. 1890
Talerz dekoracyjny ze złoconym kołnierzem z reliefową wolutową arabeską roślinną z motywami rytonów z owocami i stylizowanych wazonów. W lustrze malowany impastowo pejzaż z górskim potokiem i postacią wędrowca (rybaka?). Wczesny wyrób słynnej wiedeńskiej wytwórni terakoty, majoliki, fajansów artystycznych i porcelany założonej w 1885 roku przez Friedricha Goldscheidera.

Cena pierwotna: 1 500 zł +20% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 300 zł +20% opłaty aukcyjnej