5911.
Chodzieskie Zakłady Porcelany i Porcelitu w C

Talerz dekoracyjny z Syrenką Warszawską

porcelana, farby naszkliwne (wrzosowa, szara) i złocenia, nakładane techniką natrysku wybieranego i drapania;
przebarwienia i uszkodzenia wrzosowych partii dekoracji;
wys. 2,3 cm, średn. 26 cm;
sygn. druk zielenią chromu: C w trójkącie, niżej: C H O D Z I E Ż/ MADE IN POLAND, naszkl. odręcznie połyskliwą czernią: H. MODRZEWSKA.
dekoracja: proj. Hanna Modrzewska- Nowosielska (1917-2008), lata 60.-80. XX w.
Płaski talerz dekoracyjny z dekoracją wrzosowo-szaro-złocistą, z 9 polami wydzielonymi poziomymi i pionowymi liniami; w pionowym białym polu stylizowana warszawska Syrena z tarczą, na której wydrapany napis: WAR/SZA/WA; dekoracja autorska artystki - ceramiczki i scenografki, powtarzana w różnych odmianach na dekoracyjnych talerzach.

Cena pierwotna: 1 000 zł +20% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 600 zł +20% opłaty aukcyjnej