6388.
Porzellanfabrik Carl Knoll (działała 1842-194

Para talerzy dekoracyjnych z pejzażami górskimi

porcelana, farby naszkliwne, złocenia,
przetarcia złoceń, drobne odpryski farby przy krawędzi jednego talerza;
wymiary: wys. 3 cm, średn. 19 cm (oba talerze);
sygn.: 1) wycisk: Carl Knoll / CARLSBAD., rozmyty prostokątny znak kobaltem podszkl., naszkl. brązem odręcznie: Winter Partie/ b/Karlsbad /Hermann Voigt ;
2) kobaltem podszkl. rozmyty znak prostokątny.
Fischern / k. Karlsbadu, lata ok. 1850-1850, miniatury: koniec XIX/XX w.
Dwa talerzyki dekoracyjne z miniaturami pejzażowymi na całej powierzchni: 1) Górski potok zimą, z lasem i konturami wzgórz w oddali, 2) Las sosnowy, w głębi potok i kontury wzgórz.
Miniatury o charakterze pamiątkowym, malowane tą samą ręką, prezentują okolice Karlsbadu - Wyżynę Karlowarską i Sławkowski Las. Autor miniatur odnotowany w Karlsbadzie w 2 pol. XIX w. - pocz. XX w. jako autor miniatur pejzażowych na zamówienie

Cena pierwotna: 2 000 zł +20% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 1 000 zł +20% opłaty aukcyjnej