5019.

Czarka dwuuszna

brąz, odlew; wys. 10 cm, średnica 12 cm.
Chiny, XIX/XX w.? lub wcześniej.
Trójnożna, z kulistym, pękatym brzuścem i parą uchwytów na krawędzi wylewu. Korpus dekorowany rytym ornamentem z motywem smoków i stylizowanych kwiatów i liści.
Na spodzie sygnatury chińskie. Naczynia tego typu, o podobnym kształcie i rozmaitej wielkości służyły jako kadzielnice.

Cena pierwotna: 1 500 zł +20% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 300 zł +20% opłaty aukcyjnej