6476.
Constantin MEUNIER (1831-1905)

Głowa robotnika

brąz, odlew patynowany; marmur, wys. 25,5 cm, wys. z podstawą 37 cm.
Belgia, k. XIX - pocz. XX w.
Głowa mężczyzny w ochronnym nakryciu głowy. Rzeźba pokryta zieloną patyną. Z tyłu sygn.: „Meunier”.
Podstawa w formie kostki różowego, żyłkowanego marmuru.
Artysta belgijski; podejmował w swoich dziełach tematykę pracy; portretował górników, dokerów i kowali.

Cena pierwotna: 2 000 zł +20% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 1 500 zł +20% opłaty aukcyjnej