6724.
WYTWÓRNIA FRIEDRICHA GOLDSCHEIDERA (zał. 1885

Popiersie Fryderyka Chopina

ceramika (terakota?), ze szkliwem brązowym imitującym brąz;
wys. 30,5 cm; podstawa 11,5 x 8,8 cm;
sygn. z tyłu na cokole wycisk w owalu (częściowo nieczytelny): Goldscheider (…) : oraz: / 4 123 / 48 / 17;
Austria, Wiedeń, wg modelu Adolphe - Jeana LAVERGNE (1863-1928), 1 ćw. XX w.
Popiersie portretowe Fryderyka Chopina na wysokiej podstawie o przekroju 4-bocznym; od frontu podstawy ulistniona gałązka i napis: CHOPIN w reliefie.
Popiersie wg modelu Adolphe Jeana Lavergne (1863-1928), analogiczne jak poz. 609, ale technologicznie mniej precyzyjne, o powierzchownym modelunku i detalu, sygnowane marką Goldscheidera używaną od początku lat 20. XX w.

Cena pierwotna: 1 800 zł +20% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 450 zł +20% opłaty aukcyjnej